Tyto rádoby nové show, soutěže apod. především přejaté z ciziny apod., je odpad. Jen, aby Tv měla sledovanost a reklamy jí zaplatily provoz a podřadné seriály, které stály nemalé peníze. Vždycky nad tím vrtím hlavou a říkám, pak se dělají sbírky, vysílají se pořady na podporu a charitu, kdyby všechny tyto zbytečně vyhozené prostředky v těchto televizích dali na charitu rovnou, nebylo by ani potřeba sbírky a charitativní koncerty dělat... To jsou desítky milionů vyhozených z oken. A tyhle soukromé televize pak nestydatě mluví o tom jak by se mělo šetřit, kdyby se mělo šetřit, na čem by se mělo šetřit, kdo by si měl utáhnout opasky apod. Přitom dle přísloví, sami kážou vodu, ale pijí víno, a to bych řekl all exclusive víno... Vždyť jen stačí si přečíst kolik berou moderátoři hlavních pořadů, ti mají za rok nahrabáno tolik, že kdyby 50% dali na charitu tak jim zbyde ještě x násobek průměrného měsíčního příjmu běžných občanů...
Je to hnus v přímém přenosu.
Prostým výpočtem přes rychlost jakou urazí světlo za rok a rychlost Země směrem k černé díře, mi vyšlo hrubých cca 34 milionů let. Za 500 tisíc let má naše hvězda, Slunce zvýšit svoji jasnost na tolik, že za 250 tisíc let cca, už nebudou podmínky na Zemi pro život a vypaří se veškerá voda. Těch dalších 250 tisíc let už bude jen mrtvá poušť. Takže 34 milionů let mě nechává klidným. Protože pokud se svět nezabije v nejbližších 5-10 letech sám, co bude za 250 tisíc nebo 34 milionů let už asi nikoho zajímat nebude.
Nedivím se mu, že nechce měnit post. Ministr nebo náměstek ministra, jednak je to moc vysoko a vysoko fouká velmi silný vítr a každou chvíli na jinou stranu, takže dříve nebo později se z těchto křesel padá, stačí se podívat na délky života jednotlivých ministrů za různých vlád na jednotlivých ministerstvech, od řádu jednotek dní do řádu několika let... A takhle zůstane šedou eminencí a nikdo nebude řešit zda má 10 židlí nebo dvacet...
Jak tu někteří diskutující přemýšlejí zda je nadčlověk nebo mimozemšťan, lze k tomu říci snad jen toto, výbor nějakého zastupitelstva se běžně schází minimálně 1x za měsíc, některé výbory i 1x za 3 měsíce, pak tu máme další funkce, zde to nebude o moc jiné... Takže 10 funkcí se stihnout v tomto režimu dá, otázkou je spíše to, zda by tyto funkce neměly být tzv. čestné, tj. bez odměny, jako uznání určitým odborníkům. Členství v takovýchto čestných funkcích bývalo v minulých dobách jistým stupněm společenské odměny, bavím se zde o době před 2. sv. válkou...
Bohužel moc lidí, kteří by chtěli něco udělat "zadarmo" pro společnost, pro stát, pro ostatní to se už mnoho let nevidí, naposledy za socialismu v rámci zlepšovacích návrhů a akcí Z.
Kolik bylo postaveno třeba do dnes fungujících mateřských škol v rámci akcí Z, to nikdo slyšet nechce... A dnes se všichni diví, že to tehdy šlo a dnes to nejde. No nejde, dnes už nikdo nechce dělat nic pro druhé za děkuju nebo za pochvalu. Tak se nedivte.
Je na čase státníků podporujících Ukrajinu, přiznat si, že Volodymyru skončilo funkční období a je na čase ho vyměnit za někoho kdo si nebude lhát do kapsy, jen pro nějakou svojí hrdost.
Ona je hrdost a hrdost, ale když mu z obsazeného území nezůstává kámen na kameni, tak co chce ještě bránit?
To chce táhnout celý svůj národ na popravu...
Všiml jsem si jedné chyby, kterou dělají snad všude. Nově zbudované bariéry a hráze jsou budované max do výšky nejvyšší povodně, ale jaksi všichni zapomněli na to, že pokud se např. Labe v Ústí vylilo z koryta a mělo tehdy 10,85 metru, nepostačí nově bariéra 11 metrů.
Proč?
No protože ono sice Labe dosáhlo 10,85 metru, ale v jaké šířce, kam až bylo rozlité, pokud ho chcete udržet v korytě, je logické, že ta voda co by byla za bariérami, hrázemi se také musí někam vejít a když se nevejde do šířky musí jít logicky do výšky, proto stavět při hladině 10,85 pouze 11 metrovou bariéru je totální nesmysl. Možná 15 metrů by byl ideální stav.
A tak je to všude, pokud chcete řeku udržet v korytě, postavte hráz, ale k nejvyšší dosažené hladině přidejte tak ještě 1/3 výšky +něco navíc, tj. z 11 metrů 15, ze 7 metrů 10 atp.
Tady (myslím tím v článku) není řeč o 15-ti letých fakanech z generace alfa, ale o zaměstnancích 20-40 letých z řad generace Z a mileniáléch.
Když se napíše, že chtějí dělat smysluplnou práci, tak je myšleno, že chtějí dělat práci, která má smysl a né práci pro práci ( příkladem je třeba mé zaměstnání, když jsme neměli zakázky, tak se vymýšleli projekty, které se zrušili bez jakéhokoliv vysledku po měsíci...) ...
Když se píše, že chtějí být v pozici rozhodujících, tak je tím myšleno, že chtějí aby je vyslechl někdo z vedení a aby je informoval o potížích, nebo úspěších firmy... Mají pocit, že se svými zkušenostmi taký dokáží pomocí firmě...
A když je napsáno, že chtějí dělat něco, co je baví a chtějí to dělat, tak je tím myšleno, že si budou vybírat práci, kde je dobrý kolektiv, práce je koníčkem a je zaplacená podle jejích představ... (Zase příklad... Třeba v mládí jsem se vrtal v autech, tak si budu hledat práci v autoservise s dobrým kolektivem a hezkou čistou dílnou...)...
A když zaměstnavatel nesplňuje mé podmínky, tak jdu o dům dál... Není to vážně o linosti, nebo o vysokých platech... Článek je o tom, že firma vytvořila aplikací pro jiné firmy, aby si lehčeji našli zaměstnance, kteří budou vyhovovat jejích požadavkům a naopak možným kandidátům ušetří čas s hledáním vhodného zaměstnavatele...
Tak jednoduché to je...
A omlouvám se, ale myslím si, že když jste byl na praxí v 15-16 letech, tak z Vás měli stáří zaměstnanci úplně stejný pocit, jako Vy z dnešních studentů na praxí...
Mistr celé údržby mi v mých 16ti letech řekl, že jsem jediný kdo tam na dílně opravdu pracuje, a seřval kolegy, že z celé dílny (karosárna + klempírna) jsem byl jako brigádník jediný, kdo pracoval i po obědě a nedělal jako že dělá, či si teprve práci hledá, a aby se Ti starší styděli. Nemyslím si, že by tedy ze mě ti staří tehdy měli úplně stejný pocit jako já z dnešních studentů, jak mi tu v závěru píšete.
Mladým a tím myslím generaci 18-35 let cca, né 15ti letý, tak této generaci jsme výchovou do žil nalili obrovský sebevědomí. Vetší sebevědomí než jaké by měli mít, protože ve skutečnosti neumějí nic a chtěli by úctu, paláce a statisícové platy a pak ještě nejlépe řídit firmy, kecat do jejich organizace a řízení, diktovat si podmínky trhu práce apod.
Přitom u nich není žádná úcta k druhým, ke starším byť o půl generaci, nebo o generaci, a nulová úcta k lidem v předdůchodovém nebo důchodovém věku.
A myslí si, že když umí plynule mluvit anglicky, německy, španělsky atd., že si z nich všichni sednou na zadek. Oni totiž umí jen mluvit, ale prázdné fráze, bez myšlenek, bez hlubšího významu, ale počítat neumí, technickým věcem nerozumí... K čemu je taková generace?
Něco smysl má a něco jsou hlouposti. Nemůže si přeci zaměstnanec vybírat jen práci, co ho baví. On tam je na to, aby generoval zisk a ne pro zábavu. Navíc článek vyznívá, že ti mladí jsou všichni talentovaní šikovní a pracovití, těch je ale mizivá menšina, drtivá většina je tak hloupá, že se tři měsíce učí našroubovat šroub. Sebevědomí bez znalostí, tak bych jako padesátiletý chlap charakterizoval velkou část generace Z i X...
Tleskám, berete mi má slova... Ano tak to přesně je...
👍
Cituji:
"Hlavním požadavkem mladých je dnes podle něj zejména smysluplná činnost, dělat to, co je baví a chtějí být i sami účastni na tom, co se ve firmě děje a o čem se rozhoduje."
Hlavním požadavkem mladých není dnes smysluplná činnost, pravidelně k nám do práce chodí mladí na praxi. A všichni s nimi máme stejné zkušenosti. Jeden z deseti se povede. Jeden max dva z deseti dělá práci a baví ho. Jeden až dva z deseti splňuje to co je v článku resp. zde v citaci.
Zbývajících 8 z 10 neví co chce. Nic je nebaví. Nejradši by si celý den hráli na mobilu. Svěřený úkol sice odvedou, ale bez smyslu pro práci...
Nejsou schopni ani zakládat podle abecedy, nejsou schopni ani používat děrovačku, aby každý založený papír v šanonu byl proděrován na stejném místě.
Když se jich zeptáte jestli ví co chtějí dělat, tak sklopí hlavu a mlčí. A když už někteří najdou odvahu a promluví, tak řeknou, že neví. Co je baví? Neví.
Nic neví. Jsou nerozhodní.
Kdo za to může?
Zaměstnavatel rozhodně ne.
Za to můžeme všichni.
Ano, za to si můžeme opravdu všichni.
Proč?
No protože jsme všichni polevili v jejich výchově, ve správném směřování a mnohdy i ve tvrdším přístupu. Všichni, rodiče, okolí, škola... Všichni.
Nám naši rodiče a předchozí generace nic neodpustili. Na brigády jsme museli chodit již od 15 let, abychom získali vztah k práci a pochopili cenu peněz, jak je těžké a jak dlouho se musí pracovat třeba na 100 Korun.
Spousta mladých doma nemusí nic, ani uklízet, ani luxovat... Nemají zažitý vztah k práci. My ano.
Kdyby dinosauři a jiní praještěři nevyhunuli, těžko by tu žilo něco z dnešního světa včetně slonů na obrázku.
Řada ještěrů o váze několika tun byla masožravá, např. Rex.
Všechno co by bylo menší než on, včetně lidí by slupnul jako malinu.
Populace lidí, pokud by nějací přežili, by byla na nejvýš v jednotkách tisíc po celém světě a navíc možná malých, aby se mohli ideálně schovávat před predátory...
Právě jste se ukázal, jako pravý levičák. Urážíte lidi, co mají jiný názor, než máte vy. Já vám váš názor neberu, každý má nárok na svůj názor, již nejsme v socialismu. Nikde jsem neřekl a ani nenapsal, že pokuta od policie pokryje výjezd policie k nehodě. Od toho si tu platíme daně. Ne, nepovažuji se za chudáka, zřejmě máte nějaký komplex, že? Nejste schopen pobrat to, že má někdo jiný názor, než máte vy. A za plombu u zubaře, když už ji potřebuji, neplatím 1.600,- Kč, ale 2.700,- včetně umrtvení. Posledně mi stomatolog dělal celé spodní patro, implantáty, stálo mne to 110.000,- Kč. Pojišťovna (stát) mi na to nedal ani korunu. Potřeboval jsem nové brýle, stálo mne to hotově 22.000,- Kč a od státu (pojišťovny) jsem nedostal ani korunu. Co se týká pošty, já ji nepotřebuji, Zásilkovna, DPD a jiné soukromé služby jsou levnější a nemusím je dotovat ze svých daní. A ano, v USA platí daně, ale již je nenutí platit povinně zdravotní pojištění. Je to na dobrovolnosti. Nikdy jsem neřekl, že nejsem proti placení klasických daní. Na jednu stranu vás chápu, nevíte jak moc úsilí stojí vydělat byť jen jednu korunu, vše dostanete od státu, aniž by jste musel dokazovat, že si svůj plat zasloužíte. A to je ten problém. Nedokážete si vážit práce jiných lidí, kteří na vás musí vydělávat.
Já mám komplex a jsem ubožák a co jste Vy pane?
Nevím jaké úsilí vydělat jednu korunu, musel bych být hodně sprostý a poslat Vás do jistých míst, ale za to mi zablokování konverzací nestojí.
Vy máte příbuzný v Irsku, tak se za nimi odstěhujte a neotravujte poctivě pracující a poctivě platící daně v ČR !
Pane Buldro, až po mě stát nebude chtít daně, tak je logické, že si vše budu platit a budu si platit pouze to, co skutečně budu potřebovat. Ale pokud ode mně stát daně vybírá, pak je logické že za to také něco chci, to je logické. A upřímně, já jsem zastánce toho, aby se např. zdravotní pojištění nechalo na dobrovolnosti, sám bych si rozhodl jestli chci být pojištěný a kolik si budu platit u jaké pojišťovny a co mi ta pojišťovna za mé finance nabídne. A ne, nemáte pravdu v tom, co píšete. Jak jste přišel na to, že když jdu na operaci, že mě operují zadarmo? A jak, že to platí stát? Víte vy vůbec kde stát bere ty finance? Já si platím povinně zdravotní daň měsíc co měsíc, takže rozhodně to nemám zadarmo, víme? Vaše názory, alespoň tyto co jste zde napsal, jsou fakt mimo mísu a to bez urážky.
PS: až po vás nikdo nebude chtít daně, pak zavládne anarchie, pak nečekejte ošetření, nečekejte, že vám někdo zachrání život, že přijede nějaká policie nebo nějací hasiči, pak budete všem ukradený.
Ne, nemyslím si, že daně odvádí jen soukromý zaměstnanec, je mi jasné, že daně odvádí i zaměstnanec státní. Problém je v tom, aby státní zaměstnanec mohl ty daně odvézt, musí na to soukromý zaměstnanec vydělat. A pokud jste státní zaměstnanec, jako že asi jo, neurážejte soukromý sektor a nenazývejte je chudáčky, protože soukromý sektor je ten, kdo tvoří kapitál, státní sektor pak ten kapitál požírá. A k těm vašim docela nelogickým poznámkám. Pokud cokoliv potřebujete na poště, platíte za to, pošlete balík, dopis, potřebujete výpis z tr. rejstříku, cokoliv potřebujete, tak platíte, takže vaší poznámce o placených službách na poště fakt nerozumím. Byl jste teď někdy u zubaře? To je také zdravotnictví a i když povinně platím zdravotní daň, tak u stomatologa si pak ještě vše platím hotově. Policie, stane se vám nehoda, třeba skončíte v příkopu a porazíte značku. Přijede policista a co udělá? Dá vám pokutu, opět platíte. Ne, vaše argumenty jsou fakt zcestné. Platím si daně, tak dítě do školy bude chodit, aniž bych ještě platil otop. Ale abych tuto nekonstruktivní debatu ukončil, tak státních zaměstnanců je opravdu fakt moc a stojí nás neúměrně mnoho finančních prostředků, mnohdy i zbytečně. Odkaz
Vy jste opravdu chudák, pokud si myslíte, že pokuta jde na plat policisty, na jeho vybavení, na vybavení auta apod. Z pokut i kdybych vzal v globálu všechny za všechny řidiče, za všechny přestupky, za celý rok, nepokryjete ani 10% všech výdajů na policii.
To samé je zubař, těch 1.600,- co tam necháte je za plombu, tj. za materiál a to už vám stát na to přidal 400,- ale já tu mluvím o lékařském ošetření, tj. mzdě zubaře, lékaře, sestry... o vybavení ordinace, které ten doktor neúčtuje vám, ale státu... a stát na to přispívá skrze dotace, příspěvky, úhrady...
Česká pošta, opět si myslíte, že 78,- nebo 94,- nebo 106,- kč za doporučený dopis je konečná cena té služby ?
Pak Vás lituji chudáku, duševní chudáku. Jste chudák, protože opravdu nechápete co kolik stojí a co z toho platí nebo neplatí konečný zákazník, občan...
Té zásilce se věnuje různý čas tak minimálně 5 lidí, kde jejich mzda, kde energie, PHM na auto, které vám zásilku veze, kde jsou náklady na provoz pošty a další...
A pokud by nebyly daně, pak si sakra rozmyslíte svůj život a co si koupíte a co ne.
I v USA, které je považováno za nejvyspělejší demokracii platí lidé daně, ze kterých si živí Bidena, Trumpa a jiné vyžírky kolem nich...
Pane Buldro, až po mě stát nebude chtít daně, tak je logické, že si vše budu platit a budu si platit pouze to, co skutečně budu potřebovat. Ale pokud ode mně stát daně vybírá, pak je logické že za to také něco chci, to je logické. A upřímně, já jsem zastánce toho, aby se např. zdravotní pojištění nechalo na dobrovolnosti, sám bych si rozhodl jestli chci být pojištěný a kolik si budu platit u jaké pojišťovny a co mi ta pojišťovna za mé finance nabídne. A ne, nemáte pravdu v tom, co píšete. Jak jste přišel na to, že když jdu na operaci, že mě operují zadarmo? A jak, že to platí stát? Víte vy vůbec kde stát bere ty finance? Já si platím povinně zdravotní daň měsíc co měsíc, takže rozhodně to nemám zadarmo, víme? Vaše názory, alespoň tyto co jste zde napsal, jsou fakt mimo mísu a to bez urážky.
Myslíte si, že když vám z výplaty strhnou daň na zdravotní pojištění v řádu stovek či jednotek tisíc korun, že si za celý život našetříte na všechny lékařské zákroky apod.?
Jestli je tu někdo mimo mísu, tak to nejsem já...
Důležité by co by mělo v tomto článku zaznít na prvém místě je přesný výčet profesí, institucí, ale i podniků, které jsou pod hlavičkou "STÁT" myšleny a kolik je kde lidí. Jinak je celý článek zavádějící. Každý naštvaný člověk na stát si v prvním případě představí úředníka na obci, úředníka na Úřadu práce, úředníky na ministerstvech.
Ale skutečnost je jiná, do tohoto podivného měřítka "stát" totiž spadají i lidé pracující v různých příspěvkových organizacích, a je jedno jestli se jedná o organizace měst, obcí, krajů nebo samotného státu.
A pak tu máme profese a zaměstnance státních podniků, a že jich není málo: Česká pošta, Pivovar Budvar, Lesy ČR, Státní tiskárna aj.
Takže státní zaměstnanec není jen úředník, učitel, zdravotní sestra nebo lékař. Je to i lesník či myslivec pracující pro Lesy ČR, je to vodohospodář pracující pro nějaký státní podnik, je to každý poštovní doručovatel od toho co nosí běžnou poštu po toho co rozváží balíčky, ale i zaměstnanci na přepážkách pošty, kromě zdravotního personálu je to spousta různých pečovatelek a ošetřovatelek v domovech pro seniory, které jsou zřizovány kraji nebo obcemi, a tím to nekončí, pokud vaše obec spravuje přes p.o. (příspěvkovou organizaci) např. kulturní dům, kino, sportovní zařízení, stadion, technické služby apod., i toto jsou všechno státní zaměstnanci. A myslím si, že ČEZ jakožto podnik ve vlastnictví státu zaměstnává také státní zaměstnance, ale nikdo na to nepoukazuje, protože to tak nevnímá...
A zde si musíme říct, není na čase začít rozlišovat kdo je státní a kdo třeba obecní zaměstnanec?
Vy co nechápete proč je důležité rozlišovat obecní a státní zaměstnance, tak je to důležité především z toho, aby jste věděli jednak: kdo vám službu poskytuje, tj. kam si na kvalitu nebo dostupnost službu máte jít stěžovat, dále co u kterých voleb můžete ovlivnit hlasováním či odmítnutím hlasování, ale a to především, aby se přestalo paušalizovat kdo je a kdo není státní zaměstnanec a čí úloha pro společnost má smysl a čí ne.
Uvedu na příkladu: pokud se bude jednat o úředníka na nějakém státním fondu o jehož práci běžný smrtelník ani nemá ponětí a neví jestli je vůbec někomu užitečná, bude to něco jiného než úředník na obci, který vyřizuje třeba správu popelnic, svoz odpadů apod. Kde je to téměř každý den vidět na ulicích.
Bude to i zcela něco jiného, když to bude učitel/ka nebo jiný pedagog či nepedagog ve školství, zde to také každý vnímá jinak.
Podobně to tak vnímá i u zdravotnictví.
A to je ten hlavní důvod, nepaušalizovat lidi !
A za druhé uvědomit si, že všichni platí daně, i ti co jsou placeni z daní jiných, jsou svým způsobem placeni z daních svých a svých kolegů.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ano vím. Pokud nebudu mít šanci být v epicentru, pak se musím v nejbližší budoucnosti po výbuchu dostavit k nějaké skále nebo jinak dosti vysoké budově a skočit dolů.
To co vybuchlo v Nagasaki a Hirošimě se odhaduje na sílu 30 kt. Bohužel dnešní taktické jaderné zbraně mají cca 200 kt - 2 Mt. Tj. výbuch bude silnější, záleží na tom kde bomba vybuchne a jak vysoko nad zemí. Žádná bomba zatím použitá nevybuchla přímo na zemi, ani při testech, pokud se nejednalo o podzemní nebo podmořské testy. Dokonce i největší CarBomba 50 Mt vybuchla při testu několik km nad zemí.
Pokud je bomba ve výšce má radiace vyšší účinek, protože je schopná radiací zasáhnout větší území, asi jako když se koukáte z nějakého hodně vyvýšeného místa do krajiny.
Kdyby vybuchla na zemi, nezasáhne radiací takové území, ale ničivé účinky tlakové vlny budou mnohem větší...
Takže, jestli si myslíte, že je rozumné se schovat a myslet si, že přežijete, nastudujte si nějaká dostupná videa a materiály k této problematice, včetně informací kolik vyletí bomb v první hodině, kolik jich vyletí za 3 nebo 6 hodin... A jak bude svět vypadat do 30 dní po výbuchu všech bomb a jak bude vypadat za 2-3 roky. Musíme si uvědomit, že jestli někdo vyšle jednu, brzy někdo vyšle druhou jako odpověď, a pak se to zřejmě nezastaví a začne to létat tak dlouho dokud nebudou vyslané všechny ze všech stran...
Ti co neumřou hned při výbuchu, mají reálnou šanci umřít na ozáření do 30 dní, pokud přežijí i 180 dní, pak se zřejmě dožijí celosvětového hladomoru a dalších katastrof... Děkuji nechci. Raději to skončím sám a dřív.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Psal jsem jen o taktických, samozřejmě až se spustí strategické bude to násobně horší...