Když mám něco zaplatit, kladu si otázku, co ze své peníze dostanu. Když si objednám Netflix, tak to vím. Nicméně co dostanu za své peníze, které jsem nucen investovat do ČT ? Ideologickou nalejvárnu, podobné té, kterou ČT šířila za bolševika ? Nebo snad staré filmy a seriály, které za posledních dvacet let šly nejméně padesátkrát ?
Na ostrově jsem byl před třemi týdny. Dovolená to byla pěkná, ale podruhé bych už sem nejel. Ta čeština a slovenština tam dominuje hlavně proto, protože letadlo z Prahy tam vysadí každý týden nějakých 430 lidí, letadlo z Bratislavy nějakých dalších 300 lidí. 90% z nich je ubytováno v jednom hotelu, který je cenově nejpřijatelnější. Ostatní jsou o dost dražší. A tak na hotelové pláži jsou nejslyšitelnější jazyky čeština a slověnština. Jinak na celém ostrově samozřejmě naše dva jazyky nedominují. Hotel byl špičkový, hotelová pláž nádherná, celý ostrov po stránce přírody hodně pěkný. Souhlasím s některými komentáři, že na nehotelových plážích bývá neuklízený bordel vyplavený mořem (bohužel to je všeobecný problém) . Dále mne vadilo minimum vietnamské autenticity a hodně komerce. Totální bizár jsou však vietnamské "Benátky"... kopie italských Benátek, kde se večer koná kulturní představení a Vietnamci zpívají árie z italských oper. Jednou to stojí za vidění, podruhé ne.
Jsem manažerem- vedoucím jedné pobočky ve službách s 25 podřízenými zaměstnanci. Do mé odpovědnosti patří obchod/provoz/péče o budovu a techniku. Obrat mého střediska je cca 120 mega ročně. Moje roční odměny jsou cca 120.000 Kč. Zajímalo by mne, za co tato asistentka takový balík obdržela.
Když se řekne zaměstnanec státu či veřejné správy, představím si člověka vydělávajícího nějakých 30-40 brutto, který si o nějakých ročních odměnách může nechat jenom zdát. Nehledě na to, že pro stát mimo jiné pracují spousty obrovsky kvalifikovaných lidí mrzky zaplacených- jinak by se už dávno rozpadl...
Já bych byl pro euro v momentu, kdyby eurozóna byla jakýmsi elitním klubem, kde bylo ctí být. Který by se skládal z nezadlužených, prosperujících zemí, hospodařících s minimálními rozpočtovými schodky. Co jsou země eurozony dnes? Předlužené země, kde občanstvo si volí populisty, kteří mají tendenci tyto země ještě více zadlužovat. Na jednu stranu ano...pro firmy by to byl přínos. Nemusely by konvertovat měny, jednou měnou platit náklady dodavatelům a současně vyplácet mzdy českým zaměstnancům. Ale jaká může být realita ? Pokud si vládnoucí komouši ve Francii prosadí odchod do důchodu v 60 ti letech a Francie začne bankrotovat, bude ji celá Evropa zachraňovat ? Aby náhodou nestáhla do hlubin všechny ostatní ?
A vůbec ? Může být eurozona životaschopná ? Když ekonomicky spojuje totálně rozdílné země ? Nedrží se nakonec eurozona při životě uměle, protože její samovolný rozklad by byl dražší ?
Já v tomto vidím potenciál pro stát. Stát by měl vytvářet podmínky pro to, aby lidé, kteří nebudou zvládat svoji těžkou práci mohli vykonávat někde lehčí práci. Stát by to měl podporovat podobně, jako podporuje třeba zaměstnávání zdravotně postižených. Pracovní trh funguje tak, že pokud padesátník zjistí, že práci nezvládá, má problém nalézt lehčí... už i padesátníci pomalu nemají šanci. Natož šedesátníci....
5
Sledujících
1
Sleduje
5
Sledujících
1
Sleduje
Přijala EU někdy v historii něco, za co bychom ji mohli zatleskat ? Já mám pocit, že vymýšlí jenom hovadiny...
3 odpovědi