Pokolikáté že to Rusko starší jadernými zbraněmi? Teď si přesně nevybavuju, jestli je to 123. nebo 124. výhrůžka za poslední rok. A stejně jako na všechny předchozí na ně existuje jediná rozumná reakce, hlasitě se jim vysmát.
Vůbec nechápu novináře, co takhle dělají Rusku užitečné idioty a znovu a znovu tyhle bláboly šíří do světa. Rusko zneužívá to, že tu máme svobodu slova a hrne do nás za pomoci placených i dobrovolných spolupracovníků svoji propagandu.
Pokud nás ale Rusko zařadilo na seznam nepřátelských zemí a jsme tedy oficiálně v konfliktu, neměl by konečně stát začít jednat a s šiřiteli nepřátelské propagandy adekvátně zacházet?
Roky vyjednával a pořád to nepochopil. Pokud budou evropské automobily chtít prodávat elektromobily, tak to můžou rovnou zavřít. Evropa má know-how a technologický náskok u spalovacích motorů. S elektromotory začínaly všichni od nuly a vzhledem k šílené evropské byrokracie nám Čína logicky utekla.
Jediné auto, které jezdí skutečně uhlíkově neutrálně, není elektromobil využívající elektřinu z uhelných elektráren, ale spalovací automobil, který spaluje syntetický benzín, při jehož výrobě se využilo stejné množství CO2, které se uvolní při jeho spalování.
Pokud Evropa rychle nepochopí, že tohle je ten správný směr, který funguje ekonomicky i ekologicky, tak to tady můžeme celý zavřít...
Co je tohle za novinařinu? Jeden řekne A a druhý B. Tady to máte a udělejte si každý názor podle toho, komu fandíte. Akorát se nám v tom někde úplně ztratila pravda. Má ji soud nebo znalec? Obvykle to není moc těžké zjistit, která strana lže. Je ale třeba pro to vyvinout alespoň minimální snahu. Jenže dnešní novináři nějak zapomněli, co by mělo být jejich hlavním posláním - ověřovat informace.
Pokud něco Rusku jde, tak to je šíření své propagandy na západě. Zneužívá k tomu demokracii a svobodu slova. Ve své zemi samozřejmě nic takového nepřipustí, tam jsou veškerý média pod bedlivým dohledem státu.
Bohužel jako západ na to absolutně nedokážeme reagovat a ruskou propagandu šíří úplně všechny média včetně veřejnoprávních. Je celkem jedno, jestli je tenhle britský analytik placený Ruskem nebo jenom dělá Putinovi užitečného idiota. Smutné je, že se jeho bláboly dostanou až do českých novin, kde se zase šíří dál. Tohle by mě opravdu zajímalo, kdo rozhodl o tom, že je tenhle rozhovor důležité zveřejnit a proč.
Ta válka rozhodně zbytečná není. Evropa je plná nových Chamberlainů a Daladierů, co volají po míru. Dosáhnout může ale jedině podobného míru jako Chamberlain v roce 1938 kdy v zájmu míru obětoval Sudety a potažmo celé Československo. Skončilo to nejstrašnější válkou v historii lidstva trvající 7 let.
Pokud by se teroristům ustoupilo, dopadne to úplně stejně. Všichni ti hlupáci volající po deeskalaci si nevidí ani na špičku nosu. Každý podobný konflikt má jediné řešení a tím je eskalace konfliktu, kdy jedna strana jednoznačně zvítězí. Cokoliv jiného způsobí pouze zamrznutí a konflikt se po nějaké době znovu rozhoří.
Platí to pro Izrael i Ukrajinu. Pokud se dojedná jakékoliv příměří bez toho, aby některá ze stran kapitulovala, je to pouze pauza v daném konfliktu a pokračování na sebe nenechá dlouho čekat.
Tohle je trochu smutné. Jelikož nikdo nechápe, kde je problém, tak je celkem jasné, že ho nikdo nemůže vyřešit. V pár bodech jde o tohle:
Nemohl by články psát někdo, kdo má o tématu alespoň základní povědomí? Například vyjádření "je možné i v husté síti dost přesně mobilní telefon lokalizovat", je úplně postavené na hlavu. Telefon lze přesně lokalizovat právě a pouze v husté síti.
Článek se také vůbec nezabývá otázkou, na co má vlastně policie nárok. Třeba operátor dokáže telefon velmi přesně lokalizovat, ale policie musí získat pět různých povolení, než se k těm datům kvůli ochraně osobních informací dostane.
Každopádně jak lze lokalizovat telefon pomocí BTS si může každý snadno vyzkoušet. Stačí v telefonu vypnout GPS, BT a WiFi a pak se podívat, kam mapa umístí moji polohu.
Ono je docela blbý, když už Rusko ty závody ve zbrojení začalo, abysme na ně jenom hloupě koukali a nic neudělali.
Jediný důvod, proč ještě Rusko nezaútočilo na státy NATO, je ten, že je NATO hlavně díky USA vojensky silnější. Jakmile by Rusové získali dojem, že jsou na tom vojensky líp, tak na nás zaútočí. To je naprosto evidentní.
Takže jakkoliv se to zdá zvláštní, tak závody ve zbrojení je to jediný, co nám může zaručit mír.
Sorry, ale to se nedá číst. Mohl by autor u výrazů jako levicový nebo pravicový trošku popsat, co tím míní? Pokud vyhrála ve Francii levice, byla by to u nás Konečná? To jsou liberálové? Pokud se francouzská levice nenávidí s extrémní pravicí, byl by to u nás ekvivalent Okamury? S tím ale Konečná vystupuje na společných demonstracích a pokud dostanou šanci, padnou si kolem krku a budou spolu vládnout. Takže to, jak jsou jednotlivé strany zařazeny, nedává vůbec žádný smysl.
Vždyť výrazy jako pravice, levice, liberálové nebo konzervativci úplně ztratily význam. Levicový politik Babiš zakládá konzervativní frakci. Extrémní pravice (fašisti byli ve skutečnosti vždycky levice) se paktují s konzervativními komunisty.
Pro někoho, kdo situaci ve Francii podrobně nesleduje, byl článek naprosto nepochopitelný. Vůbec nedávalo smysl, kdo je s kým a proti komu a proč.
Zajímavé je, že nikde v článku není zmíněno, že za chování dítěte může nejenom výchova a prostředí, ale ještě více jej určují vrozené vlastnosti.
A co asi tak mohla zdědit po svých rodičích, je celkem jasné. Moc rozumu to nejspíš nebylo, za to spousta agresivity.
Místo aby všichni hledali příčiny chování v jejím dětství a snažili se vymyslet všemožné terapie, jak ji uzdravit, měli se zamyslet nad tím, jestli se tak nechová prostě proto, že taková je.
Je zajímavé, kolik Čechů zcela přesně ví, co by si Ital nikdy nedal a jak přesně mají italská jídla vypadat.
Je zajímavé, že jim při tom vůbec nevadí, že italská pizza, tak jak ji zná celý svět, vznikla v New Yorku a Italové toto jídlo napodobují a pro turisty k němu dodávají nějaké hezké pohádky s historií.
Boloňské ragů je jistě po mnoho staletí tradiční italský pokrm. A nenecháme si přeci tenhle krásný příběh kazit tím, že rajčata byla do Evropy dovezena z Ameriky a dlouho pěstována jen jako okrasná kytka. Teprve v 19. století se začala využívat jako potravina. Takže ono to tradiční boloňské ragú zase asi až tak dlouhou tradici mít nebude...
Jaký smysl anketní otázka, kde jedna z odpovědí není ani v nejmenším reálná. Postoupit část území Rusku a uzavřít "mír" zcela přesně odpovídá plánu, jakým chtěl v Mnichově s Hitlerem vyjednat mír Chamberlain. Když dáte Německu Sudety, bude mír.
Jak to dopadlo, všichni víme. Chamberlainovou hloupostí a nepřipraveností na válku mnoha evropských zemí se nakonec rozpoutala válka trvající sem let s desítkami milionů obětí jenom v Evropě.
Pokud by se dojednal nějaký hypotetický mír na Ukrajině, bude to pro Rusko povzbuzení, že jeho agrese přinesla úspěch. Výsledkem bude to, že posílí svoji armádu, vycvičí další vojáky, dozbrojí a za pár let zaútočí znova. Rusko porušilo všechny smlouvy a mírové dohody, jaké kdy uzavřelo. Je nulová šance, že by nějakou další mírovou dohodu dodrželo.
Kdokoliv, kdo si myslí, že existuje jiná varianta míru na Ukrajině než porážka Ruska, je naivní hlupák oblbnutý ruskými dezinformacemi.
Pokud někdo přijde s inovací,o kterou nikdo nestojí a na trhu pro ni není, místo, je taková inovace k ničemu. Je to investice do slepé uličky.
V tržním prostředí by každý, kdo takto hloupě investuje, prostě zkrachoval. Jenže třeba zrovna na příkladu elektromobilů lze krásně vidět, kde ten problém ve skutečnosti je. Každý rozumý výrobce automobilů ví, že elektromobil nemá smysl, doku nejsou vhodné baterie - rychle se nabíjející, s dostatečnou kapacitou, výdrží a levné. Současné technologie selhávají ve všech těchto parametrech. K tomu ještě není dostatečně robustní elektrická síť, která by takové výkony pomohla přenést. Chybí i kapacity na straně výroby elektřiny. Tohle všechno vystavuje elektromobilům stopku.
Jenže pototm přijde stát, nabídne výrobcům obrovské dotace, naopak zavede vysoké pokuty na výrobu jiného typu pohonu. Finance se tak investují do fiktivního vývoje, protože vše ostatní potřebné pro elektromobily je již desítky let známé a vyvinuté. Takže obrovské investice od státu skončí buďto úplně v černé díře, nebo se to vyvine marginální zlešení, protože účninnost 100% je strop a pokud se jí blížím, nemá smysl už dále inovovat.
Mimochodem, vzpomněl si někdo na příklad třeba pana Ressla? Jeho lodní šroub také předběhl dobu. Pro jeho využití nebyky k dispozici vhodé motory. Takže to, na co autoři s velkou slávou přišli, je něco, co je zcela běžné a děje se to od nepaměti a dít bude stále. Jenom stát svými nevhodnými zásahy tento problém ještě zhoršuje.
Tohle přeci nemá nic společného s odvahou. Šéf antimonopolního úřadu je Babišův člověk, tak přeci nepůjde proti tomu, kdo ho tam dosadil.
Co je ale pro mě nepochopitelné, je to, že ho ještě vláda nevyměnila. Ta deagrofertizace státu se nám nějak zadrhla. A vysoké ceny potravin jsou jedním z důsledků, kterými za to platíme. Zničená zemědělská půda a krajina jsou tím druhým a zdaleka ne posledním.
Firmy brečí nad situací, kterou samy způsobily. Když jsem v roce 2021 začal stavět dům, nečekal jsem žádný zásadní problém. Ale najednou to přišlo: železo dvojnásobek, veškerý plasty dvojnásobek, dřevo dvojnásobek, OSB desky čtyřnásobek. Nebyl k tomu žádný zásadní důvod. Jenom se zvedla poptávka a obchodníci i výrobci si mohli začít diktovat ceny.
Když jsem pak na podzim chtěl cihly, tak nebyly. Čekal jsem na ně 3 měsíce a cena se následně výrazně zvýšila. V následujícím roce dokonce vystoupala ještě na téměř dvojnásobek té, za kterou jsem kupoval já. Výrobci cihel i dalších stavebních materiálů se topili v penězích. Nejde vzít si hypotéku a v půlce říct: kašlu na to, až se ceny sníží, budu stavět dál. Musí se to postavit, bez ohledu na cenu. Banku to nezajímá, chce hotový dům.
Takže stavební firmy velmi významnou měrou přispěly k inflaci u nás. Na ni musela reagovat ČNB zvýšením úrokových sazeb, což zdražilo hypotéky a jiné úvěry. Díky tomu se přestalo stavět. A teď ty firmy, které tento nevyhnutelný řetězec spustily, si stěžují na jeho dopady. Naprostá chucpe.
A novináři místo aby je s tím konfrontovali, tak pouze papouškují jejich stesky a požadavky, aby jim vláda pomohla. Železnou trubkou po hlavě. To je to jediné, co si Wienerberger a Heluz zaslouží. Ať klidně zkrachují, kupuju teď výrazně levnější cihly z Německa...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Proč se o to vůbec někdo zajímá a řeší to? Zkušenosti z minulých let už snad všem dokázali, že všechny ruské doktríny a červené linie jsou bezcenným cárem papíru, kterým akorát Rusko straší hlupáky.
Ale pořád se najde někdo, kdo Rusku v tom strašení pomáhá a často i zadarmo jejich propagandu šíří.