1/ Budova Chemapolu: památkově tuctová: jedna dlouhá fádní sklobetonová budova a kolmo k ní krátká budova téhož provedení. Je zajímavé, že naprosto stejné řešení a uspořádání mají obě budovy Fakulty stavební ČVUT v Dejvicích (jak zmínil svého času historik architektury Zdeněk Lukeš, za svého studia v tomto komplexu trpěl pro jeho architektonickou fádnost).
2/ Libeňský most: architektonicky cenný a replika je zjevně jediným přijatelným řešením. Ostatně i Karlův most je dnes do značné míry již "jen" replikou.
3/ Odbavovací hala Hlavního nádraží. Její čelní část směrem do torza Vrchlického sadů je hmotově předimenzovaná, těžkopádná, klaustrofobní a krom zastřešní de facto zbytečná - stejně jako ty "secesní" prosklené schodišťové věžičky na předimenzované parkoviště. V článku je patrně účelově fotografie prvního patra haly, kterého se přitom bourání vůbec nedotkne.
4/ Železniční most: dnešní technologie zdá se paradoxně neumožňují či nedokáží (na rozdíl od betonového Libeňského mostu) vyrobit repliku ocelového nýtovaného mostu. Ale to je věc odborníků na konstrukce mostů, včetně statiků proč nejde postavit ocelový most se stejným tvarem oblouků.
Pokud jde o bourání, navrhoval bych zbourat nedávno z peněz EU postavenou "budovu" Centra kybernetiky, robotiky a informatiky ČVUT v Dejvicích, jejíž stavba zničila původní architektonicky jedinečný komplex východní část areálu ČVUT, s jeho dvěma spolu propojenými modrými kvádry bývalé menzy. Dnes tam stojí sklo-igelitový paskvil. A snížit o tři patra výškovou budovu stavební fakulty a rozčlenit hmotu té nízké, kolmo k ní stojící.
Bestia triumphans! Souhlasím plně s autorem článku. Vždyť tak, řekl bych, systematicky se ničí významné památky 20. století nejen v Praze, ale třeba i v Liberci a možná i v Brně (hlavní nádražní pošta, která zatím "jen chátrá". Zato bezduchých krabic z betonu či plechu roste všude dostatek.
Jindřich Beran
V době největší slávy ODS se říkalo, že v Praze by volili i Klausovu tenisovou raketu. V té době a až donedávna bych si nepomyslel, že s Václavem Klausem v něčem budu kdy souhlasit. V jeho názoru na přijetí eura s ním ovšem souhlasím.
Je zajímavé, že ti, kteří se považují za ty, kteří mají ty nejsprávnější názory, k nimž se jistě, pane Berane řadíte, jsou v diskusích nejsprostější a výrazy, jež používají, jsou velmi primitivní a venkoncem hloupé.
Vy jste ale, pane Berane, nebyl moc důsledný ve svých odsudcích Klause: "komunistický a zapšklý proruský frustrát Klaus může jít tak leda k šípku" bych vám pomohl doplnit. Co třeba Putinova onuce, dezolát, dement, , hnůj, odpad...
Když supermarkety zavádějí haléře na cenovky, je to jen další argument pro rozšiřování bezhotovostních plateb především kartou a dalšími elektronickými prostředky. Hotovost tak míří do zapomnění. Zaplat pánbůh.
Jsou sice snahy, aby platby v hotovosti byly zrušeny, ale doufám, že k tomu nikdy nedojde.
Otřesný článek. Vy schvalujete nacismus? Vy píšete o Rudé armádě jako o nepříteli?
Ano, ano. Rudá armáda nepřítel. Československo bylo osvobozeno jen Američany... Brzy se dozvíme, že hitlerovci tím, že bojovali proti Sovětskému svazu, byli vlastně ochránci těch evropských hodnot a časem možná bude Hitler dáván za vzor boje proti "russákům". Jen se podívejte, jak často se v "našich" sdělovadlech objevují jednak obdivné články o německých vojácích i utrpení německého obyvatelstva za druhé světové války a jak často se píše o utrpení sovětského obyvatelstva, způsobeném německými "hrdiny" ... Tento článek není výjimkou.
Vy jste asi moc zatěžována nebyla. Ve čtyřech větách čtyři chyby.
V románu Gold za všechny peníze od Josepha Hellera je geniální věta: "Každá změna je k horšímu." V českém školství to platí beze zbytku. Tato vláda opravdu škodí a intelektuální výrony takových hvězd jako jsou např. Černochová, Stanjura, Rakušan, Dvořák, Pekarová, Němcová, Langšádlová, Válek, Fiala (kterého jsem považoval za sice politického odpůrce, ale za slušného člověka, což už dávno neplatí) a samozřejmě i Bek) jsou vrcholem hlouposti a neschopnosti ...
Dopustil jsem se také chyby, mea culpa!
Konečně už bylo na čase. Hlavně jsou děti zbytečně zatěžováni. Měly by vycházet ze základních, středních i vysokých škol se vzděláním z kterého budou čerpat celý život a něco jím to do života přinese. Někdy méně, je více ❗
Vy jste asi moc zatěžována nebyla. Ve čtyřech větách čtyři chyby.
V románu Gold za všechny peníze od Josepha Hellera je geniální věta: "Každá změna je k horšímu." V českém školství to platí beze zbytku. Tato vláda opravdu škodí a intelektuální výrony takových hvězd jako jsou např. Černochová, Stanjura, Rakušan, Dvořák, Pekarová, Němcová, Langšádlová, Válek, Fiala (kterého jsem považoval za sice politického odpůrce, ale za slušného člověka, což už dávno neplatí) a samozřejmě i Bek) jsou vrcholem hlouposti a neschopnosti ...
Na Kubě je nádherně. Letěl bych klidně zas. Ale láká mě Vietnam.
Dobrý den, Vietnam vřele doporučuji. Jedna z velmi atraktivních zemí s tím, že nejlepší je procestovat jej od severu k jihu (nebo naopak) a pokud chcete strávit dovolenou na pláži i tak je ve Vietnamu řada vhodných míst.
Jinak: Není nezajímavá země, záleží na tom, co Vás zajímá.
A ještě jen jedna poznámka: Článek napsali hned tři autoři. Nevím, ve které "megapoli" tito lidé žijí. Ale označit Odense (176 683 obyvatel) či Siemreap (Siem Reap, Siem Reab, 2008 - 230 714 obyvatel) jako městečka by se možná Plzeňanům (Plzeň - 2018 - 171 707 obyvatel, 4. největší město v ČR) moc nelíbilo. A nelíbí se to ani mně.
Byl jsem tam v listopadu. Je tam několik stovek miliónů lidí co se má velmi a nebo relativně dobře, ale jeďte na venkov a poznáte chudobu co snad není ani v Africe. U Indie je to ještě horší. Tyto státy mají velký HDP jako celek, ale na obyvatele je to bída.
Já jsem byl v Číně mnohokrát. I na venkově (neplánovaně). Byl jsem v řadě zemí Afriky a vaše tvrzení, že čínský venkov je snad chudší než Afrika opravdu neodpovídá skutečnosti.
Tak ani Čína a ani Indie nebudou opravdové mocnosti, dokud se tam lidem nebude dařit dobře. Oni to dohánějí pouze počtem obyvatelstva, které je chudé jako kostelní myš. Bohatství je i v infrastruktuře, svobodě slova atd.
Jak vybíráte mocnosti? Myslím, že Čína je už dnes jednou ze dvou světových mocností a Indie má nakročeno k tomu, aby se stala mocností třetí. Kdybyste se jel podívat do Číny, zjistil byste, že vaše tvrzení o obyvatelstvu, chudém jako kostelní myš je věru (eufemisticky řečeno) nepřesné ...
Až bude do Olympijský charty vtěleno třeba ,, Sportovci státu, který zahájí vojenské operace na území jiného státu, se OH nemohou účastnit,, tak budu pro.
Zatím tam nic takového není. Seš jak rudoši , ti přijímali okázale zákony o lidských právech, aby je hned porušovali.
Od roku 1945 USA vedly války a "válčičky" nebo alespoň bombardování v Koreji, Libanonu, Guatemale, Panamě, Libyi, Dominikánské republice, Súdánu, Grenadě, Sýrii, Iráku, Jemenu, Afghánistánu, Vietnamu, Kambodži, Laosu ... Není to ani úplný výčet a ani to není správně popořadě. Jen jak jsem si narychlo vzpomněl. Nepamatuji se, že by sportovcům Spojených států stedosevroamerických i s přikoupenou Aljaškou a anektovanými Havajskými ostrovy někdo bránil účastnit se olympijských her.
Bohužel se stal tragický omyl který by se nestal kdyby teroristé/podlidi je neunesli. A není to "klasický" postup IDF, je možné že bylo vše nachystáno aby vypadali zajatci jako teroristi ale to je má spekulace. Jak by jste postupoval Vy? Já s prvních minutách co bych se dozvěděl co za zvěrstva provedli, tak bych neváhal nechat gazu nahrnout do moře. Ale to by bylo v návalu vzteku. Izrael má větší zkušenost s teroristy jak kdokoliv jiný stát na světě a ví jak sa nima zatočit a co na ně platí. Akce vyvolává reakci....
Praha a Středočeský kraj mají dohromady přibližně stejný počet obyvatel jako pásmo Gazy. Teď si představte, že by někdo (třeba Rusko, to by vám mohlo vyhovovat, přikáže, aby se všichni Pražané během. řekněme 24 hodin, vystěhovali do okresů Praha - západ, Praha - východ, Příbram, Beroun, Benešov, Kolín a Kutná Hora. A za dalších pár dní by oni "Rusové" začali planýrovat okresy Praha - západ, Praha - východ, Příbram, Beroun, Benešov, Kolín a Kutná Hora. (I s lidmi). Domníváte se, že je to normální?
Tak se těch Palestinců zeptejte kdo jsou? Všichni vám řeknou, že jsou Arabové.
Jistěže jsou to Arabové, stejně jako Egypťané atd. Jinak, byl jsem v Izraeli, v anektovaném Východním Jeruzalémě, na okupovaném Západním břehu, na okupovaných Golanských výšinách, v Sýrii, Libanonu, Jordánsku a Egyptě a o situaci v této části světa mám jakousi, i konkrétní, představu. Nejsem antisemita, tzn. že necítím nenávist ani k Izraelcům ani k Židům a židům obecně, ale ani k jiným semitským národům a národnostem, tzn. Arabům, Amharům, Tigrajcům, zbývajícím Aramejcům atd. atd., ale ani k příslušníkům ž á d n é ho jiného národa na světě. Dělím lidi jinak než podle toho, jakým jazykem mluví, jaké jsou národnosti atp
39
Sledujících
6
Sleduje
39
Sledujících
6
Sleduje
Český „asijský“ experiment: s jedním kamarádit a s druhým obchodovat? Autor tu zase manipulativně překrucuje hromadu faktů. Já to vnímám tak, že od politiků zažíváme už řadu let hloupé provokování a jak naivní děti očekávání, že následky nebudou - tedy nemožného.
Při čtení tohoto jsem se vyloženě zasmál: Na konci minulého roku ale vláda Petra Fialy vyvinula úsilí i směrem k pevninské Číně, když do Pekingu vyslala svého emisara – premiérova poradce pro národní bezpečnost Tomáše Pojara. S cílem urovnat vztah mezi Prahou a Pekingem, který se rozbil v důsledku padlých čínských slibů o investicích do české ekonomiky a s odchodem exprezidenta Miloše Zemana z Hradu, který měl podlézavě pročínskou politiku ve štítu.
Čínu jsme opakovaně urazili, a oni nám klidně a s úsměvem řeknou odpuštěno, nic se neděje, v pořádku.. Ale nezapomenou. Čína je nejstarší vyspělou zemí na světě a nejlepší v tahu na branku. Jasně - všude jsou období s problémy a ani v Číně není vše tak úžasné jak maluje jejich propaganda.. Ale premiérova poradce pro národní bezpečnost Tomáše Pojara si namažou na chleba jak fialovou nutelu..
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Když jsem byl na Tchaj-wanu, říkal náš tamější průvodce, že pracoval v podniku v Šen-čenu (v pevninské Číně, nedaleko od Hongkongu). Ekonomické vztahy pevninské a ostrovní Číny jsou velmi silné. Tchaj-wan také navštěvují turisté z čínské pevniny, a to v množství převyšujícím počty turistů z jiných zemí. A jen tak na okraj: Na Tchaj-wanu můžete koupit mapy, na nichž je celá Čína včetně nejen Tibetu a Sin-ťiangu, ale i včetně (tzv. Vnějšího) Mongolska.
Je skutečností, že "čínská politika" vlády a stodevítkové poslanecké sněmovny i zbytečného senátu, podporovaná protičínským Sinopsem (nebo Synopsisem - nevím, zda skloňovat jako latinské slovo) jde proti zájmům naší země.