Hlavní problém je, že stát neustále mění pravidla hry. Pamatuji si, kdy si lidé hromadně pořizovali těžká akumulační el. kamna, potom se rozsáhle plynofikovalo, poté se protěžovala tepelná čerpadla...
Do toho neustále se měnící dotační podmínky a nesmyslné zvýhodňování solárů na polích.
Kdybychom před třiceti lety s Rosatomem společně vybudovali plánované dva tisícimegawattové bloky v Temelíně a dva pětisetmegawattové bloky v Dukovanech (odborníky a výrobní kapacity jsme tehdy na to měli) a dovolili budovat soláry jen na střechách, vyšlo by to laciněji než v našich podmínkách málo výkonná občasná fotovoltaika a platby solárním baronům.
A byli bychom naprosto soběstační a vysmátí.
Pláču nad neschopností našich vlád.
Jsou zadarmo drahé.
Není nad odbornost, selský rozum a zkušenosti.
Do techniky se nemá ideologie plést.
Přesně a výstižně napsáno.
Nebudu Vám odporovat, když se podíváte na foto mapy ze sedmdesátých let a dnes, tak ty políčka jdou krásně vidět. Jenže to má jedno podstatné vysvětlení. A je to jak píšete pohodlný život, 8 hodin práce a volno, to naučili společnost komunisti, jenže tak to nefunguje ani v USA natož v Asii a to je ten bod zlomu v efektivitě, ambicích a hlavně motivaci. To proč ještě v sedmdesátých letech někdo sedlačil, byla motivace, kterou se naučila starší generace za první republiky a o nutnosti přežit. Komunismus zdeformoval lidi do totálních negramotů a motivace pak chyběla lidem v devadesátých letech, kdy raději tunelovali, aby si mohli užít svůj krátkodobý přepych.
V naší oblasti na těch bývalých záhumecích rostou domy, bazénky, trávníčky. Místo ovocných stromů konifery. Toto jsem viděl v roce 1988 v tehdejší NSR. Tehdy mi říkali, vše je v Kauflandu a levné. Když jsem tam pak dojel o dvacet let později, zase u domů pěstovali cibuli, česnek, prý je zdravější....
Komunistický režim totálně zlikvidoval a lidi odnaučil sedlačit, je to ta přidaná hodnota, která nám doma chybí. V Polsku se tak živí nebo přilepšuje k žití až 20% obyvatel a jejich ekonomika kvete. My si raději zajdeme do hypermarketu pro produkty přivezené z půlky světa a za nehorázný přepočet i 30,-Kč 1,-EUR. Doporučuji mladým jestli umí makat a chtějí něco dokázat, ať utíkají z této hrůzy.
Myslím, že zlikvidoval ale trochu jinak. Komunismus nabízel pohodlný život. Koho to však bavilo, mohl se zemědělství věnovat. Pracoval jsem na elektrárně, ctil jsem ale tradice předků a tak jsme měli kravku, ovce. Technika nebyla, takže 40 q sena na zimu kosou, celá rodina sušila. Syn dnes sportuje, vydal knížku, kde píše, že jsem mu řekl, že na plavecký trénink půjde, až složí vlečku píce. Dnes mu to přichází k duhu. Je tvrďák, běhá ultramaratony, šplhá po skálách a má kurs horského zachranáře. Ve svých skoro 50 létech. Závěrem, kdo nebyl lenivý a nevymlouval se na režim, mohl se přírodě věnovat.
V článku se uvádí, kolik peněz jde z rozpočtu na důchody. Nikde se ale neuvádí, kolik peněz přitéká do rozpočtu z důchodového a sociálního pojištění. Našel jsem informaci za loňský rok, kde bylo zmíněno, že výdaje na důchody byly cca o 13 miliard vyšší než příjmy. Takže stát doplatil ze svých příjmů jen 13 miliard. Na různé zbytečnosti však utratil mnohem více. Těch 13 miliard bohatě pokryla DPH, kterou rozpočet obdržel ze zboží, které důchodci koupili.
Budete se divit. Na dole Doubrava jela Odra, el. Dětmarovice měla Ciris. Paměť byla na děrných štících. Výpočetní technika byla v plenkách. Neměly výkon ani pozdějšího atari nebo aspoň didaktika ale jely. Zabíraly velký prostor. Uměly počítat výplaty, zajišťovaly základní řídící funkce třeba výrobního bloku elektrárny. Děrování pásky, to byl koncert.
Studenti na školách se učili programovací jazyk a my bldí na ně koukali jako na bohy. Počítače obsluhovali a krmili daty odborníci a my ostatní jen využívali výstupní informace.
U pobřeží Baltu dují pravidelné větry, přibližně ve stejném směru, což je výhodné pro zřizování větrných elektráren. U nás jsou větry nepravidelné, rychlost větru je často nedostatečná, takže větrníky nedosahují jmenovitý výkon. Kamarád byl velký fanda do využití větru. Měl kolem roku 1978 sestrojenou elektrárnu se jmenovitým výkonem cca 4 KW. Perfektní projekt, počítačem vypočtené profily lopatek. Byla to na Karvinsku rarita. Nad Karvinou Rájem na kopci. Nesla jméno VeGa. Po nějaké době ji zlikvidoval. Nevyplatila se.
Domácí chov slepic je spíše koníček než zisková činnost. Slepička potřebuje volnost, prostor. Dobré krmení, minerály, zeleninu, nejraději vlastní, je bez chemie a bez finančních nákladů. Potřebuje i ochranu před predátory. V zimě potřebuje zateplený suchý kurník. Přisvícení. Pořizovací cena slepičky je kolem 250 Kč. Pšenice a kukuřice cca 8 Kč/kg. Občas přidat drcené kosti s trochou masíčka. Aby byla spokojena a měla ochránce potřebuje partnera, kohoutka.
A hlavně spoustu péče chovatele. Odměnou Vám jsou zmíněná vajíčka, zhruba 200 ks/rok od jedné, jejich asistence při péči o zahrádku, rozhrabané záhonky. Zapomněl bych na vedlejší produkt, kvalitní hnojivo, které kvůli své nepozornosti, k nelibosti manželky, občas roznáším na botech.
Hovořím z padesátileté zkušenosti s malochovem drůbeže.
Nikde jsem neříkal, že nepomáhala. Přečtěte pozorně mé příspěvky. Bohužel dle informací z WEB čítá dnešní armáda 28 000 osob, takže pomoc je neviditelná. Když jsem byl jako branec nasazen do automobilky po jejím vyhoření v roce 1969, byly nás tisíce a byli jsme vidět. Někdy jsme byli pro město i přítěží.
Takže počty dnes nasazených vojáků mi mohou být k smíchu. Proto uvádím, že dobrovolných hasičů je přes 300 000 a jsou odhodláni pomáhat, ty je vidět. Nechci moralizovat, podobná záplava byla u nás v Bohumíně několikrát a byla zvládnuta v té době silnou armádou bez větších problémů. Někde mám ještě historické fotografie Šunychlu u Bohumína s hladinou vody 2 metry nad místní kominikaci. Kasárna byla rovněž pod vodou.
Teď jsem si ověřil. Armáda v roce 1989 měla 200 000 mužů, takže byla akceschopná. Dnes čítají dobrovolní hasiči s elánem 300 000 členů takže udělají více práce. Armáda čítá 28 000 osob včetně velení. Co dodat?
Armáda pomáhala, takže lžete buď nevědomostí nebo záměrně.
Nikde jsem neříkal, že nepomáhala. Přečtěte pozorně mé příspěvky. Bohužel dle informací z WEB čítá dnešní armáda 28 000 osob, takže pomoc je neviditelná. Když jsem byl jako branec nasazen do automobilky po jejím vyhoření v roce 1969, byly nás tisíce a byli jsme vidět. Někdy jsme byli pro město i přítěží.
Takže počty dnes nasazených vojáků mi mohou být k smíchu. Proto uvádím, že dobrovolných hasičů je přes 300 000 a jsou odhodláni pomáhat, ty je vidět. Nechci moralizovat, podobná záplava byla u nás v Bohumíně několikrát a byla zvládnuta v té době silnou armádou bez větších problémů. Někde mám ještě historické fotografie Šunychlu u Bohumína s hladinou vody 2 metry nad místní kominikaci. Kasárna byla rovněž pod vodou.
V Jeseníku armáda byla, potkávala jsem plno vojáků každý den.
Ono to asi bude tím, že naše armáda čítá 28 000 vojáků. Otázka je, kolik je schopných k plnění úkolů. Dobrovolných hasičů je u nás evidováno 360 000, ochotných kdykoliv pomoci. Mám známého, který ve svých 70ti létech popadl motorovou pilu a nastoupil na Opavsku pomáhat. Nebyla to jednorázová pomoc, pomáhal několik dnů.
Od počítače toho moc neuvidíš chytráku. Bylo nasazeno přes 2000 vojáků a jak to vím? Protože jsem tam s nima byl a měsíc tam odvážel kamení a bláto lidem ze zahrad. Co jsi dělal ty? Kromě toho,že pořád pláčeš na internetu
Tak příteli, netrefil jsi do černého. Byl jsem pod vodou, nafoukal jsem Baraku a projel se po svých pozemcích. Fotky byly na webu. Je mi 75 takže zkušeností a zážitků z kalamit mám dost. I s armádou. Nikdy jsem nezoufal ale když dnes projíždím Bohumínem, vidím škody, a neštěstí lidí které pojišťovny nehradí, je mi smutno.
Ukrajinci bojují i za Polsko. Bez jejich statečnosti by měli Poláci nacistické Rusko na hranicích. Všichni je v tom nechali samotné. Oni jsou těmi, kdo za ostatní krvácí.
Jestli má být někdo vděčný, tak jsou to Poláci.
Pokud se nepletu, tak Polsko má společné hranice s Ruskou enklávou. Podívejte se, kde leží Kaliningrad a na jakém území se nachází.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
A o kolik let zpátky nás posílají současné války svými nesmyslnými úmyslnými škodami. To si nikdo neuvědomuje! Kolik zplodin uniklo do ovzduší vlivem konfliktů? A co vyřešily. Jen spor o to, kdo je větší kohout? To není k smíchu, to je k pláči.