Film jsem neviděl, ale přečetl jsem si tu citovanou recenzi na serveru Deadline a jestli si pí/sl Kubištová z ní odnáší jenom to, že tam film nazvali "nepořádkem", tak má velký problém s chápáním psaného slova, zejména v angličtině. Za hranicemi trapnosti se tedy ocitá hlavně ona. Probůh, "mess" se v tomhle kontextu nedá přeložit jako nepořádek (film je nepořádek??), ale jako nesourodost, chaotičnost. Dtto "sheer audacity" přeloženo jako "čirá drzost". Recenze je veskrze pozitivní a film výslovně nazývá "ohromujícím počinem" a "opravdovým mistrovským dílem", viz:
True to the advance gossip, Megalopolis is something of a mess — unruly, exaggerated and drawn to pretension like a moth to a flame. It is also, however, a pretty stunning achievement, the work of a master artist who has taken to Imax like Caravaggio to canvas. It is a true modern masterwork of the kind that outrages with its sheer audacity.
Takže paní recenzentka to sice blbě přeložila, ale zato aspoň vůbec nepochopila a překroutila, a to se vyplatí. 😄
Pokud si budete číst ta zahraniční média rovnou (byť třeba jen s automatickým překladačem), dozvíte se víc - přidaná hodnota přežvýkávačů ze Seznamu je nulová.
Zahradil zase kalí vodu, protože je stále v karanténě. Tipuji, že se snaží, aby ho strana vykopla jako Klause ml., než odejde sám ke Klausovým pohrobkům (Motoristé) nebo Klausovým pohrobkům č. 2 (Trikolora).
Celý článek je velice srandovní, protože navrhování a odvolávání ministrů je výlučnou pravomoci předsedy vlády, tedy vše záleží jen na něm.
přesně, já při čtení článku dvakrát vyprsknul smíchy, poprvé když jsem si přečetl Zahradilovo jméno; a pak jméno Marka Bendy mezi kandidáty :-D
Kubovi je 51, Bartošovi je 44, Michálkovi 35...tak já nevím, jestli Piráti jsou děti, tak Kuba je pak adolescent? a Kupka, kterému je 48, tak je zrovna v pubertě? a kdo je ten dospělý? Osmdesátiletý Miloš Zeman?
Mimochodem Kuba je nejenom hrozně křivý, ale i hloupý člověk. Možná by se měl zeptat třeba Sobotky s Hamáčkem, jaké to je pokoušet se to nějak uhrát s Babišem 😉
cely váš proslov jste začal tím že jste se ohradil proti komentáři v článku o potřebě kvalitních pevných bot. To co se běžně označuje za tenisku není kvalitní pevná bota do horského terénu. Můj komentář směřoval právě k tomu, že oproti vašemu tvrzení je kvalitní pevná bota s kvalitní podrážkou naprosto nezbytná. Do některých terénů není nutné mít kotníkovou botu i když já osobně s tím mám ve vysokohorské turistice jen špatnou zkušenost a tak je preferuji protože kotníková bota je univerzálnější jak jsem vysvětlil v předchozím komentáři. Značka kterou jste uváděl vyrábí celou řadu pevných bot s kvalitní pevnou podrážkou a špičkou které se rozhodně za tenisky neoznačují a ani tak nevypadají. Pak má řadu trailových běžeckých bot, který by si laik mohl splést s teniskou, ale k tenisce mají pořád hodně daleko, jelikož jsou to speciální boty na běhání v horách s daleko kvalitnější podrážkou a speciálním systémem zpevnění nohy právě proto, aby se v nich daly běhat prudké kopce. Takže žádná obyčejná měkká teniska. Na vše co děláte prostě potřebujete vhodnou obuv. Jinak pokud máte tento model tak je to přesně ta bota kterou doporučuje ta slečna v článku vedle těch ještě speciálnějších a lepších do náročnějšího terénu. Trailová bota, ale není do technického terénu a určitě to není bota vhodná na lezení nebo ferraty.
No otázka je kdo si plete termíny. Já se domnívám, že ke škodě všech kdo si to přečetli určitě vy. Vyvoláváte dojem, že teniska třeba ta stříbrná se do hor hodí, možná, že když ne do alp tak do Krkonoš? Nehodí!!! Zkuste hřebenový přechod Krkonoš v takový botičkách.
Velká většina terénu v Krkonoších jsou obyč šterkové nebo dokonce dlážděné cesty, není to žádná divočina, tak nevím, proč bych měl tu hřebenovku (šel jsem ji zrovna loni btw) chodit v nečem jiném než v čem bych šel za barák se psem. Vám ten pro potřeby hádky účelově vytvořený konstrukt zavrženíhodné "měkké tenisky" normálně žije v hlavě.😄
Lidi staletí po horách chodili v dřevácích, nebo bosí, protože boty ani neměli. A když to vezmu do extrému, indiáni po horách běhají v žabkách vyříznutých ze starých pneumatik a nosiči v Himalájích nosí crocsy. Ale lidi jako vy stejně budou tvrdit, že turistika je složitá věda praktikovatelná asi jen v pohorkách co vyvinula NASA, abyste to začátečníkům dopředu co nejvíc otrávil a sám si připadal důležitější...anglicky se tomu říká "gatekeeping" 😉 Lidi co vám na to skočí a v té dokonalé, pevné kotníkové turistické obuvi (místo toho, co jsou prostě zvyklí nosit) někam vyrazí, tak skončí schvácení a s nohami zmasakrovanými od puchýřů. Ale tak ať si to každý vyzkouší na vlastní kůži - já neznám nikoho, kdo by z tenisek (pitvání termínů vám rád přenechám) přešel zpět na pohorky...
Nesouhlasím, jde především o charakter cesty. Nejde ani tak o to mít chráněný kotník (i když i to je fajn), ale mít nohu zpevněnou a kvalitní pevnou podrážku. Tenisky stačí na rovné pohodlné cesty, ale na prudký kamenitý sráz, suťoviště nebo přechody sněhu se nehodí. Existují moderní lehké a pevné boty s kvalitní podrážkou, i když nejsou kotníkové, a pár známých je nosí do hor. Ze zkušenosti ale vím, že když ráno přejdeme větší tající sněhové pole, zbytek dne se v nich chodí dost nepříjemně, a sejít v tom suťoviště není žádný med. Běžné tenisky s měkkou a kluzkou podrážkou, ve kterých vám noha při cestě dolů z kopce neustále klouže, jsou vyloženě nepohodlné. Není nic horšího než bota, ve které vám noha neustále kloktá, protože není zpevněná. A těch pár gramů navíc opravdu nikoho nevytrhne. Batůžek určitě co nejmenší a co nejlehčí, ale 12 litrů je tak na jednodenní výlet, a za jeden den se do pořádných kopců sotva vydrápete. To je tak pro lidi, kterým říkáme "stříbrné tenisky" – rychle tam, rychle se vyfotit a rychle zase dolů. Takže ano, pro "stříbrné tenisky" jsou tenisky v pořádku. Někdy stihnou sjet dolů tou stejnou kabinkou, kterou vyjeli nahoru, jen se vyfotí a zase fofrem dál. Borci, kteří v horách běhají, potkáváme už docela dlouho a často, ale ti opravdu jen "tenisky" nemají.
Celý ten váš proslov stojí a padá na nějaké vaší představě co to jsou tenisky - asi nejsme ve sporu, jen se míjíme v termínech. Nosím z drtivé většiny La Sportivy. Říkám jim kvalitní tenisky - možná bych jim měl říkat podle vás "moderní lehké a pevné boty s kvalitní podrážkou", ale přijde mi to krkolomné. 🙂 Moje představa tůry je cca.25-35 km v Alpách, 1800 až 2200 nastoupaných metrů, lehké lezení (UIAA I). Jestli to znamená že jsem stříbrná teniska nebo se "do pořádných kopců sotva vydrápu", posuďte sám.
Jinak na české hory, Šumavu, Krkonoše, atd., jsou i ty La Sportivy velký overkill, tam by stačila opravdu teniska jakože libovolná teniska ze Sportisima.
Jo, je pecka vidět na Dachsteinu v létě ty lidi v kvalitních teniskách, jak se po tom sněhu nemůžou vyškrábat ani ke stanici lanovky.
😂
Jasně Jardo, protože pohorky na sněhu nekloužou (není to spíš o profilu podrážky a jak je ochozená?). Btw, já s sebou třeba, pokud očekávám zledovatělý sníh, nosím řetízkové nesmeky, které můžeš nasadit na jakoukoliv botu. Ale to už je pro člověka co poznal velehory tak, že vyjel pod Dachstein lanovkou, asi moc velké scifi.;-)
Z takového článku ale vůbec nemám radost. Když se pohybuji v horách, chci něco vidět. Každý funící běžec i každý pěšák hlaholící jak Bavorák na Bierfestu mě o to připravují. Pokud je funící běžec arogantní a musí nutně předbíhat i na rizikovém místě (mám tu osobní zkušenost), odmítám uhnout. Počkej si, frajere, než to přelezem. Ale je to riskantní v první řadě pro toho běžce: Neběží v pevných pohorkách, takže kotník na viklajících se kamenech a suti není chráněný. Běží s minimálním vybavením, takže při náhlé změně počasí (déšť, vítr...) jsou bezbranní. Obzvlášť, pokud vybíhají za horkého letního dne a neberou si ani blbou pláštěnku. Zpravidla je potkávám jen s bidonem nebo i bez něj. A to v terénech, kde chybí signál, takže i plně vybavený turista si v případě potřeby pomoc nepřivolá. A že něco uvidí? Prdlačky. Z celé túry nabité spoustou úžasných zajímavostí vidí sotva pár střihů když se okamžik zastaví na předem vytipovaných místech (na vrcholku nebo třeba u nějakého vodopádu), kde se tísní davy ostatních jak u pokladny v Tescu.
Ale úplně největší "radost" z takových běžců a z článků, které to propagují, budou mít čkenové HS. Ti se určitě chytají za hlavu.
Ad "odmítám uhnout" - jako, chlubit se veřejně tím, že někomu děláte na horách naschvály, to je slušnej materiál.😄 Těmi kecy o bezpečnosti se jen snažíte maskovat takovou tu klasickou stařeckou ublíženost - že vnímáte jako atentát na svoje ego, když někdo chodí rychleji a chce vás předejít.
Největší problém jsou boty. Neustále tu panuje ten blud, že člověk musí mít do hor "pevnou kotníkovou obuv" (čti: těžké pohorky podobající se spíš přezkáčům). Je to blbost. Stačí kvalitní (!) tenisky. Však si to zkuste. Každé deka, které máte na noze (a s každým krokem ho tedy zvedáte nahoru a dolů) se pronese daleko víc než na zádech. Člověk s takovou neforemnou obuví zákonitě musí jít pomaleji, opatrněji a z té únavy má paradoxně větší riziko že blbě šlápne - což bohatě přebije výhodu, že má nějak víc chráněné kotníky. Batoh je to samé v bledě modrém, já nosím 12litrový cyklobaťůžek, do kterého se vejde všechno co potřebuju (a to s sebou tahám i zrcadlovku 🙂). Krosnu potřebujete na nějakou vícedenní expedici. Vidím to pokaždé když jsem na horách, všude zoufalci se smrtí v očích, od pohledu z formy, co si to sami ještě dělají těžší nesmyslným vybavením a botama, ti tu pak jedou kyselé hrozny, že prý chodí pomalu, aby se kochali.😄 Jak i v článku padlo, rychlý pohyb na horách (ať už se mu říká jakkoliv) je o tom, že ten extra čas můžete strávit čím chcete - dojít dál a na zajímavější místa, jít techničtější pasáže o to pomaleji a opatrněji, kocháním, focením, dát si víc piv na chatě, nebo prostě být dřív doma a vyhnout se odpoledním bouřkám.😉
P.S. - jak tu mnoho diskutérů strašně dráždí, že se pro něco používá termín který neznají (a ještě k tomu anglický!), tak pro pořádek, ti borci co jsou v článku na fotkách, vypadají že praktikují spíše tzv. skyrunning.😉
ad „Janek Rubeš mi zničil mé oblíbené místo“ - kdysi v začátcích Rubeš v jednom videu nadšeně doporučoval, ať si turisti zajdou na záchod do prostor filozofické fakulty v Celetné. Tohle přece nemůže příčetný člověk udělat, aniž by si uvědomil evidentní konsekvence. Nebo když do Skautského institutu šel umýt nádobí, tak na fakultu pak šel umýt hajzly? 😄
Kdyz nekam posilam sve penize, tak si nejprve zjistim, za jakych podminek mi je bude poskytovatel spravovat a jake budu platit poplatky. Ve Fio bance je vedeni DIP zdarma a u nakupu akcii jsou uctovany stejne poplatky jako u klasickeho e-brokera. Pokud je nekdo hloupy a vybere si poskytovatele, ktery jej na poplatcich oholi, je to jeho chyba.
Jako, snažíte se tady tu Fio tlačit zuby nehty, ale normální člověk se podívá na jejich aplikaci e-broker a otočí se na podpatku. V porovnání se současnými online brokery je to fraška, zasekli se někdy před 20 lety. A bohužel to není jen o frontendu té aplikace, veškerá komunikace s nimi, jak to vypadá na pobočkách, to všechno bohužel vytváří stejný dojem.
Brusel rozhoduje podle států, kd epokdu vím, zatím stále je právo veta jednotlivých států, takže u nás je to výmluva našich politiků na EU, což úspěšně namlouvají voličům. Když je to nepopulární a chtějí to zavést, svedou to na EU.
přesně tak, a navíc do toho Bruselu posílají ten největší odpad, buď blázny, nebo lidi, co se na domácí scéně nějak znemožnili, ale zároveň asi na někoho něco ví, nebo se strana prostě chce tvářit, že k ní patří, tak se jim dá koryto, u kterého nebudou vidět. Tohle platilo pro Ransdorfa, Pocheho, Zahradila, Davida...vlastně by bylo rychlejší vyjmenovat europoslance, pro které to neplatí 😄
No a pak křičí že se v Bruselu rozhoduje bez nás :-D
Dopravci se v reklamách předhánějí v nabízení služeb, které nemohou poskytnout. Problém tady vidím ve smlouvě. Zásuvky a WiFi jsou okrajovou službou, jejíž zajištění znamená značné výdaje s problematickou návratností. Kolik daňových poplatníků by na to dobrovolně dalo peníze? Myslím, že pro většinu cestujících je nejdůležitější dodržování jízdního řádu. Stav vozidel se viditelně zlepšuje. Dokud nebude možné tuto službu zaručit, neměla by být nabízena vůbec.
"Zásuvky a WiFi jsou okrajovou službou" - ježíšimarja, svatá prostoto!!
Zásuvky a WiFi jsou naprosto klíčové pro lidi, co vlakem dojíždí do práce nebo jakkoliv cestují služebně. Je to vlastně ta hlavní věc, kterou můžou vlaky konkurovat. Vlak nikdy nebude pohodlnější, čistší, spolehlivější, (a bez dotací ani levnější), než individuální doprava autem. Ale zatímco v autě můžete maximálně tak čumět přes volant před sebe a poslouchat rádio (nebo telefonovat, což se ale ani s handsfree nemá), ve vlaku můžete pracovat. Teda, mohli byste, kdyby tam byla elektřina a mobilní a datový signál (přičemž na dlouhých úsecích většiny tratí není ani jedno, čili jsou vám k ničemu i zde tolikrát zmiňovaná mobilní data).
opravdu fascinující diskuse. Bohužel je to i jako v jiných situacích kdy se někdo začne brát za něco co bylo dojednáno a měl by to být standard tak ostatní jen koukají, šoupají nohama a ve finále řeknou proč tolik zlosti, vždyť tak špatně není...
Opravdu materiál, pak se není divit že to tu takto dopadá.
Pokud by jako tento učitel udělalo rachot několik tisíc občanů tak už by to brali poněkud vážněji. Ale jestli tuto diskusi čte nějaký vrcholný funkcionář ČD tak se pousměje, dá opět zdražit a zároveň snížit úroveň služeb... Proč asi a má to i svoji logiku.
půlka diskutujících jsou šotouši a druhá polovina vlakem v životě nejela (z čehož plynou jelimanské argumenty typu "proč si nepořídí data?" - protože na většině tratí včetně těch hlavních/koridorů je maximálně tak edge, čili nic 😄)
49
Sledujících
2
Sleduje
49
Sledujících
2
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Marek Benda nám stárne a blbne. Patrně chtěl říci ,,bezprecedentní", ale už mu nějak docházejí síly. Jak může být dávka populismu bezprizorní ať už obrazně, nebo reálně, mi poněkud uniká...🙂
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jj, to je hned, člověk chce používat ty cizí termity a pak je z toho katastrální fiakr. Ale pořád bezprizornej Benda nemá na jednu svoji kolegyni z ODS, tuším z radnice Prahy 3, která místo "v gesci" říkala "v dikci". Tak ještě že ne v mikci.
1 odpověď