Když zaváděli EET, jaké procento lidí platilo kartami? I díky masírce o Covidu dnes platí tímto způsobemstále častěji i senioři. Jak velký aparát úředníků bude obsluhovat systém? Nikdy jsem neslyšel relevantní částu, kolik jeho obsluha stála a kolik byl reálný přínos pro stát. Zavedli loterii, kterou pak s velkou ostudou zrušili. Říkali, že nikoho nesledují a i dnes, když se dělají průzkumy v oboru gastronomických služeb, uvádí se jako zdroj Dotykačka.
Včera bylo pozdě, ale těžba pralesů by se skutečně měla zastavit. Ovšem lobby...
Kácení pralesů je jen špička ledovce. I v Evropě můžete pozorovat vliv pastvy na pustošení horských ekosystémů. Jsem v horách Balkánu a v Alpách několikrát ročně a díky úzké specializaci na jeden rod motýlů mohu popsat přímý i nepřímý negativní vliv člověka na krajinu. Není nutno se široce rozepisovat. Hranice Francie - Itálie, Larche - Argentera. Na francouzské straně NP Mercantour, na italské probíhá dlouholetá intenzivní pastva. Kousek pod Argenterou se setkává mateřský nížinný druh s dceřiným horským, který vzniká v průběhu glaciálů odtržením a následnou izolací od mateřské populace v jednom z interglaciálů. Kříženci Coenonympha arcania x C. cephalidarwiniana (dříve macromma) jsou zde poměrně běžní. Stejné se děje i v oddělených populacích nad řekou Durance nad Chaillol 1600.V Africe, horách Střední Asie, Jižní Americe je to mnohem horší. Nejde jen o lobby, lidé bohatnou, populace exponenciálně narůstá a tím se zvyšuje i tlak na krajinu. S přirozenou povahou člověka to jiné nebude.
Počasí na planetě prochází různými fázemi už po tisíciletí i stejný vývoj oteplování jako zažíváme dnes se periodicky opakuje, naposledy k tomu došlo v 18 století. Nyní je to podpořeno ne CO2, ale tím, že se do vysokých vrstev atmosféry dostaly vodní páry, které se jinak sráží daleko blíž zemskému povrchu. Ty částečně brání vyzařování tepla planety zpět do vesmíru. Existuje o tom dokonce studie. Nemalý vliv má také kácení deštných pralesů. Člověk nic nezmění, cyklus proběhne ať se budou lidé snažit sebevíc s tím něco udělat.
Pokud má, jak sám píšete, nemalý vliv kácení deštných pralesů, dá se s tím něco dělat.
Pokud Írán získá jaderné zbraně, stane se skutečnou hrozbou pro stabilitu regionu. Izrael už nebude muset čelit hrozbě prostřednictvím třetích stran, jako je Hizballáh, ale přímo ze strany Íránu. Izrael se pro něj stane plnohodnotným cílem, který bude moci ohrozit bez zprostředkovatelů.
Vy chcete tento scénář? Někdy stačí uvažovat... - jinak vím, že chcete, destabilizace západních spojenců by pro vás byla oslava - musíte si ale přiznat, že to se nikdy nestane. 😘
Jaderným arzenálem se vždy odstrašuje, ten se nepoužívá. Mohu se zeptat, jak dobře znáte ten region, kolikrát jste byl v Izraeli, Sýrii, Libanonu, v Palestině či Íránu? Díky současným krokům Izraele si Rusko udrží vliv v Sýrii. Právě D. Trump prohrál Írán vypovězením Obamovy jaderné dohody, jen pro svou ješitnost. Íránci jsou silně proameričtí. "Ámriká, Ámriká", poté, co jsem odpověděl nám, džumhuríje Ček, byli zklamáni. Bude velmi zajímavé sledovat vliv Turecka v Sýrii. Je možné, že si tam Turci otestují možnost vytvoření vlády po vzoru Osmanské říše. Turecko i díky zákulisnímu jednání s Ruskem a jistě i s Izraelem, získává skutečný vliv v oblasti, na úkor Íránu. Prokazatelně se to ukázalo v Karabachu. Hezballáh je perské sousloví (Strana Boží), na staně Íránu už působí v Libanonu přes 40 let. Pro Írán je větší ránou pád al-Asadova režimu, tím došlo k přerušení pozemního spojení. Nejsem rozhodně ten, kdo by chtěl destabilizaci Západu. Přiznejme si, že Západ se podílel na destabilizaci Íráku, Libye i Sýrie, stejně jako předtím, společně s SSSR, Afghánistánu. Ne válkou, ale neschopností zajistit chod státních institucí po jejich ukončení.
Izrael také nebombarduje Sýrii z obav o svou bezpešnost, ty dvoumístné MiGy 15 a SU-7 a další šrot (MiGy 23 jsou ruské) jej nijak neohrozí, jde o trvalé udržení Golan (to vám potvrdí i p. Kraus u M. Bastlové v Ptám se já). Po této intervenci jsem ze zárubně odstranil mezuzu, jste překvapen? Když tu oblast studujete přes 30 let, máte jiné vnímání toho světa, získáváte i schopnost intuice. A nejste hnán politickou ideologií. Šalom, salam
Třetí světová bude hrozit, pokud Iráncí získají jadernou zbraň. Potom si budou dovolovat kdeco. Lepší tomu preventivně zamezit a uskromnit je štědrou přesnou ránou.
Vyrobí několik hlavic a tím ohrozí Rusko i Spojené státy, které jich mají přes 5 000. Indie i Pákistán jich mají přes 160. Někdy stačí uvažovat...
K těm supům a jejich přikrmování si přidejte ještě Řecko. V Polsku zase přikrmují mořské orly. No a krkavec již dávno nesplňuje podmínky pro zařazení mezi ohrožené druhy a jeho ochrana na "věčné časy" je dnes už hodně problematická.
Je návrh přehodnocující status většiny chráněných druhů, konkrétně znám část zabývající se motýly. Platná legislativa je z 80. let a je velmi zastaralá. V Řecku jsou zajímavá místa s kafilerním odpadem, sám znám jedno v okolí Siatisty. Kolegové broučkaři, libující si v nekrofázích, je mají ve velké oblibě. V Evropě je dokrmování supů podmínkou, děje se tak i v Portugalsku.
Chápu, představte si, že ano...Jsem pro supy! 🙂 Ale je to opravdu jiné a hlavně jinak, ne v běžně využívaných lesích, tam ani supi nežijí. Hezký den.
Situaci se supy znám dobře právě ze Španělska, kde vytváření újedišť pomáhá ochraně a utvoření životaschopných populací všech druhů supů. Stejné se provádí i ve Francii, Srbsku, Bulharsku, kde se supi do volné přírody vracejí. U nás žijí další jestřábovití, kterým by v zimních měsících přikrmování velmi pomohlo. Pokud v zimních měsících vyrazíte ze samoty ven, uvidíte káni a další dravce sedět na poli. Má to svůj význam i označení. Samozřejmě by to pomohlo dalším příležitostným mrchožroutům, například krkavcovitým. Krkavec velký je, jako ohrožený druh, v ČR chráněn zákonem. I vám hezký den...
Řekněte Španělům, že mají zakázat újediště. Hned snížíte populace místních supů na minimum. Je nutné zvážit jeho účel, v zimních měsících dravcům a šelmám rozhodně pomáhá v přežití. Volně pobíhající pes v okolí lesa nemá co dělat. Škarohlídy upozorním, že nejsem a nikdy jsem nebyl myslivcem. A protože mám přírodu opravdu rád, nikdy bych nechoval šelmu coby mazlíčka. Je to nejen obrovská enviromentální zátěž.
Jak to je? Vlastně je to nekonečný boj,Sumit,Šít,boj o ropu,Asad šít,Hizbal šít,Irán šít,Turek summit,povstalci summit,IS fanatik,tak tě bůch
Vy jste dobrý sumit a šít. Proč komentujete něco, o čem nemáte ani páru? Asad nebýt šít, být alavit... To je sekta na pomezí ší´itského islámu, zahrnující prvky křesťanství, judaismu i zoroastrismu. Proto ji podporuje i Írán, kde se vyznává většinově ší´itská odnož dvanácti ímámů (ithná ášariat). A proto se i hezballáh (strana Boží) hlásí k al-Asadovi. Jako o sunnitském trojúhelníku se hovoří o území s městy Halab (Aleppo), Hamá a Hims (Homs). Zde měla historicky zásadní vliv Osmanské říše, vládnoucí element sunnitského islámu, která byla v příkrém konfesním rozporu s š´itskou Persií. Problémy se od konce 1. světové války nevyřešily, jen se zakonzervovaly.
Umirneny?
Kdyz jsem byl v Hama, tak mi mistni ukazovali park.
Puvodne cast mesta, ktere Assad starsi srovnal se zemi i s 40 tisici obyvateli.
No chapu, ze Svedek Putleruv tohle povazuje za umirnenost.
Vzpomínám si na ten zrekonstruovaný dům, kámen po kameni, číslo vedle čísla. Jediná památka na historícké centrum Hamá, které nechal Háfiz Asad srovnat se zemí. Synek Bašár s pomocí Rusů zdecimoval Aleppo. Bývalo úžasné...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Hned bude Amerika opět větší...