Jedním slovem: ostuda!
Dnes už v průměru vyděláváme přes 40 000 korun měsíčně, z nichž České televizi pořád odvádíme stejných 135. Tak, jak to bylo zákonem určeno v roce 2008, kdy Češi měsíčně v průměru vydělali 23 542 korun.
Bystrý pozorovatel si povšiml jistého rozporu. Ano, představte si to, za televizi platíme stejně jako před patnácti lety. Sice tak nějak předpokládáme, že její program a služby budou odpovídat letopočtu 2024, ovšem dáváme jí na to stále stejně peněz jako v předminulé dekádě.
Opravdu jsme na tom tak špatně, že nejsme schopni dát na televizi o 15 korun více? Navíc je její nezávislost základním pilířem naší demokracie. Důkazem nestrannosti je, že na ní útočí politici vlastně ze všech politických směrů. Sousední státy nám ji mohou závidět, tam si veřejnoprávní média často stihli už zničit. Měli bychom si ji měli vážit a chránit ji. Děje se přesný opak.
Hlavní problémem je způsob financovaní a kontrola financování veřejnopravních medií. Především zpoplatnění všech zařízení, které jsou připojeny k internetu je od navrhovatelů zákona nehorázná myšlenka. V dnešní době by se hlavně mělo přehodnotit, co je základní službou veřejnoprávních medií občanům republiky.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Také bych měl návrh. Náklady na stát musí být nižší. Práce poslance by měla být čest, tedy zadarmo.
1 odpověď