Ale hodně to pomůže. Mluvím zvláštní zkušenosti.
souhlasím, že je to výchovou. Když rodina dovolí, aby byl ze synáčka manánek a chrání ho před každým ofouknutím, nenechají ho sportovat a dokonce ani chodit samotného do školy, nebo se na něj naopak vykašlou a nechají ho růst jako dříví v lese, ani vojna z něj chlapa neudělá/platí i pro holky/ a neporadí si ani v běžném životě. Btw měla jsem přátele vymakané horolezce a na vojně si na ně dovolovali různí zamindrákovaní "mazáci". Kluci se drželi jen proto, aby sami nešli do basy.
Já dělám ještě rychlejší. 1salko, 1/4l rumu, 4 žloutky, trochu vanilky. Rozmixuju a hotovo. Většinou musím dělat více dávek najednou, protože má šílený odpar 🙂.
dělá, 1 salko, 1 kondenzovaná neslazená tatra, 6 žloutků , celá vanilka a vodka /pokud dělám s vodkou, naložím si do ní vanilku předem a macerovaný lusk ještě použiji do cukru/ nebo koňak půl litru /rum nemám ráda/ žlutky a kondenzované mléko s vanilkou vyšlehám nad párou, až začne houstnout a po vychladnutí přidám alkohol. Vařit se sice nutně nemusí, ale je skvělý do vosích hnízd nebo jako přeliv na zmrzku, do kávy apod.
to z důvodu, že mnohý drahý kámen dražší než diamant nesplńoval kritéra pro drahokam. Odkaz
To jsou zase nesmysly... Je jasné, že když nepůjde o oboustranně identickou minci a nebude házena pokaždé stejným způsobem, tak výsledek po velkém množství hodů nemusí být přesně 50/50. Že se kolem toho dá dělat vážně míněný "výzkum", už je jenom potvrzením, že "zkoumat" lze skoro všechno, když se najde sponzor, který takový nesmyslný "výzkum" zaplatí... 😛 Na definičním poměru 50/50 u hodu mincí (nebo podobné činnosti) to nic nezmění.
házení mincí je spravedlivé už proto, že se k tomu ten člověk rozhodne v situaci, kdy zvažuje dvě možnosti a je na něm,jak si označí strany mince.
radši ovocné/kynuté/ knedlíky nedělám, než tohle. Udělám tvarohové, odpalované nebo bramborové, podle toho, kjakým plním ovocenm / ke švestkám bramborové těsto, k meruňkám odpalované....kynuté spíš koupím jako hotovku, protože mi nejdou. Jj a něco jako pizza z rohlíků se v Polsku jmenuje zapiekanki, jen ty rohlíky nechají vcelku, naplní a zapečou. Mňam. Jinak už jako malé dítě jsem nesnědla nic, co vypadalo jako šlichta. Jen chuť nestačí, musí to nějak vypadat. "Lečo" je spíš UHO omáčka dochucená nakrájenou paprikou a cibulí. Také se tomu říkalo buřtguláš / To mi připomíná scény z jednoho starého českého filmu, v němž manželka uměla jen slepici na paprice a milenka buřtguláš a obě to vydávaly za nejlepší jídlo.
btw "pizza" se dá udělat i z tortilly, sic e jsem to nikdy nedělala, ale četla jsem recept. A z rohlíků se pěkně prodraží vzhledem k tomu, že je to obyčejné kynuté těsto s trochou oleje. A máte pravdu, neříkala bych tomu pizza. Žemlovce také neříkáme jablečný koláč a de facto je to něco podobného.
Na co zabíjet? A pak zbytečně marnit život v krimu?
Existuje třetí možnost, nenásilná, ale dostatečně motivační: Chlap dostane blivajz, nechá ho na stole a jde se najíst do hospody. O to méně financí dostane Vařilka na jídlo a musí se velmi rychle naučit vymyslet
a): jak vyjít s rozpočtem
b:) jak uvařit, aby "manža" jedl doma.
nebo čtvrtá-ať žena nevaří, jde třeba uklízet nebo žehlit a pustí do kuchyně chlapa. Mnoha mužským jde vaření fakt líp, hezky to vypadá a dobře to chutná.
Mít doma něco takového, co by se mi snažilo podávat (rozuměj "nutit") takové "kulinářské výtvory", tak to zabiju a jdu se dobrovolně udat. Každý příčetný soudce by mě určitě osvobodil. 🙂
Když je někdo takový specialista (specialistka) a vařit umí asi stejně, jako lítat z Venuše na Mars, pořád má dvě možnosti. a) Tu horší - naučí se to. b) Tu jednodušší - zavolá třeba do foodora.cz a nechá něco dovést. To se pak aspoň dá i pochválit, třeba jako ten host chválil hostitelku : "To jsou výborné chlebíčky! To jste sama kupovala, milostivá paní?" 🙂
pokud myslíte, že v base vaří lépe... Fakt jem že když jsem ve školce úpomalu jedla a zamíchali mi druhé jídlo do polévky, raději jsem zahájila hladovku a úplně stejně jsem to měla se vším, co na talíři nevypadalo pěkně.
Ať si každý vaří co chce a jak umí, určitě jsme všichni nějaké jídlo alespoň jednou pokazili. A jak se říká: proti gustu ....
Co mi rozum nebere je, proč se chlubí takovými výtvory a vzájemně si je lajkují. To by asi trochu soudnosti chtělo.
to je celkem jedno, zda se chlubí nebo lajkují, nejspíš z toho mají radost, ALE chtělo by to trošku nápadů, úroveň jídla často pozvedne nakrájená cibulka, rajče nebo paprika , snítka petržele apod, někdy stačí i to, když je na talíři vidět, co je omáčka, co je maso, co je knedlík a není to jen něco beztvarého něčím okydáno a naservírováno na úrovni školní jídelny nebo čtvrté cenové skupiny.
Já bych se tedy zastala dvou jídel - těch knedlíků a té pizzy z rozhlíků. Tchyně byla skvělá kuchařka, ale knedlíky se u nich dělaly přesně takhle - zkrátka udělala kynutý knedlík, nakrájhela ho a ovoce, cukr, tvaroh a šlehačka se dávaly navrch. Taky jsem se divila, ale v každé rodině jsou jiné zvyky. No a o té "pizze" jsem slyšela - já to nedělám, ale někteří ano a prý je to dobré. Jen bych tomu neříkala pizza.
radši ovocné/kynuté/ knedlíky nedělám, než tohle. Udělám tvarohové, odpalované nebo bramborové, podle toho, kjakým plním ovocenm / ke švestkám bramborové těsto, k meruňkám odpalované....kynuté spíš koupím jako hotovku, protože mi nejdou. Jj a něco jako pizza z rohlíků se v Polsku jmenuje zapiekanki, jen ty rohlíky nechají vcelku, naplní a zapečou. Mňam. Jinak už jako malé dítě jsem nesnědla nic, co vypadalo jako šlichta. Jen chuť nestačí, musí to nějak vypadat. "Lečo" je spíš UHO omáčka dochucená nakrájenou paprikou a cibulí. Také se tomu říkalo buřtguláš / To mi připomíná scény z jednoho starého českého filmu, v němž manželka uměla jen slepici na paprice a milenka buřtguláš a obě to vydávaly za nejlepší jídlo.
Co měla dělat, rozpočítat to po pětistovce na dalších x měsíců ?
Dala dětem koloběžky, ty jim nějakou chvíli vydrží a zvednou jim sebevědomí.
v takové situaci dostat tolik peněz najednou, také investuji do nějakého sportovního nářadí, které dětem chvilku vydrží a udělá jim radost, případně na něm možno podnikat rodinné výlety. Rozhodně líp než koupit třeba tablet. Nebo bych koupila např oblečení na zimu a zimní boty/. A to se vážně necítím jako méně inteligentní jedinec, který si neumí spočítat 1+1. Pizza je problematická, ale pořád lepší, než nakoupit dětem pamlsky a vzít je třeba na kolotoče. Jiná matematika by byla chleba vs. /předražené/ rohlíky nebo ovoce vs / výživově nehodnotné/ cukrovinky. Kolikrát i ten chleba je drahý ve srovnání např s vločkami nebo pohankou. Paní neznám, ale hodně lidí v takové situaci ještě kouří /při ceně 160 Kč za krabičku je to luxus/ kupuje slazené limonády, cukrátka, pivo nebo pečivo a neobejde se bez denního přídělu masa nebo uzenin. Když jsme spláceli hypotéku, mívali jsme maso jen v sobotu a v neděli.
Nejsem komous, ale i tahle doba měla něco do sebe..
Lítali jsme venku... kdybyste měl dětství na západě, tak byste bral pravděpodobně někde drogy...
ani omylem- bylo to stejné jako tady. Napak byla děcka hodně vedena k náboženství a drogy se týkaly spíšše okraje společnosti. A vážně si myslíte, že za našich časů se v socialistické ČSSR drogy nebraly? Přinejmenším se čuchalo čikuli. A zlatá mládež horních 10 tisíc měla přístup i k tvrdšímu materiálu. Jen to tatínkové ututlali.
nechybí mi nic z toho. Možná mléčný bar /konkrétní, u bratislavského Slovenského národného divadla. kam jsme jako študáci chodili na palačinky s čokoládou a šlehačkou. Ale kdo by si chtěl nostalgicky zavzpomínat na zakouřené prostory, stačí si zajít na autobusové nádraží, i když to zrovna nen í povioleno, často si čekající venku zapálí a my ostatní to musíme dýchat.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Překvapuje mě, kolik kritiky se tu sneslo na hlavu pana generála. Naši hasiči jsou oceňováni celým západním světem, včetně svých kolegů. Fungují na zdejší poměry naprosto skvěle. Navíc ten člověk má pod sebou složku, která je zhruba dvojnásobně početná oproti armádě nebo policii. Takových lidí bychom si měli vážit. Včetně dalších hasičů od generálů až po dobrovolné hasiče v nejmenší obci.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
jediné co tady o povodních opravdu fungovalo, byli hasiči, armáda a dobrovolníci. Takže pochvala před nastoupenou jednotkou pro všechny.