Jablka s hruškami nemíchám a před 2 lety ten nájem nebyl 12.000, byl vyšší. Jen nezvedám o tolik a jsem radši, když mám trvalé nájemníky, kteří jsou bezproblémoví, nekrmím tolik realitky kvůli novým nájemníkům atd. A co se táče výnosu..... Samozřejmě, že by bylo lepší dnes byt prodat za 6 M a ty dát na spořicí nebo termínovaný účet - cca 5,5% p.a., tedy skoro 2x více. Ale reposazba bude padat, úroky z vkladů také, ale bydlení levnější nebude. A co jsem chtěl článkem říct? Především to, že pronajímatelé nájemníky nedřou, že mají také své náklady a ta probíraná inflační doložka, kterou mimochodem ve smlouvě mám mi umožňuje reagovat na trh, ale můž, ale nemusím ji využít nebo jen částečně. To jsem tím chtěl říct, pokud jste to z toho neextrahoval. A že odmítám diskuzi s nájemcem? Kde jste k tomu přišel? Asi se jen chcete vymezit, tak prosím, můžete přiložit . :-)
No tak se chováte tak, jak by si autor článku přál, tak co vlastně proti článku máte?
Pronajímám 2+kk 52m2 v Praze 10 bez služeb za 15.500,-. To je takový standard. Dnešní cena tohoto bytu je minimálně 6 mil.Kč, takže výnosnost, dá-li se to tak vůbec nazvat je 3,1% před zdaněním, takže cca 2,6% netto!!! Inflaci mám stejnou jako nájemce, tedy 10% a kdybych na ten byt měl na hypotéku, tak za cca 6%, takže by nevynášel. Tento a podobné články obdobných "chytrolínů", tedy spíše trollů pouze vráží klíny mezi lidi a přitom by tyto klíny potřebovali vrazit někam tito pisálci
Berete si poměrně málo. Máte ve smlouvě indexaci? Jestli ne, chyba, přišel jste o zvýšení o 25%, to si z článku vezměte. Jak počítám, před dvěma lety bez indexace nájem něco přes dvanáct tisíc - to teda klobouk dolů, to je extrémně pod cenou.
Jinak ale mícháte hrušky a jabka. Cena pořizovací a cena tržní. Třeba -
Ten výpočet z pořizovací ceny asi bude jiný.
Jinak ten článek je primárně o tom, že zákon napomohl majitelům a pro nájemce vzniklo úskalí, které mohou řešit s pronajímatelem. Jestli jste tak levný, berte si z článku naopak návod, jak indexovat cenu ve smlouvě, jak přenést část nákladů na rekonstrukci na nájemce, přečíst zákon, jak usnadnil vyklizení nájemce, nebo si podle nájmů v okolí nechat klidně i zvýšit cenu nájmu, jestli zjistíte, že Váš "standard" je nízký. Já nevím, ale článek mi nepřipadá vyloženě jako proti majitelům, akorát poukazuje na nerovnost mezi růstem mezd a růstem inflace a možnost domluvit se s majitelem, a práva majitele mít cenu jakou chce nijak nezpochybňuje. Nějak nevím, co jste chtěl komentářem říci? Že pronajímatelé už teď pronajímají za směšné ceny? Jestli vedle inkasují víc, nechte si nájemné zvednout. Že kdybyste koupil byt za 6 mega, tak se Vám to nevyplatí? No tak nevyplatí, taková je situace. Že odmítáte diskusi s nájemcem? Je to Vaše právo. Jako fakt jsem si z Vašeho komentáře odnesl vlastně jen pocit, že máte sadistickou potřebu někomu kamsi vrážet klíny.
A pointa článku je jaká? Aby majitel nemovitosti vstoupil do kolektivního vyjednávání s vašim zaměstnavatelem, nebo že má za své peníze místo státu sanovat sociální bydlení? Vůbec nechápu, jak někdo (stát, soudy, sdružení nájemníků apod., pisálci na Seznamu, lůza v Máte slovo) může někomu kecat do toho, jak má nakládat se svým majetkem? On ten majitel musel tu nemovitost zaplatit ze zdaněných peněz, on ji mnohdy musel zrekonstruovat a opět rekonstrukci zaplatit ze zdaněných peněz, on ji musí udržovat. A pak dojde nějaký bohém, za kterým v životě nic není vidět a nikdy nic nevybudoval (stát, soudy, sdružení nájemníků apod., pisálci na Seznamu, lůza v Máte slovo) a začne tomuto člověku diktovat, za jakých podmínek jim to má pronajmout? Vážení, vás patří hnát svinským krokem, že schody nestihnete počítat.
Tenhle článek zmiňuje spíš to, že zákon pomohl majitelům. Když dovolil ty náklady rekonstrukce přenést na nájemce. Takže si majitel nechá platit nájem a kus rekonstrukce mu zaplatí nájemník. Za deset let mu nájem ten byt zaplatí, rekonstrukci platí jen zčásti, zákon mu právěže nebrání v ničem a nediktuje, jen mu dává víc a víc práv, takže ne, ta Vaše argumentace je vedle. A zákon i zjednodušil vystěhování. A je fakt že majitelům není co vytknout, když zvyšují nájmy v souladu se zákonem. Jen je blbý zákon v tom, že když bude reálná mzda nižší a nedosáhne inflaci, tak za pár let budou platit nájemci půl příjmu rodiny, a na hypotéku stejně nebudou mít. A s tím nikdo nehne, když ty inflační doložky budou založené jen na inflaci. Blbej zákon, který nájemce nechrání, když vystřelí inflace, a může přijít krize jako prase, a jediný, co to brzdí, jsou majitelé kteří mají srdce, to je pointa.
malý zemědělec národ neuživí ať se vám to líbí nebo ne
To je pravda, národ živí velké zemědělské a potravinářské firmy, a ty zachrání náš venkov a udrží tradice? To není o velkovýrobě, ale o tom, aby byla alespoň sem tam nějaká vesnice zachovaná, živá a neměli jsme jen v okolí měst paneláky naležato a vsi s půlkou domů pro rekreaci měšťáků a půlkou se starobními důchodci. Já bych na to teda být ministerstvem fakt přidal, velkovýrobci když dostanou o sto milionů míň, tak to ani nepoznají.
Pokud zlikvidují velké v Česku jsem myslel
Nikdo nic neruší, hovoří se o větší podpoře. V roce 2023 se přidělilo více než 20 miliard korun. Malý zemědělec dostane například na 10 hektarů zhruba 70000 Kč. Velký zemědělský podnik pak 12 a půl milionu. A když to bude 150000 pro farmu a 12430000 pro obrpodnik, ono to ten obrpodnik zničí? Ne. To je míň jak dvě průměrné mzdy. Obrpodniku to naprosto neublíží. Malého sedláka to neskutečně podrží.
Je to na hlavu, jak píšete pane Jirásku - ale bohužel jen na tu českou 🙁 V celém "západním" světě jsou na toto pravidlo řidiči už dlouhá léta zvyklí, vůči cyklistům jsou v drtivé většině ohleduplní, nenadávají na lidi na kolech, zbytečně na ně netroubí, nevytlačují ze silnice do příkopů a už vůbec nikoho nenapadne mít úmyslně seštělované ostřikovače předních skel tak, aby mohl na cyklisty stříkat chemikálie, které často zničí oblečení za několik tisícovek. V Itálii, ve Francii, na Mallorce či v samotném Španělsku, ale i v Rakousku, Švýcarsku, Holandsku, Belgii, Dánsku, Švédsku, Norsku a dalších zemích - tam všude platí podobná nebo identická pravidla a přesto se tam cítí cyklista na kole bezpečně a řidiči nekončí v blázinci. Vím to z vlastní dlouholeté zkušenosti - a to jak cyklisty, tak řidiče. Přeji pěkný zbytek Vánoc, pane Jirásku.
Vážený pane Klimeši, patrně jste mne špatně pochopil. Nejenom, že naprosto prosazuji právo cyklisty jezdit jak na cyklostezce, tak i na jiné komunikaci, a to bez rozdílu jejich kvality, třídy (až na dálnice a rychlostní komunikace, samozřejmě) či státu. Cyklista má právo volby. Na hlavu je však znění zákona, který, když si ho podrobně přečtete, nijak nezakazuje cyklistům vyjet z vyhrazeného pruhu do jiného jízdního pruhu a tam setrvat,
a tím zabrat podstatnou část zbývající komunikace. Jinými slovy - ať je na silnici vyhrazený pruh pro cyklisty, nemusí ho cyklista využít. Nebavíme se o cyklostezce mimo silnici, ale pruhu v ní. Naši zákonodárci opět odflákli zákon, na rozdíl od rakouských, německých, norských, dánských, nizozemských atd., kteří již patrně i díky zkušenosti přikazují cyklistovi, pokud je to možné, užít jemu vyhrazený pruh. U nás tomu tak není a jen to jitří vztahy mezi řidiči a cyklisty, když řidič má přikázáno objíždět cyklistu i když jede mimo vyhrazený pruh. I v zájmu bezpečnosti by měl cyklista vyhrazený pruh užívat, a přitom tento rozsudek může být nebezpečný precedens pro cyklisty, kteří si myslí (a podle zákona to je bohužel správně), že si mohou vybrat, jestli pojedou ve svém vyhrazeném pruhu, nebo mimo něj při pravé straně vedlejšího pruhu, tedy laicky řečeno v pruhu komunikace pro ostatní vozidla. Také Vám přeji hezké a klidné svátky.
Záleží na situaci, jestli je to rozumné. Pokud není na silnici žádný provoz, proč ne. Na druhou stranu je zákon přehnaně benevolentní, když dovoluje bezdůvodně cyklistům přejet z vyhrazeného jízdního pruhu do přilehlé vozovky a setrvat v něm přesto, že ho musí auta s odstupem objíždět. Paragraf 14 zákona o silniční dopravě je skandální. Cyklista si může dovolit jet mimo svůj pruh a nic ho nenutí být opatrný. Dostupná šíře vozovky je tak při předjíždění užší jak o 1,5metru odstupu, tak i o šíři vyřazeného jízdního pruhu, kde v tu chvíli cyklista nemá povinnost jet. Je to na hlavu.
Skoro to vypadá, že celý svět je chuťově naladěn na české kynuté knedlíky. Kromě Austrálie, ovšem.
Nechápu to. Kdyby jich bylo pár, nebo polovina, ale oni jsou strašně usedlí a odmítají jiné chutě, než na jaké jsou zvyklí od narození, a to v devadesáti procentech případů.
Jestli to nebude tím, že ostatní cizinci už z principu jsou zcestovalí, leccos ochutnali (a jistě i australská jídla) a mají možnost srovnání jídel Austrálie, jídel našich a jídel ze světa. A pořad si vybírá hlavně Australany, co nezcestovali svět a jsou celý život na domácí stravě. Sem tam někdo utrousí, že někde byl, ale to jsou výjimky. Marnost - ti domácí peciválové by zhanili asi i jiná jídla ze světa, nemá cenu se čílit.
Jasne stacilo to spravne pojmenovat Anglie a Francie západ nás zradil a pojem chcimír bych tu nepoužíval stejne jako chciválkové vymyšlené slova abysme tu vyvolali nenávist mezi sebou.
Souhlasím, nijak necítím nenávist k hloupým či nevzdělaným lidem. Mohu takové lidi, kteří nemají přehled o mezinárodních úmluvách, nazývat například mírotvůrci. To je hezké české slovo. Pravda je, že lépe by je bylo umístit do uvozovek, protože tvořit mír ustrašenou dohodou s agresorem je protimluv. Jakmile by získal Putin to, co chtěl, považoval by to stejně jako Hitler za projev naprosté slabosti a za výzvu k dalším agresím. jsem přesvědčen, že například Moldavsko je samostatné jen proto, že Ukrajina se postavila na odpor. Nacismus zůstal stejný, jen mocipáni se prostřídali, v tom je to smutné - stát, který dokázal porazit nacismus, dostat do kolen Třetí říši, ovládla vojenská junta, která přesvědčila Putina, že západ je tak závislý na ruské ropě a plynu, že nehne ani prstem. A zcela v duchu nacistické tradice tento stát uchvátil pohraničí jiného státu, kde sídlí jeho národnostní menšiny. Je zajímavé, že historie Putina nepoučila. Slepě uvěřil generálům. Putin věřil, že má armádu na svojí straně. Pravda je ale taková, že vládne armáda a Putin je pouhou tváří pro ruskou veřejnost. Skutečným vládcem je Šojgu. A Putin neví, jak ho omezit. Všímejte si videí z Kremlu, z poslední doby, kde jsou Šojgu a Putin spolu. Ani jeden se v přítomnosti druhého necítí dobře. Putin se snaží velet, Šojgu se snaží dělat, že poslouchá, ale moc mu to nejde.
Takže bojovat do posledního ukrajince.Není lepší okamžitě začít vyjednávat alespon o příměří.stejně to nakonec dopadne tak,že ase Ukrajina rozdělí nja 2státy, Západní ukrajina a Východní ukrajina a bude se jednat,kudy se povedou hranice.Čím dříve toto bude,tím ménjě mrtvých a méně zničené Ukrajiny.
Asi jste zapomněl, jak začala druhá světová válka. Nějací chcimírové v Mnichově ujednali dohodu o postoupení území, které obývají německé menšiny. A Němci dostali čas na dozbrojení a další agrese, vycítili slabost chcimírů, cítili krev. Jak myslíte, že by dopadla dohoda o postoupení ukrajinských "Sudet" Krymu, Donbasu, Luhansku atd? Za chvíli bychom měli RuSSa na hranicích. Mrtvých by bylo mnohonásobně víc. Ale to Vám zjevně nevadí.
Co tu pišeš takove nesmysly ty si určite politolog jací chcimíři ? Každý ví že to byla Anglie a Francie co nás zradila západ nás zradil a ne chcimíři. !!!
Ano, tenkrát byli také chcimíři, ti hlavní se jmenovali Chamberlain a Daladier. Hitler při plánování obsazení Sudet vycházel z toho, že Francie ani SSSR nepomohou, i když záruky a smlouvy s ČSR byly. A situace se opakuje, chcimíři znovu propagují zahození mezinárodních smluv a okamžité postoupení těch ukrajinských území, které obývá ruská menšina. Podobnost čistě náhodná, že.
Dojem z vystoupení? Malý, ne až moc skromně a ne málo, požadující čert nebo dítě v triku, a hodný, na dluh často a hojně rozdávající mikuláš v noblesním saku.
Hodně toho slibují našim a ukrajinským dětem. Čert, že jim dárky dá mikuláš. A mikuláš, že vše potřebné, vždy najde v bezedné nůši od evropy.
V těch fialově zabarvených výhledech a projektech, unijně zelené budoucnosti, společné ukroevropy, co má tedy tu celou řadu fialových výhledů a projektů. Chybí malá otázečka, kdo je bude platit? Když všechny dárky, včetně munice, z té unijní nůše, se vydávají na dluh,nebo na záruky ke splácení.
Jak je to se sliby mikuláše, když přijde na placení, vědí u nás důchodci.
Jak to je a bude s dostupností bydlení a bytů, ví už dlouho hodně pražáků a mladých lidí s dětmi. Ti s hypotékami, se mikuláše se Stanjurou a budoucnosti, děsí. Kolik těch domů a bytů k obnově, výstavbě a rekonstrukci, má náš mikuláš v nůši? Když z hypoték, je dnes ti mladí, jen tak snadno nepořídí. A navíc fialový mikuláš v saku slibuje, že investiční dárky, rozdá pro čerta i na ukrajině. Buď má hodně velkou nůši, nebo lže čertovi i dětem, o slibech a investicích, bydlení i práci. Co se rozdá jenom vstupem a požádáním s vyhověním. A dárky se najdou v nůši.
Účet za ty dárky i se složenkou k zaplacení, pak snad možná přijde, s tou nově zřizovanou ukrajinskou poštou. Když české pobočky budou uzavřené.
A teď tu o Karkulce. Za pokřivený trh hypoték jistě nemůže vláda, co je u moci necelé dva roky. Nějak se zapomnělo, že guvernéra ČNB, který roztočil inflaci, dosadil ještě Zeman s Babišem. Všechno kvůli Agrofertu, který si mohl půjčovat za babku v Eurozóně, a nyní zdvojnásobil zisk. Zatímco kdo si půjčuje v ČR, a to je většina obyčejných lidí, nedoplatí se.
Na Babišovo vedení státu v covidu se zapomnělo, bodejť by ne, když rozfrcal stovky miliard, aby zavřel hubu všem. Věděl, že to má spočítaný, tak proč to nehodit na vládu po něm. A jedině tahle koule u nohy svázala nynější vládě ruce, když měla pomoci při zvýšení cen energií. Tam reagovala vláda špatně a pomalu. Bohužel, víme proč. Nyní už reaguje rychle a dobře. Důchody se musí omezit, stát na ně prostě nemá. Ukrajině se musí pomoci, není času nazbyt. Státní kasa se musí naplnit, daně se musí vrátit na původní úroveň nebo zvednout. To všechno je správně. Ať už přijde po této vládě kdokoliv, tak pokud nynější vláda nepovolí, předá stát na dobré cestě. A o poštu strach nemějte. Té podrazily nohy už dávno, rušení poboček jí jen prospěje. Je na řadě se uskromnit, a to obecně. Pro budoucnost dalších generací.
37
Sledujících
0
Sleduje
37
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Takhle vypadá letadlo po výbuchu rakety PVO v jeho blízkosti.
1 odpověď
24
Sledujících
0
Sleduje
24
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
No právě, a vybuchlá tlaková nádoba udělala díry kupodivu nikoli zevnitř ven, ale zvenku dovnitř. Zjevně díky špatnému zaměření u rušení GPS signálu ruskou PVO, která rušičky užívá kvůli UA dronům, ztratilo letadlo orientaci a vybočilo z určené letové dráhy. PVO vypustilo na objekt mimo nahlášenou letovou trasu raketu a výbuch způsobil podtlak v kabině, letadlo muselo do cca 10000 stop, aby se tlak vyrovnal. Piloti dostali pokyn mlčet a přistát na některém ruském letišti, ale proti byla mlha. Museli do Kazachstánu. Jinak by se to ututlalo v rámci Ruska.
1 odpověď