Muj tempomat udržuje vzdálenost od auta předemnou. I když nastavim tempomat na 130 a auto předemnou brzdí, tempomat automaticky upraví rychlost na auto předemnou. Pokud auto předemnou náhle sešlápne brzdu, moje auto začne řvát, objeví se na palubovce červený nápis drive a auto samo prudce sešlápne brzdu. Dále, mobil mám napojeny na androidauto a spuštěný Waze, takže o koloně vím dlouho předem než k ní dojedu. Dokonce tak brzo, že mi Waze vypočítá i objízdnou trasu abych tu kolonu objel.
Tak si říkám, proč v tom autě vůbec sedíte. Nešlo by tu Vaši záležitost vyřešit taky nějakou AI?
Nikomu se nelíbí zvyšování cen obecně. Ale pokud roste cena práce, materiálů, projektů apod., je jasné že bude dražší i dálniční známka. Toto snad pochopí i průměrný ekonom, proto mě překvapuje, že to nechápe Schillerová.
Ona to pochopí až ANO bude vládnout. Pak se jim všechno co teď kritizují náramně hodí.
Jsem také starší generace ale nové technologie obdivuji. K samoobslužným pokladnám chodím rád jen když je mi umožněno skenování během ukládání do vozíku. Nebudu přece přerovnávat na pokladně zboží z vozíku na skener, odkládat na váhu a pak zase do vozíku. Protože bývám z 50% vybrán k náhodné kontrole měla by být obsluha trvale k dosažení nikoliv abych ji musel někde hledat!
K příběhu toho pána co vyžadoval odbavení prodavačkou, má pravdu. Když jsou běžné pokladny uzavřeny a jsou spočítné, tak ten dozor co tam zůstává má odbavit nákup podle potřeby zákazníka ne jenom radit.
Ta nejistota je všude. Dnes učí na školách tuny neaprobovaných pseudoučitelů. Klidně až tři roky. Já jsem s Wiki velmi spokojený. Přesvědčila mě. Na obecný přehled víc než dostačující.👍
S tím obecným přehledem souhlasím. Kdo a jak má vyhledávat talentované děti které přispějí k vývoji těch všech nových technologií které my bezmyšlenkově využíváme?
Proč musí učitel u tabule pořád blábolit o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se dá doptat dobrého chatbota, nastudovat online zdroje z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud jde o popisné vědy. Jak je z textu výše zřejmé, až 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Digitální obsah má mnohé výhody. Pomocí hypertextu lze obsahem brouzdat kontextuálně, najít potřebné souvislosti a vysvětlit obsahové nejasnosti. To bývá častý problém při frontálním výkladu, a proto se žáci tak málo naučí a i to málo rychle zapomenou. Výklad na školách bývá často překotný, nepřehledný a nesrozumitelný. Navíc i nezáživný a nudný k smrti. Žáci odcházejí domů z hodin zmatení a frustrovaní. Nebýt drahého soukromého doučování, tak by to vypadalo ještě mnohem hůř. I přes svou velkou neefektivitu, zhltne náš vzdělávací systém 300 miliard korun ročně. Hlubokou racionalizací by se dalo ušetřit minimálně 100 miliard korun ročně. Stačí se jen zamyslet a chtít věci měnit k lepšímu. Vím, že to není nemožné.👍
Úkolem školy by mělo být především naučit lidi ptřemýšlet a přežít bez mobilů a tabletů. Kdo ty chatboty informacemi plní a je ve wikipedii všechno pravda, když kdokoliv může cokoliv přidat?
Ano, už 35 let Intenzivně budujeme Kapitalismus a pozůstatky KSČ už jsou pouze veskrze Pozitivní.
Přehrady, Elektrárny,, školky, školy, nemocnice, byty.
SuperTunel není několik miliard v privatizaci, ale Každý Rok končících více než 800 miliard zisků v cizině z větší části NEZDANĚNÝCH.
Ale to si buržousti pohlídají, různými fintami prostřednictvím novodobých Koloniálních vlád. Děkujeme Fyjalo.
Nechtěl jste říci děkujeme profesore Klausi!?
Ale to klidně může. Vybrat hotovost z bankomatu nic o člověku nevypoví, ale že si zajde do restaurace a nechá tam 1500 Kč už je dohledatelné a může to např. banka použít jako důvod, proč nedat úvěr. Rozhodně je lepší anonymně platit cash. S panem Taušem rozhodně souhlasím.
Proč by banka nedala úvěr solventnímu zákazníkovi? Příjmy do bankomatu jsou taky dohledatelné. Placení v hotovosti třeba za prodej nemovitosti preferují lidé, kteří nosí bankovky v igelitce.
1
Sledujících
3
Sleduje
1
Sledujících
3
Sleduje
Anketa je nespravedlivá. Když uvážíte, kolik si dokáže vydělat svým sportem tenista a kolik kajakář, tak to je jenom taková cena útěchy.