Jo jo, dobře už bylo. Chudáci děti. Práce pro všechny do 67 let na osm hodin denně už dávno není, a nebude. Ale kapitalista, čím víc má, tím víc chce. Tohle se musí dřív nebo později zhroutit.
Klídek. Spíše mnohem později.
Komunisté tuto zemi nepochybně devastovali. A je již 35 let od jejich pádu, případně infiltraci do jiných stran. A pořád tato země nějak existuje, byť s dluhovým nebezpečím. A 35 let - to není vůbec krátka doba.
Spočítal vůbec někdo všechny reformy a reformy reforem, kterými jsme za 35 let prošli? Kolik bylo zavedeno "ozdravných" balíčků (dříve známými spíše pod názvem utahování opasků) a stále nějak existujeme.
Tak okamžitě jdu zakoupit do CK poznávací zájezd na tento pozitivní ostrov. Abych ho ještě stihl zažít.
Byť si uvědomuji, že naši předkové žili asi v mnohem hubenějších a neklidnějších časech. I proto se vymanili z područí monarchie. No a právě s dnešním Rakouskem bychom se měli snažit srovnávat. Je podobně velké, rovněž nemá moře, ale má Alpy. Oni patřili mezi poražené ve 2. světové válce, u nás se zase na 40 let uhnízdili komunisté. A mnozí z nich bystře otočili ve správné době kabát.
Rakousku pomohl Marshallův plán, nám štědré dotace z EU ... rozhledny (mnohé dosluhující), hotely, golfová hřiště, cyklostezky .... A zahraniční turisté se jen hrnou.
A kdo je vlastník těch mlekaren a vyroben másla? ANO je to Babiš - hrdý Čech 🤮
To je jedno. Stejně prodávají řetězce velké procento zboží dovezeného ze zahraničí. Navíc důmyslně upraveného pro české spotřebitelské chutě a v optimálním váhovém množství. Na tak malém trhu, jako je ten český, by se bez Babišova másla naprosto obešly. Diktují řetězce, žádní Babišové. Snaží se každý podnikatel maximalizovat zisk, nebo výhradně jen Babiš? A není to základní princip podnikání?
Ještě doplňuji:
Cílem opatření k podpoře zdraví bude nastavit široký koncept, který bude ze strany zaměstnavatelů se prolínat do podpory zdraví zaměstnanců, motivovat je k zdravému životnímu stylu, což přinese benefit nejen zaměstnavateli (atraktivnost firemního prostředí, zdraví zaměstnanci, dlouhotrvající práceschopnost zaměstnanců), zaměstnanci (spokojenost v pracovním i soukromém prostředí, podpora vlastního zdraví), ale vliv bude i na veřejné zdravotní pojištění (snížení výloh na léčení apod.). Záměrem je umožnit zaměstnavatelům aktivněji se podílet na podpoře zdraví zaměstnanců, formou programů podpory zdraví zaměřených na primární, sekundární a terciální prevenci, a proto je zaveden institut programů podpory zdraví.
Nástroji zdravotní prevence budou například již existující screeningové programy, či podpora využívání preventivních prohlídek. Zároveň bude probíhat vyhodnocování programů, v rámci kterého by byly zkoumány některé parametry, např. využívanost nabízených programů aj.
S cílem programu podpory zdraví může zaměstnavatel spolupracovat s poskytovateli pracovnělékařských služeb, poskytovateli v oboru všeobecného praktického lékařství i dalšími právnickými nebo podnikajícími fyzickými osobami s prokazatelnou zkušeností v oblasti veřejného zdraví. – "Teze prováděcího předpisu".
Děkuji za podrobné vysvětlení. Zaměstnavatelé se na toto jistě nesmírně těší. Snad Vaše věty dočetli až do konce a zřejmě dlouho po něčem podobném volali.
Přejme především především Polákům, že jako jediným se daří z mnohem horší startovací základny směřovat k lepší budoucnosti. Našlápnuto mají zatím dobře. Neohýbají hřbet ani před Moskvou, ani před Bruselem. Jsou hrdí a nemají to zapotřebí. Ani jejich politici. A s přijetím eura taky nespěchají, možná ani nebudou.
Do Vánoc lépe nebude
„Česko má bohužel jedno specifikum. Přestože máme jednu z nejvyšších užitkovostí na světě, máme i nejmenší tučnost mléka v Evropské unii. U nás tedy spotřebujeme ještě více mléka na výrobu smetany než v okolních zemích“
Kterým směrem se tedy nasměrovala v ČR ta užitkovost? Co dělají pro tučnost jiné země EU?
A které Vánoce má autor na mysli?
„Pokud jde o máslo, předpokládáme, že nejpozději před Vánocemi růst cen skončí,“ uvedl mluvčí potravinářské komory Marek Zemánek. Upozornil ale, že k máselné krizi by mohla přispět i zvýšená poptávka, pokud by některý řetězec chtěl nalákat zákazníky nízkou cenou výrobku.
Tak minimálně do Silvestra se nic v tomto ohledu nezmění. Ceny pak mohou klesnout, ale nikoliv již na cenu před touto zdražovací vlnou.
Dle pana Zemánka je vlastně skvělé, když řetězce drží vysokou cenu másla. Není nad upřímnost.
No a pokud bude chtít hnutí ANO vést odpovědnou předvolební kampaň, mělo by do ní jít s heslem "ANO, dobře již bylo". A místo koblížku lákat voliče na "obyčejný" rohlík. Asi tak se ceny od dřívějších kampaní totiž posunuly.
A považuji za zázrak, když naše vláda dokáže inflaci stále držet pod 3 %. Doufám jen, že výpočty se neřídí cenovou hladinou v neziskovém sněmovním bufetu.
Autor aktivista si plete vzdělání a vzdělanost. To že více populace bude mít VŠ titul nic nezmění na vzdělanosti národa. Zcela jistě nepotřebujeme rozšiřovat VŠ obory jako politologie, filozofie apod. "kecací" obory, jejich přínos pro společnost je velmi diskutabilní.
No a právě proto jsou tyto obory nejdůležitější.
Tak i bohatší země by jistě radějí přivítaly vzdělanější absolventy českých vysokých škol. Máme hlavně málo politologů, odborných kritiků a dalších absolventů zejména humanitních oborů.
Naopak nám může svět závidět poměrně velké množství prosperujících celebrit všeho druhu. A na příjmech státní pokladny je to i hodně znát.
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
A není hlavní problém v tom, že se pan Síkela odstěhoval do Bruselu?
A co má český Temelín společného s německým, skoro všude přítomným větrem - alespoň na tamním mořském pobřeží? Myslel jsem, že Temelín si žije svůj život zcela bez závislosti na větru.
Navíc příroda je k nám milostivá a žádná velká zima dosud nepřišla. A to již máme skoro 1. dekádu listopadu za sebou.