Neobhajuji cestovky, ale Váš příklad je spíše výjimka. Samozřejmě záleží jestli se jedná o poznávací zájezd, exotickou destinaci nebo standardní rodinou dovolenou s all inclusive. Běžná rodinná dovolená např. v Řecku ve 4* hotelu s all inclusive Vás soukromě vyjde více, než s cestovkou a to z jednoho prostého důvodu. Chartové lety jsou levnější, protože společně si cestovky pronajmou letadlo od letecké společnosti, kam se běžně nelétá přímo. V případě, že to není chartový let, tak se koupili letenky hodně dopředu a jsou nejlevnější v té době. Vzhledem k tomu, že již rok předem zaplatila cestovka za ubytování v termínu ve Vámi vybraném hotelu má cestovka velkou slevu oproti běžnému turistovi. Dohromady to tedy i s přirážkou pořád vyjde rodinu levněji, než si to zařizovat sami. Navíc cestovka má spoustu povinností, jak Vám pomoci, i když vlastně je jen zprostředkovatelem. I ty výlety, pokud se Vám na nich něco stane, jak se stal příklad s uvíznutím lodě, přestože je nepořádá cestovka jenom se domluví s místním, že se to nabídne, tak se o Vás musí postarat a na vlastní náklady dostat domů. V případě úmrtí na dovolené, musí cestovka řešit veškeré náklady s přepravou kufru a vyřízení převozu na vlastní náklady. Oznámit toto příbuzným a vyřídit veškeré dokumenty...apod.
Nechci rýpat, ale příprava materiálů je hlavně v době, kdy učitel poprvé učí nějaký ročník. Jakmile má vytvořené podklady a postupně má např. 1-5 třídu, tak si již vytvořil základní materiály a podle těch jede několik let. Rozvrh na prvním stupni je např. do 13:00 hod., potom na oběd. Dvě hodiny jsou málo? Chápu, když se k tomu ještě přidají kroužky nebo suplování, že je to náročné. Ale také se mě v zaměstnání neptají, když zastupuji kolegyni, jestli zvládám a musím také kolikrát dodělat práci po "pracovní době" nebo přijde větší projekt, kterému musím věnovat úsilí navíc.
Hydretaci vlasy opravdu potřebují, ale jenom kokosovým olejem se toho nedosáhne. Naopak to spíše zhorší vlasy. Záleží na typu vlasů. nejdříve se vlas musí uzavřít, aby neunikala vlhkost a potom už stačí jakýkoli kvalitní olejíček na vlasy a udělá to rozhodně více pro vyživení než kokosový olej. Nechápu, proč někdo píše takové zavádějící věci jako že kokosový olej vyřeší problémy s lámavostí nebo suchostí vlasů....
Dobrý den,
jsem vystudovaná sociální pracovnice. Sama jsem se ocitla jednou v životě v nouzi a vlastně ani jednou pomoc nepřišla, jak by měla. Bylo mi 24 let. Rozešla jsem se tehdy s ex-přítelem, přestěhovala a měsíc poté mi skončila prac. smlouva z důvodu zástupů nemocné kolegyně a jejího návratu. Chyběl mi pouhý měsíc, abych měla odpracován rok a nárok na podporu v nezaměstnanosti. Žádnou finanční rezervu jsem krátce po škole neměla. Takže v novém nezařízeném nájmu, nárok na bydlení vzniká až po třech měsících pobývání na adrese a jediná podpora byla 2 000 Kč. Nájem tehdy 5 500 Kč...prý ať si počkám tři měsíce a potom se něčeho dočkám. Naštěstí mi pomohli rodiče a tu dobu jsem překlenula, ale nebýt jich, nevím co bych si počala. Nechci ani pomýšlet, jak bych bez nich musela bojovat o holé přežití.
Vážený pane Zezulo,
kdyby se všichni řídili Vaší radou, nebylo by popelářů, prodavačů a dělníků, kteří jsou kolikrát užitečnější než nějaký člověk na úřadu či kanceláři. Neměl byste žádnou z prací pohrdat, protože bez těchto lidí byste si například ani nenakoupil. I kdyby pokladní nahradila samoobslužná pokladna, musel by na ní někdo dohlížet a pomáhat zákazníkům s ní zacházet. Pochybuji, že ještě nějaký čas nahradí stroje doplňování zboží, pečení pečiva a budou vybalovat palety se zbožím. Ale to by se chtělo trochu zamyslet, že?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Popravdě mě ještě udivuje, že o overbookingu nemá většina cestujících ponětí dokud se s ním osobně nesetká. Každý rok jsou o něm články. Uznávám, nejde o zrovna fér taktiku, ale jižní národy ji používají, stejně jako letecké společnosti. Situace je následovná: cestovní kancelář musí rok předem na určité termíny zaplatit vybrané pokoje. Má množstevní slevu, což se jí vyplatí. Jenže je jasné, že ne vždy se podaří všechny pokoje cestovce prodat a tak často zbydou volné pokoje. Hoteliéři v tom vidí možnost výdělku a tak povolí několik rezervací "dvakrát" na jeden pokoj. Z 90% jim to vychází a mnou si ruce, že mají plno. Jenže občas to nevyjde a skutečně přijedou z různých cestovek dva zájemci o jeden pokoj. Chytrý majitel vždy dává přednost Němcům apod, protože ti i u all inclusive utrácejí a vydělají mu peníze, kdežto Češi si neradi připlácí služby navíc. Navíc německá cestovka mu vozí více klientů, než česká. Takže Češi jdou do "spřáteleného" hotelu, kde je místo. Cestovka i když má smlouvy s tím nic neudělá. Budete trvat na dodržování smlouvy? No, příště už Vám nerezervuji nikdo z hoteliérů pokoj v celé oblasti, protože si to místní řeknou a máte po podnikání jako cestovka. Navíc pro ně ztráta českých cestovek není tolik bolestná jako u jiných národů, kteří jim dováží více turistů. Věřte mi, že je absolutně jedno jakou českou cestovku si vyberete, děje se to všech. Akorát někdy je štěstí, že nabídnou lepší hotel a lidé jsou spokojení nebo třeba není tak velká konkurence cestovek u zvoleného hotelu.