Já postrádám digitalizaci především ve zdravotnictví ! Přijdu k lékaři a ten se mne vyptává na co vše se léčím a jaké léky beru. Tak do 70ti let si to většinou lidé pamatují, ale potom už jen jedinci. Digitalizace pro mne znamená, že když přijdu k jakémukoliv lékaři, tak si otevře moji složku - chorobopis a vše si tam přečte a potom začne se mnou hovořit o potížích se kterými jsem k němu přišel! Není divu že dochází k lékovým kontraindikacím které přivodí že zdravotní stav pacienta se zhorší, ale i přivodí smrt ! Případ muže 51 let v naší rodině.
A to si na to vláda zvýší půjčku.? Tímto způsobem se z dluhu nevyhrabeme. Když se má šetřit, tak nepřidávat NIKOMU a těm nejbohatším více zvednout daně. Až bude půjčka splacená, nebo nezanedbatelná tak se může přidávat! Vy takto doma hospodaříte ? Koupíte si na dluh sedačku, potom si koupíte na dluh auto, kolo a z dluhů se nevyhrabete. Úroky narůstají tak strmě, že budete tyto věci do smrti splácet, pokud jste střední třída a pracujete. Stát v současné době platí z půjčky 80 miliard úroku !!! Co vše by se z toho pořídilo !Toto je hospodaření jako v Kocourkově. Na 3 roky utáhnout opasek a pak když se dluh výrazně sníží tak se může povolit. Tak to udělalo před léty Holansko.
Jen aby to byla pravda. Když se dostavěly Dukovany a Temelín /za komunistů/ tak byla elektřina velmi levná, proto jsme si pořídili vytápění elektřinou. Potom se vše změnilo a elektřina je tak drahá, že se nemůžeme doplatit a přitom mrzneme. Můžeme si zatopit jen na pár hodin denně .Energie mají být v rukou státu a ne soukromých společností.
Pan Svoboda je jedním z mála politiků, kteří se dovedou orientovat v mezinárodní politické situaci a v současném dění na Ukrajině..Měl by být opět být ministrem zahraničí !!!Tam by byl užitečnější než současný Lipavský , který si jen na ministra hraje a papouškuje oficiální názory. Je to člověk bez vlastního názor! Ale za ty peníze které dostává není sám.
Lidi jsou nesmírně nepořádní a bezohlední. Vůbec je nezajímá co se dále s odpadem děje. Bohužel bydlím v ulici, kde stojí nádoby na tříděný odpad . Je to často hrozné se dívat jak lidé s odpadem nakládají. Do bioodpadu klidně hodí sklo, hadry, boty. Do modrých na papír krabice nesešlapou! Buď je hodí do kontejneru celé, nebo je postaví vedle na zem. Kontejner se tímto způsobem rychle naplní ačkoliv je poloprázdný. Bohužel se musíme dívat i na odložené matrace, radiátor na topení, nebo rozbitý nábytek ačkoliv jsou všude sběrné dvory, kam lze zdarma nepotřebné věci dávat. Nedivte se proto, že se zdražuje a bude nadále zdražovat roční poplatek za odpad. Někdy si připadám, že žiju v Africe , kde se odpad prostě vyhodí kamkoliv .
Vláda by se měla především zaměřit na ochranu půdy a vody. V současné době se půda prodává i do cizích rukou. Je dost lidí i u nás, kteří půdu kupují čistě ze spekulativních důvodů a často ani svůj pozemek neviděli natož aby na něm něco pěstovali. Stačí jim pohled na katastrální mapu. Půdu pouze pro pěstitele, kteří živí obyvatele ČR. Nemělo by se dovolovat stavět tam, kde lze něco pěstovat. Stát by měl být ve výrobě potravin soběstačný a NE vozit , dovážet potraviny přes celou Evropu, často i po celém světě a přetěžovat silnice kamiony !!!
Pokud je mladá a matka 2 dětí , tak je to tragédie a příčina by se měla hledat, aby se to neopakovalo. Starým lidem nad 80 let by se měla umožnit euthanasie. I když nemají nějakou strašnou nemoc, tak se cítí zbyteční, nepotřební a zbytečně na sobě experimentují a to nemusí vyjít. Také je již nebaví život, protože věk přináší omezení , již nemůžete dělat nic z toho, co vás dříve bavilo! Špatně vidíte, žádná četba a koukaní na TV. Špatně slyšíte a tím pádem vázne veškerá komunikace. Nohy vás bolí, tak-že žádné vycházky atd. Stáří je smutné a hrozné. Jsou však vzácné výjimky.
Musím konstatovat, že ty kočárky byly dříve mnohem lepší a pro dítě pohodlnější. Byly mnohem větší a prostornější. Naši dceru jsme vozili do dvou let a to nebyla žádný drobeček. Současné jsou tak malinké, že je potřeba kupovat v půl roce další a to už visí dítěti nohy ven .Je to zase flinta na peněženky, aby lidé kupovali, vyhazovali a zase kupovali. To je ta současná ekologie !
Jako děti jsme žádnou újmu necítily. Dnešní svět je také plný zpráva a strašení o válce. Pláštěnky byly velmi praktické a za pár korun. Nedávno jsem viděl pěknou pláštěnku za výlohou a tak se rozhodl si ji koupit. Z obchodu jsem rychle vycouval, stála 10 000 Kč Všude bylo bezpečno a rodiče se nemuseli o nás bát. Nechávali nám volnost a tak jsme byli venku až do stmívání. Ceny stále stejné a že nebyly banány ? Jedli jsme levná jablka, hrušky, švestky, které rostly u každé cesty, meze.
Nebyli jsme tlustí.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Bohužel má paní Dostálová a Jermanová naprostou pravdu. I já jsem projev Leyenové vnímal jako projev socialistického funkcionáře v nejlepší formě. Padají podobné formulace jako ‚Unii si rozbít nedáme‘, budeme vytvářet ‚spolehlivé‘ zdroje informací, podporovat ‚nezávislé‘ novináře, vytvářet evropský ‚štít.
Velké zklamání, že se tam nedostal někdo schopnější.
1 odpověď