Toho chlapa jsem měl kdysi rád. Musk byl pro mě vizionářem a imponoval mi jeho tah na branku. Jeho neústupností dokázal takřka nemožné. Ale to je asi tak vše. Nyní ho vidím jako velikou hrozbu a škoda, že stejně smýšlejících lidí není moc. Člověk s téměř nekonečnými finančními možnostmi začne toužit po moci. Toto je známý psychologický jev, který si můžete pojmenovat například jako megalomanie, hybris, touha po moci nad masy lidí nebo touha po vlivu. Nyní do této skupiny prostě patří a lidé by měli být na pozoru. Opravdu škoda, kam nyní tento člověk sklouzává. Z tohoto důvodu se ani nedivím obavám EU. Ono si prosím uvědomte, že pokud by to byla pravda, tak jaký je to průšvih. Zamyslete se nad důsledky. Osoba bez mandátu v jakémkoli státě vědomě a pomocí svých prostředků manipuluje miliony lidí... Klidně mě ukamenujte, ale zkuste přitom prozřít.
Byl bych raději, aby páni poslanci pracovali tak, jak mají. To znamená v zájmu všech občanů bez škatulkování. Aby během času, kdy jsou ve sněmovně, místo plkání a vzájemného obviňování, vynakládali veškerý svůj um pracovně. To, zdali je jeden makový, nebo takový, to ať si nechají na hospodu. Tady alespoň vidíte, drazí spoluobčané, co za verbež jsme si opět do sněmovny zvolili.
Pochopitelně, toto je zřejmé celou dobu. Kdyby na tom nechtěl západ vydělávat, už mohlo být za kvalitnější podpory ukrajiny, války a tím pádem umírání nevinných konec. O nerozhodnosti a při*osranosti západu se bude ještě v budoucnu učit na školách. Rozumný člověk si musí klást otázky ohledně kompetentnosti vedení, kteří svojí mocí mohli vše ukončit a tím nemám namysli pouze západ. Všem jde jen o mamon a o moc, nikoli o mír a alespoň nějakou úověň žití po celém světě. Místo aby se svět semknul za vyšší dobro všem a celosvětově se podporovalo vzdělání (i tam kde to není možné), hlavně věda, mohli jsme být jako lidsvo již mnohem dále. Stačilo by pár promile všech prostředků co jde do válek a zbrojení.
Vedení západních zemí jsou připosránkové. Měli dávno možnost vše ukončit, ale jim toto vyhovuje. Vyhovuje jim aby se Ukrajina bránila dostatečně, ale ne zas tak moc, aby vyhrála. Chtějí mít oslabené především Rusko o to jim jde. Vevodí tomu Sholz, který se od těch sra### ani nemyje, kdoví jestli si stále s puťkou tajně nenotují. Stydím se za tento přístup. Kdo chce mír, bude mít válku!
Sebrat řidičák na 10 let, zjistit v jaké autoškole dělala řidičák a sebrat licenci na 1 rok. Oni by si pak rozmysleli dávat řidičáky všem jen co ukážou prachy. Systém je špatný, nikdy nemělo dojít k tomu, aby byly autoškoly soukromé. Prachy jsou u nich více, jak fundovaně ověřit vyzrálost, schopnosti a znalosti osob dělající řidičák.
Už dávno mělo dojít ke zrušení OSN, nebo její transformaci. Protože to co Rusko předvádí a jak si s OSN hraje je neuvěřitelné. Bylo schváleno několik rezolucí (včetně Ruska) o omezení dodávek a exportu do a ze Severní Koreje.
Rezoluce 1718 (2006): Tato rezoluce byla přijata po prvním severokorejském jaderném testu a obsahuje zákaz exportu zbraní a souvisejících materiálů ze Severní Koreje. Tato rezoluce také zavádí omezení na dovoz zbraní do Severní Koreje. Schváleno jednomyslně včetně Ruska.
Rezoluce 1874 (2009): Po druhém jaderném testu Severní Koreje byly sankce rozšířeny. Tato rezoluce posílila zákaz exportu zbraní a zahrnovala kontrolní opatření, která mají zabránit přepravě zakázaných položek, včetně zbraní, z a do Severní Koreje.Schváleno jednomyslně včetně Ruska.
Rezoluce 2270 (2016): Tato rezoluce byla přijata po čtvrtém jaderném testu a dále zpřísnila sankce, včetně úplného zákazu exportu zbraní ze Severní Koreje. Schváleno jednomyslně včetně Ruska.
Rezoluce 2371 (2017): Tato rezoluce, přijatá po testu mezikontinentální balistické rakety, rozšířila stávající sankce a potvrdila zákaz exportu zbraní ze Severní Koreje. Schváleno jednomyslně včetně Ruska.
K čemu je nám tedy OSN, když si tímto může stálý člen vytírat zadnici? ZRUŠIT OSN a postavit nové uskupení se spravedlivějšími pravidly a stejými právy pro všechny - bez práv veta ( schvalování většinou, nebo určeným procentuálním podílem, státy v kontfliktech které by nebyly schváleny v OSN automaticky vyloučit.
Už dávno si měly demokratické státy vyměnit po*rané pleny a začít masivně podporovat Ukrajinu v dodávkách jejich zbrani. Skoro mě to připadá, že jejich zdrženlivost, je jen jejich plán jak co nejvíce ekonomický oslabit Rusko za cenu nejvyšší, což jsou životy nevinných, slabých, dětí, atd.. Kdyby ta podpora byla maximální od úplného počátku, byl by dávno konec ve prospěch Ukrajiny, o tom jsem přesvědčen. A Scholz by si to plenu měl vyměnit jako první, neb ji má už u kolen.
koncesionářské poplatky jsou běžné v mnoha zemích, ačkoliv jejich způsob vybírání a výše se mohou lišit. V západních zemích, jako jsou Německo, Velká Británie, Francie nebo Švédsko, se skutečně vybírají podobné poplatky, které financují veřejnoprávní televize a rozhlasové stanice. Zde je přehled, jak to funguje v některých z těchto zemí:
Německo
V Německu se koncesionářský poplatek nazývá "Rundfunkbeitrag". Poplatek činí přibližně 18,36 EUR měsíčně na domácnost. Peníze se vybírají centrálně prostřednictvím instituce ARD ZDF Deutschlandradio Beitragsservice.
Velká Británie
Roční poplatek činí 159 GBP. Tento poplatek vybírá a spravuje BBC.
Francie
Roční poplatek činí 138 EUR.
Švédsko
Ve Švédsku byl systém koncesionářských poplatků změněn v roce 2019. Nyní je poplatek zahrnut do daně z příjmu a činí přibližně 1 % z ročního příjmu, s maximálním limitem kolem 130 EUR na osobu ročně. Peníze jsou spravovány švédským rozhlasovým a televizním úřadem.
Proč vymýšlet nějaké stupidní pravidla a nahlašování kdo má, nebo nemá přístup k internetu. Zavedl bych něco podobného jako má Švédsko jen s tím rozdílem, že destina promile mzdy by mohla být akceptovatelnou sumou za ponechání naprosté diskrétnosti, zdali má dotyčný internet, nebo televizi, nebo cokoli jiného. Zrušila by se tím další spousta agend, žalob, bonzování kdo co má nebo ne, nehledě kontrolních orgánů. Konečně by ti nahoře mohli zapojit také nějaký rozum.
Je to jen názor, tak mě hned neukamenujte.
Budu reagovat otázkou. Vrbětice mají na svědomí rusove, teď k tomu kybernetické útoky. Co tu ještě pohledavaji ti smejdi na ambasádě? Už měli být dávno prohlášeni za nežádoucí a vypakovani tam kde světlo nesvítí, včetně uzavření ambasády. Takhle to vypadá, že nám vlastně ani nevadí, že si tu dělají co chtějí.
Je mi v celku fuk jestli u kordmidla bude František, nebo Pepíček. Důležité je, se pokusit snížit zadluženost, provést nutné reformy a vystupovat jako západní demokratická země hájící základní práva. Bohužel některé strany toho nejsou schopny včetně ANO se svým slovenským lokajem, který se ještě do dnešního dne nenaučil mluvit česky, a už vůbec ne, vystupovat na veřejnosti ve prospěch ČR.
Teď budu možná trochu fabulovat ale co kdyby? Co když ještě není mrtev? Co když si chtěl ten malej ruskej skrček první otestovat reakci obyvatelstva, jak asi bude reagovat. Nyní když vidí, že se obyvatelstvo na zas tak velké demonstrace nezmůže, tak si s ním mohou dělat co chtějí. Putler se k tomu ještě nevyjádřil, i to může být z tohoto důvodu. Možná kdyby se začal lid masivně bouřit, tak by vystoupil s tím, že je přeci naživu.... . A nebo si možná život Navalného přeji víc než dokáži připustit. A jestli je opravu KO, tak tím obyčejní rusové přišli o hodně, aniž by so to možná nyní uvědomovali.
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Je skutečně znepokojující sledovat, jak člověk vlastnící jednu z největších sociálních platforem světa využívá svůj vliv k zasahování do politických záležitostí suverénních států. Když Elon Musk označuje Británii za 'tyranský policejní stát', není to jen běžný komentář na sociálních sítích - je to prohlášení člověka, který má přímý vliv na informační tok a může ovlivnit názory milionů lidí.
Co mě nejvíce znepokojuje, je precedens, který tím vytváří. Představte si svět, kde miliardáři vlastnící klíčové komunikační platformy mohou podle svých osobních názorů a zájmů ovlivňovat politickou situaci v kterékoli zemi. Není to už jen o svobodě slova, ale o potenciální manipulaci s veřejným míněním v globálním měřítku.
V době, kdy dezinformace představují jeden z největších problémů současnosti, by vlastníci sociálních sítí měli být především garanty nestranného prostředí pro veřejnou diskusi, ne aktivními hráči v politických sporech. Musíme si položit otázku, zda je zdravé pro demokracii, když má jednotlivec takovou moc nad globální komunikační platformou a současně ji aktivně využívá k prosazování svých politických názorů nota bene, když ji využívá k hlasování, které manipuluje.
1 odpověď