Pro mě jako rodiče je nepochopitelné, proč dnes nemohou dle jinych rodičů, mít děti úkoly. Syna mám v 7.tride a nikdy by mě nenapadlo mu říct, ať nějaký úkol nedělá, beru to jako učení se mít povinnosti, které nemůže odkládat a že se musí naučit posloupnost důležitosti svých záležitostí. Zároveň se děláním úkolů učí danou věc a může se tak odhalit, že látce nerozumí. A pokud jde o úkoly dobrovolné, musí dělat i ty. Vysvětluji mu, že pokud bude mít nerozhodně známku, může učitel přihlédnout k této aktivitě. A jednání některých rodičů, že jdou vždy a za každou cenu proti učitelům a učí tím děti neuznávat autority, je pro mě absolutně nepochopitelné.
Já osobně nikomu názor a výběr domácí výuky neberu, sama jsem jedné kamarádce o domškoláctví jako možnosti pro její dítko říkala, neboť opravdu má problémy s kolektivem větším jak pár dětí. Ale zarazila mě pasáž článku, kdy pisatelka říká dceři, co vše ji ve škole čeká a dcera se ptá, kdy si bude hrát a tvorit... Ja Teda nevím, ale můj syn měl na vše času dost, protože jsem jako rodič byla schopna mu ten čas zorganizovat tak, aby se tam vešlo i dostatek zábavy a hraní si po škole. Trošku mi to při čtení přišlo jako manipulace s dítětem, aby mělo na školu takový názor, jaký chce ta maminka. Můj syn má naštěstí školu rád a rád tam chodí, rád chodil i do družiny, dokonce mi občas vynadal, že pro něj jdu brzy. A přesto měl doma dost času si hrát, i se učit. Teď chodí na druhý stupeň a ano, má více učení, ale má čas i na kamarády a na sport, kterému se věnuje naplno. Člověk si to musí umět uzpůsobit.
Jen tak dotaz, jak přesně se tam ten potápěč potopil aniž ho rozmačkal tlak vody v hloubce 6km, která v těchto místech převážně je? A pak, dříve než bych začal natáčet komentáře k videím navštívil bych logopeda a u něj si nechal udělat analýzu fonetických nedostatků a na nich intenzivně pracoval. Protože - autor promine - tohle se nedá poslouchat.
Máte pravdu, nedá. Z toho důvodu jsem vydržela první 2 vety a poté musela video vypnout, neboť způsob mluvy dotyčného se nedal vydržet.
Záleží na přístupu... Pro nás je velky aquapark součást programu dovolené, tudíž 1xza rok. Ja vím, že budu v určité lokaci na dovolené v určitou dobu už třeba od ledna, tudíž si hlídám různé akce na vstupenky, vouchery apod. Nebo si je lidé v mém okolí dávají treba k vánocům, proč ne. Své jídlo mít můžete, jen si ho sníte v šatně u skříněk. Ale jelikož jsme tam opravdu vždy tak 8hod. minimálně, tak jdeme kromě svačiny v šatně i na ten oběd. U nás je to hold svátek v rámci dovolené, s kterým počítáme v rozpočtu na dovolenou a nejsme pak překvapeni.
Já teda již z pár předešlých článků mám pocit, že je to trošku jinak. Již byly psany náznaky, že si rozhodně sama neurcuje, co si oblékne. Že on z ní dělá to, co je. Myslím, že sama nemá moc možnost protestovat, již bylo i napsáno, že její rodina by ji nejradši bránila. Sama je zmanipulována a ovládána, je mi ji spíš líto. On si s ní dělá úplně, co chce. Už její stejný výraz na úplně všech fotkách je mrazivý.
Souhlasím s většinou komentářů... U nás malý kopecek, několikrát otřený o hranu nádoby, stojí 30 Kč a musím si dát aspoň dva, abych si vůbec pochutnala, takže 60 Kč. Mimochodem jsem právě kvůli ceně, neměla u nás kopeckovou zmrzlinu už asi 8 let. V Biogradu v červnu krásná velká porce tak, jak ji prostě naberou, tudíž o velikosti tak našich tří kopečků za 2eur. Takže mega porce za 50 Kč, tak teda nevím, kde jsem na tom lépe. Syn si naivně dal 2 kopečky, no nedojedl to a už to nikdy neudělal.
Tak mi byli v Chorvatsku v červnu, tudíž před hlavní sezonou a naprostá spokojenost, jak s cenami, tak s luxusním počasím, i moře bylo akorát na koupání, žádná ledárna, ale chápu, že v sezoně je to jiné. Ale jak já říkám, buď něco chci a i za tu cenu to koupím, nebo to zas tak nechci a nekoupím. Také jsme si nejdřív obešli restaurace a vybrali si tu, která se nám cenově i vzhledem líbila a rádi jsme se do ní vrátili víckrát. Všechny restaurace mají jídelní lístek vystaven ještě před vstupem do restaurace a já buď po přečtení vstoupím a tím s cenami souhlasím, nebo nevstoupím.
Před lety jsem "chytla" před sebou řidiče, starého pana, který přesně takto projel celým naším městem. Jel na hlavní a přesto na každé křižovatce stál a pouštěl všechny zprava, já za ním a za mnou hooodne velká kolona. V dopravní špičce nic radostneho. A hle, ono to je teď moderní. V Mikulově jsem párkrát byla a v létě tam je opravdu hodně aut v ulicích, nějak si neumím představit, že nebudou ty ulice ucpané, zvlášť na křižovatkách o 4 odbočkach, kdo dá komu přednost, když má každý někoho zprava? To už jsou dle mého lepší malé kruháčky, kterými situaci hodně měst vyřešilo.
a kdo říká, že tak chodí doma...
Drag queen je většinou muž, který svým oblečením a chováním karikuje ženu, a to pro zábavu nebo s uměleckým cílem. Při stylizaci do ženské role se přehánějí některé charakteristiky (jako např. líčení), aby bylo dosaženo komického, dramatického či satirického efektu. Pro některé muže je vystupování jako drag queen zaměstnání. Ve světě[kde?] jsou pořádány i drag queen soutěže (např. RuPaul's Drag Race a Boulet Brother's Dragula).
Pod pojmem drag queen si mnoho lidí představuje převlečené lidi, obvykle karikované, kteří baví své obecenstvo tanečními čísly, věnují se stand-up comedy a často „lipsyncují“ (napodobují zpěv).
Drag queen nijak nesouvisí se sexuální orientací či identitou.
Děkuji za poučení,ale to vím . Kolegyni na tuto nemoc zemřel manžel.
Jenže ,když se to musí naučit manželka nebo další člen rodiny ,proč by se to nemohla naučit sociální pracovnice,která má většinou zdravotnické vzdělání.
Bohužel nemáte pravdu, sociální pracovnice neboli pecovatelka nemiva žádné zdravotní vzdělání, často mají jen tříměsíční kurz. Veškeré zdravotní úkony musí provádět sestra z domácí péče, která si umí představit souvislost, nežádoucí účinky, komplikace nemoci či jí provedených úkonů. Např. Zmíněná aplikace inzulínu... Pecovatelka neumí posoudit hypoglykemii, hyperglykemii či jinou komplikaci a adekvátně reagovat a hlavně si za své jednání v dané chvíli zodpovídat. Pokud jsem dobře četla, tak problém je v tom, že u pána sestra nemůže být déle než 3x1hod denně, což je způsobeno tím, že sestra není jako pecovatelka placená od hodin, ale od zdravotních výkonů, které provede. Být někde půl dne a provezt jen jeden výkon, třeba to odsávání, tak ji pojišťovna nemá za co zaplatit její práci. Sestra v jeden den odebírá krve, aplikuje inzulíny, injekce, infuze, cevkuje, prevazuje rány, podává léky a hlavně posuzuje zdravotní stav, který často musí konzultovat s lékaři, třeba horsici se ránu hlásit chirurgovi a další, stejně jakoby to dělala v nemocnici. Za směnu navštíví 15, 20, ale i více pacientů. A proč to může dělat tedy rodina? Právě proto, že je to rodina, ale pokud jdu někam v rámci zaměstnání, tak pro to musím mít řádnou kvalifikaci, protože za špatně provedeny výkon bez kvalifikace můžu být honena po soudech, ostatně jako v každé profesi. Hloupé, ale trefné přirovnání... Auto si také můžete opravit sami, ale pokud s tím půjdete do servisu, tak chcete, aby to dělal kvalifikovaný mechanik, nebo učit děti také můžete doma, ale ve škole čekáte, že to dělá vzdělaný učitel.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Mé příjmení bylo zkomoleno jen jednou a ne úředně, ale i tak mi to způsobilo chvilkový problém, který mě dost rozhodil. Při příjezdu první den na internát jsme s rodiči koukli na rozpis umístění na pokojích a mé jméno tam nebylo, za to tam bylo podobné... Randovská... Nastalo hodně vysvětlování a hlavně čekání, zda ta Randovská dorazí, nebo je to opravdu jen zkomolené mé jméno a já se budu moct ubytovat. Představa, ze mě nevezmou a budu slušně řečeno v háji, mě tenkrát dost vyděsila.