V okamžiku, kdy se schválí možnost korespondenční volby ze zahraničí, ZTRÁCÍ tyto volby pro mne důvěryhodnost a budu je vždy vnímat jako "ukradené". A myslím, že o takto závažném rozhodnutí může v opravdu demokratickém státě rozhodnout pouze referendum. A nevěřím ani v nezávislost ústavních soudců. Bohužel. A to od doby covidových událostí...
Ukradené komu? Předpokládám, že tomu, kdo se bojí, že v zahraničí nemá dostatečný vliv. A tím pádem tuší, že by mohl prohrát. Tak si to těmito kecy pojišťuje. A kdyby náhodou vyhrál, zase to budou jenom kecy, kterými bude výhru obhajovat.
Do příručního zavazadla můžete mít jen do 100ml,opalováky mají víc.
Do 100 ml se prodává téměř číkoli. Do příručního zavazadla si pro jistotu balím vše na "přežití" na cca 2 dny - opalovací krém, pastu, kartáček na zuby, pleťový krém, šampon, léky (na celý pobyt), prádlo, plavky, náhradní oblečení. A jde to. Palubák do 8 kg to zvládne. Jen se s ním tahám, ale za tu jistotu mi to stojí.
Ano, žijeme, kolem mého bydliště je ani nestačím počítat. Mnoho jich žije i v Praze, kde běhají v zeleni.
Tak to máte štěstí, že nestačíte ani počítat. A to, že jich dle vás žije v Praze mnoho, taky není úplně v pořádku. Mimo města nemají moc přívětivé podmínky k životu a tak berou za vděk městem. Bohužel.
Co se týče zajíců, těch je v české přírodě mnoho a kočky na jejich populaci nemají významný vliv. Horší je to u ptáků, ale proto se také v textu píše, že pokud má kočka výrazné lovecké pudy, tak je pak lepší ji držet zkrátka. Ne všechny kočky ale toto dělají. Ty naše zabíjejí vštčinou maximálně hraboše a to ještě když jsou přemnožení, takže tím ještě dělají přírodě službu.
Mnoho zajíců? Žijeme na stejné planetě?
Víte, co je přírodní výběr? Kočka domácí byla vždy součástí našeho eko prostoru. Možná i s mnohem častějším výskytem kolem stavení než dnes. Navíc, kočka nebyla živená jako dnes. Svou stravu si musela ulovit, a to i pro koťata. V evropském prostoru je kočka doma a studie naznačují, že zvěsti o kočkách jako chlupatých vrazích jsou značně přehnané a spíše mýtické. Známá je například studie citovaná v článku. Anglicky zde: In the UK, the Royal Society for the Protection of Birds says there is no scientific evidence that predation by cats is having any effect on the population of birds UK-wide.
V Brně u střediska volného času v Lužánkách před pár lety měli výběh s několika králíky. Každý rok měli v boudičkách králíci mladé. Dospělosti se nedožilo kvůli kočkám nikdy ani jedno. Jak je to dnes nevím, ale kočky si moc dobře pamatují, kde si najdou lehce dostupnou kořist. A jen o tom dostatečném množství zajíců a králíků v naší přírodě, to je zase jiná pohádka. A na druhou stranu je u lidí častá přímo až nenávist ke kočkám. Taky netuším proč.
To myslíte vážně? Přece nemůžete počítat, kolik jste odváděl nominálně ve dvaceti. Nebo si snad myslíte, že v roce 1987 byl důchod 20000?
Reaguje na příspěvek Turka, který v něm tvrdí, že 45 let odvádí sumu 11 500 Kč měsíčně a tím si "naspořil" 6 miliónů. Tedy reaguje zcela pochopitelně na naprostý nesmysl.
Nejen sestříhaný , hlavně naaranžovaný. Cukrářská díla vypadají efektně i přitažlivě - ale : v které rodině je čas + cena surovin + všechny přístroje + extrémní doplňky ? Řekla bych, že v žádné a dají přednost osvědčeným receptům svých předků.
A v čem by byl pořad zajímavý, kdyby v něm dokola pekli jednoduché buchty, rybízové bublaniny a obyčejné piškotové dorty? Odpovím si sama: v ničem. Jde právě o tu možnost ukázat se, předvést svůj um. A nikdo netvrdí, že takto pečou každou sobotu. Je to televizní soutěž, tedy výběr soutěžících předpokládá, že zvládnou víc, než zamíchat těsto a nalít na plech.
p.Beran , ja to vidim jinak , zadna dobra prace vlady , ale pro me propadak vlady .Vysvetlete mi proc se vladni special vratil pouze , pouze!!!! s 34 lidni . Je videt ze mame spatneho ministra zahranici , kteremu to asi moc nemysli.
Odpověď je jednoduchá - bylo 34 volných míst, naložili 34 pasažérů. V letadle nejsou tyče jako v autobusu, takže na stojáka neberou. To letadlo letělo ze zasedání Evropské unie a Rady pro spolupráci arabských států zálivu v Ománu a tedy nějací cestující už tam byli. Nebo je měli nechat vystoupit aby si počkali na další let?
Nejsem milovnice dob minulých, ale vidím, že pamětnice podléhají trendům, jak vše bylo strašné. Buničinové vložky stály 2,30 Kčs a byly i vatové za 3,20 Kčs.
Moje maminka roč. 1920 - nosila průmyslově vyráběné vložky z několikrát přehnuté pleteniny, sešité do lodičkového tvaru, na konci byly dirky na knoflíky, které se zapínaly do pásku. Vložky s vyvářely a vždy jich na šňůře viselo třeba 20 ks.
A s tím sháněním to bylo asi na vesnici, kde byl jeden obchod. Žila jsem v Praze a nic jsem shánět nemusela. Každý měsíc jsem je pohodlně koupila.
Tak strašné to bylo! Kamarádka v šestinedělí v roce 1988 zoufale sháněla vložky po všech čertech, byly na příděl a jen po zavážce zboží, nebo po známostech. A že stály vatové 3,20 zase taková výhra nebyla. Kvalita taky za tu cenu stála. Člověk se bál sednout třeba v autobusu aby se "nevyždímal" do sedačky. A s lepícím proužkem už byly dražší a tvarově nic moc. O buničině nemá cenu psát.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Já teda nevím, nerozumím tomu a nejsem v tomhle znalá,ale znám několik lidí, co pobírají důchod i výsluhu..ale výsluhu mají o dost nižší než je jejich důchod, ale berou obojí.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ze zákona nemožné.