Tyto rádoby nové show, soutěže apod. především přejaté z ciziny apod., je odpad. Jen, aby Tv měla sledovanost a reklamy jí zaplatily provoz a podřadné seriály, které stály nemalé peníze. Vždycky nad tím vrtím hlavou a říkám, pak se dělají sbírky, vysílají se pořady na podporu a charitu, kdyby všechny tyto zbytečně vyhozené prostředky v těchto televizích dali na charitu rovnou, nebylo by ani potřeba sbírky a charitativní koncerty dělat... To jsou desítky milionů vyhozených z oken. A tyhle soukromé televize pak nestydatě mluví o tom jak by se mělo šetřit, kdyby se mělo šetřit, na čem by se mělo šetřit, kdo by si měl utáhnout opasky apod. Přitom dle přísloví, sami kážou vodu, ale pijí víno, a to bych řekl all exclusive víno... Vždyť jen stačí si přečíst kolik berou moderátoři hlavních pořadů, ti mají za rok nahrabáno tolik, že kdyby 50% dali na charitu tak jim zbyde ještě x násobek průměrného měsíčního příjmu běžných občanů...
Je to hnus v přímém přenosu.
Prostým výpočtem přes rychlost jakou urazí světlo za rok a rychlost Země směrem k černé díře, mi vyšlo hrubých cca 34 milionů let. Za 500 tisíc let má naše hvězda, Slunce zvýšit svoji jasnost na tolik, že za 250 tisíc let cca, už nebudou podmínky na Zemi pro život a vypaří se veškerá voda. Těch dalších 250 tisíc let už bude jen mrtvá poušť. Takže 34 milionů let mě nechává klidným. Protože pokud se svět nezabije v nejbližších 5-10 letech sám, co bude za 250 tisíc nebo 34 milionů let už asi nikoho zajímat nebude.
Nedivím se mu, že nechce měnit post. Ministr nebo náměstek ministra, jednak je to moc vysoko a vysoko fouká velmi silný vítr a každou chvíli na jinou stranu, takže dříve nebo později se z těchto křesel padá, stačí se podívat na délky života jednotlivých ministrů za různých vlád na jednotlivých ministerstvech, od řádu jednotek dní do řádu několika let... A takhle zůstane šedou eminencí a nikdo nebude řešit zda má 10 židlí nebo dvacet...
Jak tu někteří diskutující přemýšlejí zda je nadčlověk nebo mimozemšťan, lze k tomu říci snad jen toto, výbor nějakého zastupitelstva se běžně schází minimálně 1x za měsíc, některé výbory i 1x za 3 měsíce, pak tu máme další funkce, zde to nebude o moc jiné... Takže 10 funkcí se stihnout v tomto režimu dá, otázkou je spíše to, zda by tyto funkce neměly být tzv. čestné, tj. bez odměny, jako uznání určitým odborníkům. Členství v takovýchto čestných funkcích bývalo v minulých dobách jistým stupněm společenské odměny, bavím se zde o době před 2. sv. válkou...
Bohužel moc lidí, kteří by chtěli něco udělat "zadarmo" pro společnost, pro stát, pro ostatní to se už mnoho let nevidí, naposledy za socialismu v rámci zlepšovacích návrhů a akcí Z.
Kolik bylo postaveno třeba do dnes fungujících mateřských škol v rámci akcí Z, to nikdo slyšet nechce... A dnes se všichni diví, že to tehdy šlo a dnes to nejde. No nejde, dnes už nikdo nechce dělat nic pro druhé za děkuju nebo za pochvalu. Tak se nedivte.
Je na čase státníků podporujících Ukrajinu, přiznat si, že Volodymyru skončilo funkční období a je na čase ho vyměnit za někoho kdo si nebude lhát do kapsy, jen pro nějakou svojí hrdost.
Ona je hrdost a hrdost, ale když mu z obsazeného území nezůstává kámen na kameni, tak co chce ještě bránit?
To chce táhnout celý svůj národ na popravu...
Všiml jsem si jedné chyby, kterou dělají snad všude. Nově zbudované bariéry a hráze jsou budované max do výšky nejvyšší povodně, ale jaksi všichni zapomněli na to, že pokud se např. Labe v Ústí vylilo z koryta a mělo tehdy 10,85 metru, nepostačí nově bariéra 11 metrů.
Proč?
No protože ono sice Labe dosáhlo 10,85 metru, ale v jaké šířce, kam až bylo rozlité, pokud ho chcete udržet v korytě, je logické, že ta voda co by byla za bariérami, hrázemi se také musí někam vejít a když se nevejde do šířky musí jít logicky do výšky, proto stavět při hladině 10,85 pouze 11 metrovou bariéru je totální nesmysl. Možná 15 metrů by byl ideální stav.
A tak je to všude, pokud chcete řeku udržet v korytě, postavte hráz, ale k nejvyšší dosažené hladině přidejte tak ještě 1/3 výšky +něco navíc, tj. z 11 metrů 15, ze 7 metrů 10 atp.
Cituji:
"Hlavním požadavkem mladých je dnes podle něj zejména smysluplná činnost, dělat to, co je baví a chtějí být i sami účastni na tom, co se ve firmě děje a o čem se rozhoduje."
Hlavním požadavkem mladých není dnes smysluplná činnost, pravidelně k nám do práce chodí mladí na praxi. A všichni s nimi máme stejné zkušenosti. Jeden z deseti se povede. Jeden max dva z deseti dělá práci a baví ho. Jeden až dva z deseti splňuje to co je v článku resp. zde v citaci.
Zbývajících 8 z 10 neví co chce. Nic je nebaví. Nejradši by si celý den hráli na mobilu. Svěřený úkol sice odvedou, ale bez smyslu pro práci...
Nejsou schopni ani zakládat podle abecedy, nejsou schopni ani používat děrovačku, aby každý založený papír v šanonu byl proděrován na stejném místě.
Když se jich zeptáte jestli ví co chtějí dělat, tak sklopí hlavu a mlčí. A když už někteří najdou odvahu a promluví, tak řeknou, že neví. Co je baví? Neví.
Nic neví. Jsou nerozhodní.
Kdo za to může?
Zaměstnavatel rozhodně ne.
Za to můžeme všichni.
Ano, za to si můžeme opravdu všichni.
Proč?
No protože jsme všichni polevili v jejich výchově, ve správném směřování a mnohdy i ve tvrdším přístupu. Všichni, rodiče, okolí, škola... Všichni.
Nám naši rodiče a předchozí generace nic neodpustili. Na brigády jsme museli chodit již od 15 let, abychom získali vztah k práci a pochopili cenu peněz, jak je těžké a jak dlouho se musí pracovat třeba na 100 Korun.
Spousta mladých doma nemusí nic, ani uklízet, ani luxovat... Nemají zažitý vztah k práci. My ano.
Kdyby dinosauři a jiní praještěři nevyhunuli, těžko by tu žilo něco z dnešního světa včetně slonů na obrázku.
Řada ještěrů o váze několika tun byla masožravá, např. Rex.
Všechno co by bylo menší než on, včetně lidí by slupnul jako malinu.
Populace lidí, pokud by nějací přežili, by byla na nejvýš v jednotkách tisíc po celém světě a navíc možná malých, aby se mohli ideálně schovávat před predátory...
Důležité by co by mělo v tomto článku zaznít na prvém místě je přesný výčet profesí, institucí, ale i podniků, které jsou pod hlavičkou "STÁT" myšleny a kolik je kde lidí. Jinak je celý článek zavádějící. Každý naštvaný člověk na stát si v prvním případě představí úředníka na obci, úředníka na Úřadu práce, úředníky na ministerstvech.
Ale skutečnost je jiná, do tohoto podivného měřítka "stát" totiž spadají i lidé pracující v různých příspěvkových organizacích, a je jedno jestli se jedná o organizace měst, obcí, krajů nebo samotného státu.
A pak tu máme profese a zaměstnance státních podniků, a že jich není málo: Česká pošta, Pivovar Budvar, Lesy ČR, Státní tiskárna aj.
Takže státní zaměstnanec není jen úředník, učitel, zdravotní sestra nebo lékař. Je to i lesník či myslivec pracující pro Lesy ČR, je to vodohospodář pracující pro nějaký státní podnik, je to každý poštovní doručovatel od toho co nosí běžnou poštu po toho co rozváží balíčky, ale i zaměstnanci na přepážkách pošty, kromě zdravotního personálu je to spousta různých pečovatelek a ošetřovatelek v domovech pro seniory, které jsou zřizovány kraji nebo obcemi, a tím to nekončí, pokud vaše obec spravuje přes p.o. (příspěvkovou organizaci) např. kulturní dům, kino, sportovní zařízení, stadion, technické služby apod., i toto jsou všechno státní zaměstnanci. A myslím si, že ČEZ jakožto podnik ve vlastnictví státu zaměstnává také státní zaměstnance, ale nikdo na to nepoukazuje, protože to tak nevnímá...
A zde si musíme říct, není na čase začít rozlišovat kdo je státní a kdo třeba obecní zaměstnanec?
Nesrovnávejte rok 1968 s Ukrajinou.
Dnes napadla jedna země druhou, ale ta druhá má podporu většiny světa.
V roce 1968 nás obklíčilo několik států RVHP, nikoli jen Rusko. Na pomoc by nám tehdy nepřišel nikdo, z ČSSR resp. z dnešních ČR a SR jak je známe nyní by nezůstal kámen na kameni. Stali bychom se jakousi rozstřílenou kolonií uprostřed Evropy s umučeným národem.
Kdo vymýšlí a srovnává tyto dvě události nemá zdravý rozum a neumí si představit tehdejší svět a dovodit co by následovalo tehdy...
Nevěřte !
Tady musí jít všechny pseudo ochranitelské principy stranou. To je furt zakázané fyzické tresty, a speciální přístup k dětem, a k čemu to všechno je ?
Pokud se mají děti, náctiletí naučit chovat a mít úctu ke starším, pak není jiné cesty než občas, když je potřeba zasáhnout i jinak než žvásty o ničem...
Čeho se každý bojí, bolesti, a tak občasný, ale hlavně včasný výprask od rodičů není škodlivý, ba naopak, velice prospěšný !
Nevím kolik lidi si všimlo, jak v tomto seriálu funguje výtah. Kabina má jen vnější dveře, to by asi nebylo k roku natáčení s podivem. Ale pokud tedy zavřete vnější dveře pak by zcela logicky se měl výtah rozjet, tj. dveře které se před tím zavřeli, by se měli začít pohybovat buď dolů a nebo nahoru podle toho kam výtah jede. Ouha, dvěre se nehýbou, mezipatro se neobjeví, ale za okénkem dveří se pohybuje žřejmě kdo si ze štábu a napodobuje zvenčí pohyb výtahu. Je to trochu scifi, vlézt do výtahu a pak se zřejmě pohybuje celý dům… 😄 😄
Natáčení Doktora Martina je třeba hledat trochu jinde a trochu jinak. Do té doby málo známý, ale vcelku pěkný hotel Tatra, byl dostupný i běžným smrtelníkům. Vybavení v něm bylo pěkné, použitelné a nabízelo víc než dobrý komfort. Byl jsem tam před lety, ještě než se natáčel Doktor Martin. Pak se natáčel Doktor Martin. A pak jsem hledal po čase ubytování a vzpomněl jsem si na krásný výhled, na krásné vzpomínky v hotelu Tatra. Vystřízlivění přišlo záhy. Ano stačilo se podívat na nabízený ceník. Cena cca 50 tisíc za 5 nocí. No to jsem pořádně vystřízlivěl. Takže zde se hledá popularita... Ano z hotelu nový majitel či provozovatel udělal luxus, ale luxus co není pro normální lidi... Tedy myslím si, že má nového majitele, protože ta změna na obě strany je propastná, aspoň podle fotek a ceníku.
Článek je zavádějící.
Je potřeba totiž zmínit, hned v úvodu, že základní okruh stojí 300,- pro dospělou osobu, pro děti je sleva... Pokud máte děti menší, tak není do 7 let věku dítěte doporučen druhý větší okruh za 640,- osobu... Náročný výklad.
Vidět běžně nepřístupné prostory za 1.800,- je stále vcelku rozumná cena. Aspoň odradí maloměšťáky, kteří chtějí vidět vše a nejlépe zadarmo. Navíc je zde omezený přístup. 3x týdně max 6 osob, rozumné...
A posezení s kastelánem u kávy, ehm, nevím co by pily děti, ale chápu, že to musí být omezené, vzít celý autobus, rozdělit ho na 2 členné skupinky..., to by kastelán po 20 kafích nespal několik týdnů, pokud by to přežil...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ano vím. Pokud nebudu mít šanci být v epicentru, pak se musím v nejbližší budoucnosti po výbuchu dostavit k nějaké skále nebo jinak dosti vysoké budově a skočit dolů.
To co vybuchlo v Nagasaki a Hirošimě se odhaduje na sílu 30 kt. Bohužel dnešní taktické jaderné zbraně mají cca 200 kt - 2 Mt. Tj. výbuch bude silnější, záleží na tom kde bomba vybuchne a jak vysoko nad zemí. Žádná bomba zatím použitá nevybuchla přímo na zemi, ani při testech, pokud se nejednalo o podzemní nebo podmořské testy. Dokonce i největší CarBomba 50 Mt vybuchla při testu několik km nad zemí.
Pokud je bomba ve výšce má radiace vyšší účinek, protože je schopná radiací zasáhnout větší území, asi jako když se koukáte z nějakého hodně vyvýšeného místa do krajiny.
Kdyby vybuchla na zemi, nezasáhne radiací takové území, ale ničivé účinky tlakové vlny budou mnohem větší...
Takže, jestli si myslíte, že je rozumné se schovat a myslet si, že přežijete, nastudujte si nějaká dostupná videa a materiály k této problematice, včetně informací kolik vyletí bomb v první hodině, kolik jich vyletí za 3 nebo 6 hodin... A jak bude svět vypadat do 30 dní po výbuchu všech bomb a jak bude vypadat za 2-3 roky. Musíme si uvědomit, že jestli někdo vyšle jednu, brzy někdo vyšle druhou jako odpověď, a pak se to zřejmě nezastaví a začne to létat tak dlouho dokud nebudou vyslané všechny ze všech stran...
Ti co neumřou hned při výbuchu, mají reálnou šanci umřít na ozáření do 30 dní, pokud přežijí i 180 dní, pak se zřejmě dožijí celosvětového hladomoru a dalších katastrof... Děkuji nechci. Raději to skončím sám a dřív.
1 odpověď