V článku se uvádí, kolik peněz jde z rozpočtu na důchody. Nikde se ale neuvádí, kolik peněz přitéká do rozpočtu z důchodového a sociálního pojištění. Našel jsem informaci za loňský rok, kde bylo zmíněno, že výdaje na důchody byly cca o 13 miliard vyšší než příjmy. Takže stát doplatil ze svých příjmů jen 13 miliard. Na různé zbytečnosti však utratil mnohem více. Těch 13 miliard bohatě pokryla DPH, kterou rozpočet obdržel ze zboží, které důchodci koupili.
U pobřeží Baltu dují pravidelné větry, přibližně ve stejném směru, což je výhodné pro zřizování větrných elektráren. U nás jsou větry nepravidelné, rychlost větru je často nedostatečná, takže větrníky nedosahují jmenovitý výkon. Kamarád byl velký fanda do využití větru. Měl kolem roku 1978 sestrojenou elektrárnu se jmenovitým výkonem cca 4 KW. Perfektní projekt, počítačem vypočtené profily lopatek. Byla to na Karvinsku rarita. Nad Karvinou Rájem na kopci. Nesla jméno VeGa. Po nějaké době ji zlikvidoval. Nevyplatila se.
Domácí chov slepic je spíše koníček než zisková činnost. Slepička potřebuje volnost, prostor. Dobré krmení, minerály, zeleninu, nejraději vlastní, je bez chemie a bez finančních nákladů. Potřebuje i ochranu před predátory. V zimě potřebuje zateplený suchý kurník. Přisvícení. Pořizovací cena slepičky je kolem 250 Kč. Pšenice a kukuřice cca 8 Kč/kg. Občas přidat drcené kosti s trochou masíčka. Aby byla spokojena a měla ochránce potřebuje partnera, kohoutka.
A hlavně spoustu péče chovatele. Odměnou Vám jsou zmíněná vajíčka, zhruba 200 ks/rok od jedné, jejich asistence při péči o zahrádku, rozhrabané záhonky. Zapomněl bych na vedlejší produkt, kvalitní hnojivo, které kvůli své nepozornosti, k nelibosti manželky, občas roznáším na botech.
Hovořím z padesátileté zkušenosti s malochovem drůbeže.
Pokud mne paměť neklame, před 25 léty byly na každé vesnici kravíny, na horských pastvinách se pásly krávy. Ráno se sváželo mléko do mlékáren.
Pak přišel trend v omezování chovu skotu. Mléka a hovězího masa se produkovalo míň a jeho cena rostla. Je to provázáno i s dotační politikou v zemědělství. Věc je velmi složitá. V potravinářském cyklu mají nejmenší zisky zemědělci. Zpracovatele a prodejci jsou na tom lépe. Jak to vyřešit?...
Nevidím logiku v přirovnání snůšky bílých slepic 100 týdnů, červených 82 týdnu. Proč se neporovnává 100 a 100 týdnů. Chovám slepičky na zahrádce už 50 let. Průběžně různé druhy. Nejlíp mi vychází černé a strakaté. U dnešních odrůd, bez ohledu na barvu uvádí prodejce až 280 vajec za rok. Nevím, já zatím takovou snůšku neměl.
Souhlasím s paní Schillerovou. Nemám rád Ano, nesnáším piráty ale rozchod, podle toho co uvádějí média, byl nefér. Do poražených se nekope. Teď je na řadě Fiala. Proč došlo k dodávce nekvalitních dělostřeleckých nábojů na Ukrajinu?
Jak dopadlo šetření, kam zmizely peníze z jisté kampeličky určené na nákup zbraní pro Ukrajinu? Není současné dění odváděním pozornosti?
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
A o kolik let zpátky nás posílají současné války svými nesmyslnými úmyslnými škodami. To si nikdo neuvědomuje! Kolik zplodin uniklo do ovzduší vlivem konfliktů? A co vyřešily. Jen spor o to, kdo je větší kohout? To není k smíchu, to je k pláči.