S tou infrastrukturou to není imho tak zlé, máme s ní rozsáhlé zkušenosti. Například pro vytápění domů ve městech se k ní můžeme "vrátit". Před zemním plynem jsme mívali svítiplyn, což byla směs oxidu uhelnatého a vodíku. Hrubě řečeno stačí vyměnit trysky v hořácích a jede se dál. Topit tak bude možné i v zimě (což lze považovat za výhodu) z plynu akumulovaného v létě, kdy je zase dostatek elektřiny na jeho výrobu. Co je problém, je energetickými aktivisty blahosklonně přehlížená věc, že výroba vodíku elektrolýzou ve velkém měřítku je z různých důvodů tak složitá, že by takové teplo bylo ještě několikrát dražší než to které máme po sérii zdražení elektřiny a plynu teď 🙂
Energie má být drahá, aby se s ní neplýtvalo. Musíme brutálně zateplit všechny budovy na úroveň minilálně nízkoeergetických ale spíš pasivních domů. Pak můžeme v klidu topit i relativně drahým vodíkem.
Má vliv na zdroje a tudíž i dopady sucha. Růst populace Namibie je děsivý Odkaz
Namibie má nejnižší hustotu zalidnění v celé Africe. Má desetrát větší rozlohu než Česko a žije tam jen asi tři miliony lidí. Míra plodnosti za posledních 50 let v Namibii klesla z 6,5 na 3,2. Buďte prosím trochu příčetný v interpretaci dat, na která odkazujete.
A jak dopadl soud ,který měl zjistit jestli byl Babiš agentem stb? Už je uzavřený a nikde se nepíše ,že se neprokázalo ,že byl agentem. Pořád dokola to samé! Mají strach až na půdu. Jenže jim nedochází ,že přišli o voliče vlastní vinou a budou je volit jen hlupáci bez ohledu jestli Babiš bude moct být ve vládě ,nebo ne. Jo a vládnoucí strany volí voliči, tak neměňte zákony jak se vám to hodí! Už ta valorizace byla od vás pěkná ,vy víte co!
Pane Bagře, čárka se píše hned za slovem a pak následuje mezera, nikoliv naopak.
No právě. Jako posledních 100 let stoupal věk dožití. Od roku 89 celkem dost -dotáhli jsme západ v medicíně. Ale nyní to spíše stagnuje. Covid dokonce statisticky v některých zemích snížil věk dožití, protože senioři byli riziková skupina a dost jich to odneslo. S tím jak navíc ve společnosti přibývá civilizačních choirob, tak pokud nepřijde velký průlom v medicíně, tak věk dožití v západní společnosti bude spíše stagnovat a možná i klesat. Vědci nedávno určili, že teoreticky z hlediska biologie je tělo schopno se dožit až 125 let - to je prý strop. Ale jednak je to pořád v teoretické rovině a hlavně určitě se toho věku nedožije člověk s průměrným životním stylem na západě. Jinými slovy: je velmi nepravděpodobné, že by v nejbližších 10-20 letech nějak dramaticky rostl věk dožití.
Nejde ani o medicínu ale hlavně o změnu životního stylu. Zdravé jídlo, zdravé životní prostředí, pohyb a méně stresu, dobré vztahy. Tohle prodlouží život ve zdraví klidně o deset a více let. Pokud budou lidé pořád hodně kouřit, chlastat, přejídat se, nehýbat se, málo a špatně spát, rozvracet svoje vztahy atd., tak se medicína může vyvíjet jak chce, ale stejně všichni umřou relativně brzo.
Emise při výrobě auta jsou jedna věc, emise, které během svého provozu vozidlo vyprodukuje, pak věc druhá. Je tedy možné, že elektro auto vyprodukuje během své výroby emisí víc, než auto spalovací, je to ale každopádně vždy malý zlomek emisí, které vyprodukuje spalovací auto během svého provozu, přičemž dalším velkým bonusem elektro aut jsou nulové emise co2 ve městech (pokud bychom chtěli zohlednit, že i výroba elektřiny emise produkuje) a především nulové emise pevných částic a dalších škodlivých látek, které produkují spalovací motory.
Čemu vadí emise CO2 ve městech?
"„Militaristická kultura lásky ke zbraním, která se nám snaží namluvit, že… ve věci bezpečí (je třeba se spoléhat)… pouze… na svou zbraň… je plodem narcistního individualismu a zásadní nedůvěry v cokoli státní, společenské, v cokoli, co přesahuje úzký zájem individua“ – napsal právem Ondřej Holub v Deníku Referendum."
V úvodu autor zpochybňuje hodnotu důvěry v systém, aby o kus dál zpochybnil naopak nedůvěru v systém. Tady si autor protiřečí a celé to dost klouže na povrchních metaforách a nikam to nevede.
Tvrdíte, že vlci ozdraví a stabilizují populaci zvěře.
Prosím o nějaký zdroj, ze kterého tuhle informaci čerpáte.
Dále jsem si povšiml, že jste zcela abstrahoval škody na hospodářských zvířatech. Záměrně?
Slyšel jste už něco o ekologii? Je to vědní disciplína. Zkuste si přečíst nějaké její základní poučky třeba o funkci vrcholových predátorů v přírodě.
No a to je ten problém ! S Rusama ! Raději držme hubu , ať nám náhodou něco neudělají . Už tady byl jeden národ pod vedením šíleného blba , kolem kterého světové demokracie našlapovaly opatrně tak dlouho , až jim málem zlomil vaz !! Pokud Rus nebude vykázán do patřičných mezí , narostou křídla dalším šíleným dobrodruhům . Mám na mysli ještě východnější končiny , než Sibiř !!
Na východ od Sibiře jsou Spojené státy a Kanada.
V Rakúsku je prostě všetko lepšie Odkaz 1
Myslíte toto využití ( čas 2:15 snímku) ? Odkaz
Myslíte, že myslím toto využití, když píšu o smysluplném využití?
20
Sledujících
0
Sleduje
20
Sledujících
0
Sleduje
Nevím jestli je to ta správná cesta k tomu, aby každý dosáhl na rozumné bydlení 🙂 Osobně jsem vcelku proti tomu zlepšovat konkurenceschopnost složitých řešení tím, že arbitrárně zdražím ta jednoduchá 🙂
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Pokud do konečné ceny energií započítáte externality v plné výši, budou drahé všechna řešení, i ta, jak píšete, "jednoduchá". A žádné jiné bydlení než minimálně nízkoenegitické už dávno není rozumné.
2 odpovědi