Tak je to věc občanů té obce, kteří měli dost důvodů zvolit stávajícího pana starostu. A on se stará.
Z mého pohledu má smysl v obci, která se zvětší cca 3x, především posílit dopravní možnosti, možná obchod, kde by mohli občané dělat především doplňkové nákupy a možná navýšit kapacitu MŠ. Občané, kteří se přistěhují, budou většinou relativně bohatější a budou své ratolesti spíše směřovat nikoliv do vesnické školy, ale budou vyhledávat ty "prestižnější" městské.
Důležité bude, aby noví občané měli v obci i trvalé bydliště. No a snad se nebudou obyvatelé obce poměrně jasně dělit na ty dlouhodobě zde žijící a na ty "naplavené". Stávající občané mívají svá nepsaná pravidla pro své každodenní soužití. Více mezi sebou komunikují a různě si vypomáhají. Ti, kteří se nastěhují, jsou obvykle větší individualisté, a někdy žijí raději za vysokým plotem a v bezpečí kamerových systémů. Pokrok se prostě zastavit nedá.
Naprostý souhlas. Celebritám různého druhu se zde nedaří špatně. Ten systém je tak postaven nejen v ČR.
Pro chod ekonomiky a bezpečnosti státu mají celebrity nezastupitelné místo.
Když by vyjeli na půl roku třeba např. do Japonska , Londýna atd. třeba hasíči, zdravotní sestry, vojáci, pracovnice v sociálních službách, učitelé, prodavačky - pak by jistě sdíleli podobný názor, že se zde žije opravdu dobře. Ale tito asi nemají z nějakého důvodu potřebu více cestovat a poznávat svět.
Byť v rozhovoru se zmiňuje pouze Praha, ale jistě to platí pro celou naši zemi.
Ano, plně platí slova pana Stanjury, že Češi začínají opět bohatnout.
Pan prezident Trump jen chrání domácí trh. Pokud budou mít výrobky zatížené vysokými cly pro občany USA vysokou užitnou hodnotu, tak si je přes tato cla koupí. Pokud nikoliv, vyhraje nabídka domácího výrobce.
Prosit prezidenta Trumpa o změkčení celní politiky je zbytečné. Celní válku může vyhrát jen kvalita a vysoká přidaná hodnota dovážených výrobků.
Každý z nás (až snad na bezdomovce), by mohl (spíše měl) dát každého půl roku jednu čistou mzdu, jeden čistý plat a jeden důchod na zbrojení. Přežít se to dá. Trochu omezíme kulturu, cestování, sportovní činnost, sladkosti, cigarety, alkohol, stáhneme teplotu o 1 stupeň. Třeba na příštích 10 let (a pak znovu vyhodnotit), protože bude nutná kontinuální modernizace, nástupy a výcvik nováčků.
Za špetku uznání si nikdo nic nekoupí, ani penzisté. Ale útoky typu že staří projídají budoucnost mladých věc jen zhoršují. Jediné řešení asi bude, že důchodci se budou muset spoléhat více na vlastní úspory a svůj majetek. Mladí zase pak nebudou moci "spoléhat" na dědictví po rodičích a prarodičích, neboť jejich majetek bude služit k uspokojení potřeb na staří. U "horních" 100 tisíc to však může zůstat beze změny.
Nicméně na důchody není kde brát. A to je teprve před námi nezbytné zbrojení a posilování těžkého průmyslu. V zemi, kde nemáme železnou rudu a dodávky koksovatelného uhlí se tenčí. A nikdo zatím ani nepřehodnotil ambiciózní cíle Green Dealu.
Taková orientační informace je dobrá, pokud bude nějaká kontrolovatelnost správnosti zveřejněných údajů nebo se nebudou účelově tvořit skupinky "stejných" profesí.
U těch, kteří se budou cítit podprůměrně ohodnoceni, může nastat aktivnější reakce typu najít si jinde lépe placenou práci, nebo naopak přijmout pasivnější roli s tím, že když jsou ostatní tak dobří, at se tedy snaží.
Spíše bych mluvil v nedokonavaném vidu. Vyzbrojování byl, je a bude nepřetržitý proces. I technika stárne, opotřebovává se, spotřebovává se a musí být vše průběžně doplňováno a nahrazováno systémy novějšími, modernějšími a výkonnějšími.
Kéž by se vše odehrávalo v souladu s náročnými cíli Green Dealu.
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Za panem Kubou je vidět práce a dobré výsledky. Kdežto pan Vojtěch, pokud je s ním silně předčasně počítáno jako s budoucím ministrem zdravotnictví, nijak úspěšný nebyl.