Tvl., v tomto článku je jasně ukázaný graf, kde na jedné ose je vynesený průměrný plat učitele. A je tam krásně a přehledně zobrazeno, že například v roce 2021 (kovid, každý učitel neustále doma, školy zavřené ) byl jejich průměrný plat + odměny cca 74 000 brutto. V které montovně mají takové platy?
Já nevím, na jaký graf se díváte, ale já mám 38tis hrubého plus odměny, po 10 letech praxe.
Čína je už desítky let před náma úplně ve všem, prý zaostalá Čína 😂🤦 Rychlovlaky o kterých se nám ani nezdá, rychlost výstavby dálnic, technologie už vůbec netřeba zmiňovat.
přesně tak, jen to tady nikdo neprezentuje. Až si Čína usmyslí, že nás zničí, tak centrální vláda zakáže vývoz své výroby do Evropy.... myslím, že by stačily tak 2 měsíce a jsme tady totálně na kolenou...
To mě napadlo už před deseti lety, proč si ti, co na to mají neudělají kolem domu základy pro takové protipovodňové zábrany - stejné, rozkládací, jako mají ve městech. Stálo by to dost, ale je spousta lidí, co si nemají problém koupit auto za mega a půl, tak proč to nedat, do něčeho smysluplnějšího, když tam chtějí bydlet :-)
Dobry clovek jeste zije.
V Generali ne. Kez jejich zamestnanci sami za sebe te rodine prispeji, kdyz ten jejich zamestnavatel neumi rozlisit zrno od plev. Zde neslo o podvod. Verim, ze si v Generali mohli overit, kdy byl proveden zapis do KU a ze neprodlene si u teto spolecnosti pojistku sjednali. Zkratka ze to nemelo nic spolecneho se spekulanstvim. U teto pojistovny mam nastesti jen starou pojistku "na blbost". Mit tam neco vic, tak od nich zdrhnu okamzite.
I pres tu sbirku ta mlada rodina bude zacinat od nuly, kdyz pozemek maji v zaplavove oblasti, kdy jim nove stavebni povoleni nedaji.
Zaplat panbuh, ze alespon se diky laskavosti lidi zbavi dluhu hypoteky na neco, co voda vzala a ted musi resit, kde budou bydlet.
Ostuda pojištovny! Takhle si mohli udelat pozitivní reklamu, misto toho ukazali, co jsou zač. Borce, ktery o tom rozhodl, poplaca sef po ramene, ze udelal vyborny business. Gratuluju.
nedovedu si moc predstavit stenu co by ustala takovyto prival vody..
stěna šikmo na proud, v pohodě... jak asi vypadají protipovodňové mobilní stěny? domy spadnou, protože voda rozebere omítku, maltu, ztratí to pevnost, pak se to rozpadne... Když jsem byl v Bělé pomáhat, tak jeden dům je na stržení (ti lidí, co to nestihli pojistit) - byl první nárazníková zóna na proudu, sousedův dům měl štěstí, protože byl za ním schovaný a ještě připlavala kláda, která se opřela o stěnu a dělala bariéru, dům vydržel "jen" s poničeným zateplením. Stejnou úlohu by sehrála i taková protipovodnova stěna...
Do jaké výšky šla voda? Na fotografiích to vypadá něco přes metr a půl.
V Praze na Kampě lze instalovat kovové bariéry, které budovy ochrání před vodou. Postavit takovou bariéru okolo školy by bylo řešení, je ale potřeba uzpůsobit povrch, v zemi jsou zapuštěné základy, na které se bariéry připevní. Pokud je to levnější než 20 milionů, vyplatí se to. Voda přijde znovu, možná už za rok.
Přesně tak... tyto důležité budovy by se mohly takto lokálním způsobem ochránit. Kdo na to má, ať si to postaví i kolem domu - jedna stěna by velmi pomohla jako nárazníková zóna...
Doslova to byl první odkaz co mě vyskočil po zadání do googlu "kdy pojistit nemovitost při koupi".A hned se tam píše že nejlépe při podpisu kupní smlouvy a podání návrhu na katastr... Pokud kupujete nemovitost 1-2 do roka, tak právě takovéhle věci o pojištění by jste si měl zjišťovat klidně celý dny, protože Vás to může stát miliony.... Kdo je připraven není překvapen.
vůbec by mě to nenapadlo hledat, že tam může být zádrhel. Když nevíte o možnosti = nehledáte. Kupoval jsem garáž a realitní makléřka mi o tomto vůbec neřekla. Tzn. dokud to nebylo na katastru moje, tak jsem ani klíček nedostal. Takže nějaké věci ohledně pojištění mě vůbec nenapadly.
Název článku je zavádějící, kdyby ho hned po koupi(podpisu smlouvy) pojistili, tak právě nevznikne tenhle problém, oni ho ale pojistili až při propisu nemovitosti do katastru... Přitom majitelem se stávají zpětně dnem podání žádosti na katastr, což je většinou cca měsíc zpět. Čili už měsíc mohli být pojištěni, kdyby si to zjistili...
Tyto věci zná ale pouze ten, který se nemovitostmi zabývá. Ten, který kupuje nebo prodává nemovitost 1-2x za život, tyto věci nezná
Tak někdo si plete výpočetní model s věšteckou koulí. Meteorologie je matematika a výsledek ovlivňuje s jakou nejistotou a s jakou přesností se do modelu zadají desítky proměnných, které jsou neznámé a mají samy vždy nějakou směrodatnou odchylku. Už jen za to, že někdo dokáže toto určit tak 5 dní předem, dávám klobouk dolů. Já to třeba pohledem na nebe nedokážu lépe a lepší nástroje pro to nemám.
já to taky nechápu, že lidi to nechápou... Ti, co nejvíce nevěří, jsou prostě hloupí, vůbec si to nedokáží představit s čím vším modely počítají, aby dokázaly predikovat jaké bude počasí za několik dní. Já v tom vidím jako jeden s největších pokroků a úspěchů lidstva. Umět předpovědět, kde bude pršet, kolik vody vypadne, za jakou dobu, kolik se vsákne, kolik odteče, kolik zadrží rozliv, o kolik se zvedne hladina na daném místě, a další.... to je přece úžasné. No a někdy se to prostě nepovede. Protože těch neznámých je spousta. V Olomouci predikovali 2 dny dopředu, že výška hladiny bude cca 460cm a výška se zastavila na 492cm. Vždyť je to téměř dokonalé
Jo, na to má být legislativa. Když to jde s pozemky zařídit u líniových staveb, proč ne u ochrany majetku, zdraví a životů ve veřejném zájmu?
Přesně tak. Pokud jde o stavbu dálnice, železničního koridoru nebo protipovodňovým či jiným ochranným opatřením, tak má stát nabídnout cenu, která bude vyšší než obvyklá cena a zdar, žádné smlouvání. Jinak budeme pořád sto let za ostatními zeměmi.
Ukládání podkladů do offline má více mapových aplikací, dokonce i gmaps. Akorát si to musíte vždy dopředu nastavit ke stažení, než vyrazíte do nějaké oblasti. Ostatně to platí i pro mapy od seznamu, tam si nastavíte regiony ke stažení.
tak to je snad jasné, že do hor nelezu bez offline mapy. Ať je jakákoliv
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Vůbec se tomu nedivím. Byli jsme minulý týden u Zakopaného na Giewontu a okolních vrcholech. Při sestupu, asi hodinu do západu slunce jsme potkali několik Poláků oblečených jak do města - nové bílé kozačky, dlouhý kabát, kožený baťůžek (cca 5L). Borec hledal na Google mapách cestu, která tam nebyla. Chtěli přejít přes Kondracké sedlo do Kužnice... potom jsem jim cestu, ukázal na našich mapách a říkal jsem si, že to budou mít ještě hoooodně dobrodružný výlet. Ten den byl nádherný den, bezvětří, takže za tmy tam snad došli (pokud se nevrátili). Pak jsme potkali ještě několik takových případů. Ti na Gerlachu byli na tom asi podobně