Mám dojem, že už v 90. letech tu jeden podobný politik byl (a nebyl sám), který nám sliboval, že za 15 - 20 let doženeme Rakousko a Německo. A kde jsme?
Pan premiér by si měl uvědomit, že většina občanů má dobrou paměť a jsou soudní lidé, takže si jeho slova vynásobí 3 - 4x a to ještě za předpokladu, že Německo i Rakousko budou stagnovat. Jestli budou k řízení státu přistupovat naši politici (ať vládnoucí či opoziční) takovým způsobem, jako posledních 35 let, tak se tak nikdy nestane.
Pan premiér opět potvrdil, že se řídí heslem: Slibem nezarmoutíš.
Ti lidé musejí tak moc milovat práci pro kraj, že jsou ochotni přerušit rodinnou dovolenou, na vlastní náklady se dostavit na jednání a zase se na vlastní náklady vrátit za rodinou. Tak tomu se říká oddanost pro blaho celku. Klobouk dolů!
Nebo je to tak, že se jim to vše mnohonásobně vrátí? Máme na to pěkné přísloví: Komu se nelení, tomu se zelení. To budou odměny. Hádej, hádej hadači, jak to asi je?
Zajímalo by mě, který kontrolní orgán se na to podívá.
Pane Jandourku, jelikož nemám téměř žádné znalosti o tom, jak pracuje Evropský parlament, tak bych vás chtěl požádat o nějaké informace. Zejména by mě zajímalo, kdo a jak, je z těch 21 českých europoslanců významný ( vlastně jen z 20, o té jedné už od vás víme, že je bezvýznamná) a co již v Evropském parlamentu dokázali a jaký to má přínos pro Českou republiku? Nemusí jít o žádné rozsáhlé literární dílo, stačí, když to pojmete formou fejetonu. Děkuji.
„Oproti roku 2021 došlo proporcionálně k většímu nárůstu výdajů domácností, nejčastěji za energie, potraviny nebo za bydlení. Jde o ty nejdůležitější výdaje, které prostě neškrtnete.“ Inflace znehodnotila finanční rezervy některých domácností. Část lidí byla navíc během krizových let nucena na své finanční rezervy sáhnout a jiní o ně přišli úplně, úbytek financí zaznamenaly především nízkopříjmové domácnosti, znehodnocení úspor čelila nejvíce střední třída. Od roku 2022 stabilně klesá také strach ze zdražování, byť v současnosti má obavy zhruba polovina lidí. Nálada v českých domácnostech se ovšem pozvolna zlepšuje, 22 procent respondentů dokonce pozoruje zlepšení.
Jak může na základě těchto údajů učinit někdo závěr, že „když se ale občanů na jejich ztráty zeptáte, zjistíte, že Češi se vlastně nemají špatně"?
Tak to se již nedivím tomu, že pan premiér při podpoře vlády cca 25 procent občanů, hodnotí své vládnutí jako úspěšné.
Máme zde novou hodnotu zlepšení a úspěšnosti - 1/4. Tak to je opravdu vysoká úroveň!
Pane Hlavatý, tak to je opravdu pecka. Váš koaliční partner pomalu odchází z vlády, blíží se klinické smrti a vy máte starost o osud SOCDEM? Tak to se vám povedlo!
Pane Hlavatý, poněvadž jste populární nejen na sociálních sítích, ale jste znám jako velký komentátor a glosátor společenských a politických událostí a dění, tak vás chci požádat o stanovisko k jedné věci: Nedávno jsem zaslechnul nějakou debatu političky z ANO a paní Věry Kovářové, kde se přely o to, zda je u nás cenzura, či není. Paní Kovářová tvrdila, že u nás cenzura není, což si myslím i já. Ale mám v tom zmatek. Proč tedy před časem pan Rakušan objížděl hospody s kampaní Debata bez cenzury? Znamená to, že to co si myslíme, již nemůžeme říkat veřejně? Že je zde již zase doba, kdy to co si myslíme, můžeme říkat jen v hospodě, mezi kamarády, aby nás nikdo jiný neslyšel? Není toto v dnešní době důležitější téma, nejen pro politika vládnoucího STANu, než mít péči o to, kdo povede SOCDEM?
Děkan Lesnické a dřevařské fakulty Libor Jankovský k vědeckým aspektům uvedl, že přijetí Nerudové do Ústavu ochrany lesů a myslivosti je „součástí snahy řešit personální potřebu hodnocení socioekonomických dopadů změn v lesích a přírodním prostředí“, kde podle jeho názoru „zcela schází kvalifikovaní odborníci“. Očekává, že jim Nerudová pomůže s budováním týmu.
Tak ti nevím, Karle. Ona je cca dva měsíce europoslankyní, rozkoukávala se, ve Štrasburku a Bruselu měla radost z klíčů od kanceláře, fungující tiskárny..., jak Anička z 1.A. V Europarlamentu je členka v Rozpočtovém výboru (BUDG), náhradnice v Hospodářském a měnovém výboru (ECON), ve Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI) a v Podvýboru pro daňové záležitosti (FISC). Ví, jak vypadá les, možná někdy něco slyšela o kůrovci, má ráda lesní maliny a možná je vášnivou houbařkou. Možná vymyslí novou metodu, jak přesně spočítat stromy v lese. Tak to je ten pravý kvalifikovaný odborník na lesnictví, to budou přednášky. Ještě by měli angažovat pana ministra zemědělství, ten je také odborník na lesnictví, zejména svým vzděláním.
Malá douška: Pane Jane Hanousku, vy, bohužel, nebudete nikdy rektorem univerzity. Až bude paní Nerudová jednou prezidentkou (a ona bude!), tak vás určitě rektorem nejmenuje, neboť váš „obrovský problém s úspěšnými ženami“ je nepřekonatelný.
Pane Procházko, váš článek obsahuje mnoho racionálního. Ale. Vy tady vystupujete jako rozpolcená osobnost. Jestli jsem dobře pochopil, jednou jste my, jako TOP 09, podruhé jste my, jako pětikoalice. Proč jste ty rozumné návrhy neprosazovali razantněji, vždyť jste součástí vlády již tři roky. A určitě vás koalice potřebuje víc, než Piráty. Jak trefně, myslím včera, řekla paní Schillerová, od TOP 09 a hlavně od vaší paní předsedkyně, jsou to takové knížecí rady. Proč nešla do vlády a nevzala zodpovědnost za prosazování vašeho volebního programu. Raději sedí na vyvýšeném místě v Poslanecké sněmovně bez velké zodpovědnosti a rozdává moudra.
Pan premiér říká v nadsázce, že by byl nejradši, kdyby ODS získala v krajských volbách v Ústeckém kraji přes 50 procent hlasů. A co proto udělal?
Po tiskovce se měl setkat s občany v obchodním centru. Ve skutečnosti ale pouze prošel, s nikým se nezastavil. Na problémovém sídlišti Mojžíř promluvil s jedinou ženou z místní komunity Romů. „Bydlí se mi dobře, nemám exekuce, zaplatím si, co potřebuju,“ říká premiérovi žena a on jí odpoví: „To je výborné, že jste spokojená.“ A problém soužití starousedlíků s romskými sousedy z paneláků je vyřešen. Chumel dětí se odváží k premiérovi. Nikdo si jich ale nevšímá, Fiala vykládá o legislativních plánech vlády, a tak ztratí zájem a jdou se podívat „aspoň na toho bavoráka“.
A tak to dopadá, když se do čela vlády postaví intelektuál, politolog, teoretik odtržený od reality, který po téměř třech letech vládnutí zjistí, že je v Německu levnější Nutella než u nás a ještě ve větším balení.
Buďme rádi, že se můžeme aspoň podívat na toho "bavoráka"!
Pane Procházko, dočetl jsem se, že jste farmář a lesník. Jak můžete napsat takový článek? Přece vy musíte ze své praxe vědět nejlépe, jak je důležité dodržovat termíny. Mám dojem, že se tomu ve vašem oboru říká agrotechnické lhůty. A když ty nejsou dodrženy, tak už je zaděláno na malér. Zdá se mi, že u vás již nastává profesionální deformace (slušně řečeno) z té politické funkce ve vaší straně, že už ztrácíte kontakt s realitou. A jak si někdo může dovolit, podle vás, pana Bartoše, kritizovat. A už vůbec jeho koaliční partneři. Vše se má, dle vás, odehrát za zavřenými dveřmi. Tak jako vždy to tato pětikoalice dělá. Pěkně potichoučku, v utajení něco připraví, a potom na poslední chvíli s tím vyjde ven a postaví všechny před hotovou věc podle hesla - hubu držet, držet krok. Něco mi říká, dle vašeho článku, že již zřejmě pomýšlíte na nějaký vyšší politický post. Pane Procházko máte pravdu v tom, že pan Bartoš měl odvahu do toho jít. Ale vzal si příliš velké sousto, i když byl mnohými varován. A úkol nesplnil! Tak by za to měl nést politickou zodpovědnost. A vy ho málem chcete navrhnout na medaili za chrabrost.
Váš článek mi připomněl scénku, kdy Jiří Krampol srovnává japonské a české železnice. V Japonsku se zpozdí vlak o minutu a všichni jsou z toho nervózní. V Česku vlak nepřijede vůbec a všichni jdou domů. Prostě žádné nervy, kurňa, zítra je taky den!
A tak si tu spokojeně žijeme od voleb k volbám!
Tak z toho jsem jelen.
Správní řízení je zastaveno, neboť při absenci jiných důkazů nelze jednání nade vší pochybnost prokázat a nelze ho postavit pouze na výpovědi svědka.
V kauze vraždy ve Slopném stačilo k odsouzení dvou mužů k více jak 20 letým trestům svědectví dvou recidivistů, z nichž jeden se později přiznal, že lhal. Je pravda, že soud ještě přihlížel také k pachovým stopám, které jsou však obecně považovány za velmi nespolehlivé. Někde jsem četl, že ty pachové stopy tam měl instalovat psovod a existuje domněnka, že ten pes se mu chtěl zavděčit. To jsou paradoxy!?
Asi před deseti lety jsem měl spolupracovníka, jehož příbuzná pracovala jako okresní školní inspektorka. Jednou se mě zeptal: Hádej kolik měla roční odměnu?
Zamyslel jsem se. Školní inspektor má určitě slušný plat, a abych nevypadal jak blbec, tak jsem myslel, že to bude okolo jednoho měsíčního platu. Řekl jsem 40 tisíc. Vyrazil mi dech, ta odměna byla 150 tisíc korun českých. Myslím, že je z veřejných zdrojů známé, v jaké výši se na ministerstvu školství ( a nejen tam) rozdělují roční odměny. Náměstci ministra dostávali roční odměny cca 200 - 400 000 korun českých. A pak, že tam peníze nejsou.
To by v tom byl čert, aby tam ty peníze na nepedagogické pracovníky pan ministr nenašel?
Koláže TMBK se mi většinou líbí, jsou trefné a vtipné. Tato se, podle mě, nepovedla. Není trapná, ale je přímo ubohá a velmi laciná. Jestli to chce autor napravit, tak by mohl brát jednu politickou stranu po druhé a po dobu olympiády jim přidělovat medaile v různých disciplínách. Trefná koláž a velmi aktuální je ta o digitalizaci a mohl by pokračovat třeba medailí v gymnastice (jak někdo píše, např. za veletoče), to by byla tlačenice na stupních vítězů.
Dočetl jsem se, že v Olympii byla i soutěž trubačů a hlasatelů. Já bych navrhoval soutěž mluvků, těch máme v politice také dost. Tlačenice na medaile by byla veliká, neboť těch mluvků (plácalů, tlachalů, kecalů, slibotechen, žvanilů), kteří nejsou mnohdy ani k zastavení, je na naší politické scéně až moc.
Ředitel Komorous k nálezu malého zbytku kokainu ve Sněmovně, proč to nikomu nenahlásil, mimo jiné řekl: „Protože jsme to pokládali za naprostou marginálii. Z hlediska bezpečnosti, ohrožení života, zdraví, bezpečnosti – naprostá marginálie“.
Vzhledem k tomu, že pan Komorous dlouhá léta působil na protidrogové centrále, se tomu ani nedivím. Tam byl zvyklý pracovat s jinými objemy. Jak toho není na kila, tak ho to nechává klidným. A že se jedná o Sněmovnu? Naprostá marginálie.
Tomu se říká profesionální deformace, nebo syndrom vyhoření.
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
Kdo do této chvíle doufal, že pan premiér má alespoň nějaké elementární znalosti o fungování ekonomiky státu, tak musí po tomto prohlášení rychle vystřízlivět.
Zřejmě si ještě neuvědomil, že již tři roky je předsedou vlády a měl by podle toho jednat. Pořád si asi připadá, že je na akademické půdě, kde teoretické přednášky snesou ledacos. Ale realita je někde jinde.