Zase další odborník, který asi neví, že dodávka elektrické energie je služba, která musí fungovat v každém časovém okamžiku po celý kalendářní rok. Proto se dříve stavěly zdroje elektrické energie, které dokázaly dodávat levnou elektrickou energii, dle spotřeby ČR, v každém časovém okamžiku po celý kalendářní rok. FVE jsou nejméně spolehlivé zdroje elektrické energie. Kolik by muselo být instalováno výkonu ve FVE, abych pokryl odběr ČR cca 11000 MW v zimním období jen z FVE? Nedokážou to zajistit. Proto se musí stavět další zdroje elektrické energie. Tak musíme investovat do dalšího zdroje a proto máme vysokou cenu elektrické energie, musíme stavět dva zdroje elektrické energie. Fotovoltaiku používat tam, kde to má ekonomický smysl. Od roku 2005 musí odběratelé nedobrovolně platit na OZE, ale cenu elektrické energie to nesnížilo. Stát tak neekonomicky na dotacích vyhodil cca 600 mld. Kč.
Kdyby dříve majitelé fotbalového klubu Dynamo České Budějovice převedli klub panu Tomáše Sivoka, tak v Budějovicích by se dnes hrál dobrý fotbal a měli by z toho užitek všichni. Pan Sivok by sehnal hráče tak, jak to dělají dnes v Liberci. Pana Sivoka, jako schopného manažéra, zaměstnala Sparta Praha. Následně odešli další schopní manažéři z Budějovic. Následně i někteří hráči.
Příroda sama ukázala ve své popsané historii co sníží teplotu na naší zeměkouli. Na začátku šestého stolení a na začátku 19 století došlo k velkým výbuchům sopek a do ovzduší se dostalo velké množství sopečného prachu. Došlo k velkému poklesu teplot na celé zeměkouli. Díky tomu, že máme čistější ovzduší, tak dopadá na zemský povrch více sluneční energie a méně se jí zachytí v atmosféře, více jí dopadne na zemský povrch, od kterého se ohřívá vzduch. Potřebujeme, aby se vypařovalo více vody a tak vznikaly mraky. Původně měla EU budovat FVE na Sahaře. Energie z těchto FVE (na pouštích) by se mohla použít na transport vody na zavlažování suchých oblastí ve světě. Mělo by to tyto klady: Vypěstovaly by se potraviny a např. Afričané by nemuseli utíkat do Evropy. Odpařená vody z polí, lesů, pastvin by přispěla ke vzniků mraků, které by snížily dopad sluneční energie na zemský povrch. Tuto fyziku poznáváme běžně. Když je zatažená obloha, tak je chladněji. V jasných dnech je tepleji. EU by se měla zaměřit na VTE v Severním, Baltském moři a na pobřeží Atlantického oceánu. Vítr tam fouká v noci i zimě. FVE vyrábí jen, když svítí slunce, tak se pro stabilitu energetické soustavy nehodí.
Vedení EU i naše české vlády od roku 2001 se "odborně" snaží zlikvidovat v energetice to, co je pro provoz energetiky přínosné. Začalo to rokem 2001, kdy česká vláda pod vedením pana Petra Pitharta zrušila dostavbu 3. a 4. bloku na Temelíně. První dva bloky a příslušenství pro čtyři bloky s americkým řídícím systémem, byly postaveny za 100 mld. Kč. Dnes prosíme svět, aby nám postavil dva bloky v Dukovanech. Další ránu energetice dali naši politici v roce 2005 přijetím zákona č. 180/2005 Sb na podporu OZE. Chceme nahradit uhelné elektrárny, ale budujeme FVE, které nejsou schopny nahradit uhelné elektrárny. Politici neznají fyzikální zákony provozu energetické soustavy ČR. První zákona je: Dodávka elektrické energie je služba. Druhý zákon: Spotřeba a výroba elektrické energie musí být v každém časovém okamžiku po celý kalendářní rok v rovnováze. Třetí zákon: Ukazatel rovnováhy sítě je kmitočet 50Hz za 1 sekundu. Tak si občane dosaď, jako jediný energetický zdroj FVE, a vrátí se život v ČR o tisíc let zpět.
Výroba energie ze sluneční energie je výborná myšlenka, ale realizace této myšlenky spíše České republice přináší více škod než užitku. EU měla původně budovat FVE na Sahaře, tam jsou vynikající podmínky na výstavbu FVE. Energie z FVE je výhodná např. pro zavlažování atd. Provoz všeho, co nemusí mít nepřetržitou dodávku elektrické energie. Energetická síť ČR potřebuje zdroje, které umí okamžitě vyrábět elektrický proud, dle spotřeby celé ČR. Tím dotované FVE nejsou. Ještě to musí občané dotovat ve fakturách za elektřinu.
Rektor řeší další neřešitelnou stížnost na Ševčíka. Celý článek je pochybný. Rektor může řešit jen to, co souvisí s výukou na fakultě (škole). Posezení v čajovně nebylo součástí výuky a rektor musí takovou stížnost studenta Sosny odmítnout. Tato stížnost nesouvisí s výukou na fakultě. Je to občanskoprávní spor, řešení to má. Pokud to rektor neudělal, tak je to chyba rektora, měl odkázat studenta Sosnu na příslušné veřejné orgány, které takové spory řeší. Je podivné proč se student Sosna neobrátil např. na Policii a obracel se na rektora VŠE?
Přirovnání k zaplacení oběda. Pan autor by měl napsat co je ten oběd. Ten oběd v energetice je 1 kWh. Jaderná elektrárna v té době vyráběla 1 kWh za 85 haléřů. Vy jste za 1kWh (ten Váš oběd) dostávali cca 12 Kč. Tak jste prodávali předraženou elektrickou energii (předražený oběd), a nyní chcete, aby ten předražený oběd Vám stát zaplatil.
Zálohování PET lahví je jen vytváření výhody pro určité výrobce, kteří mají spočítaný zisk z nevrácených PET lahví a kvalitní suroviny z těchto lahví a plechovek. Nevrácené lahve a další plastový odpad budou muset nadále uklízet obce, které přijdou o výhodně obchodovatelný odpad. Takže občan zaplatí 2x. Zavedení nového systému zaplatí MŽP, ale to jsou původní peníze všech občanů. Podruhé to zaplatí občan v poplatku za sběr odpadu, protože obce méně utrží za prodej odpadu a náklady na sběr odpadu zůstanou stejné.
Když jsou FVE pro ČR tak finančně výhodné, viz stát přijde o 141 mld. Kč, tak proč se na FVE dává dotace, když jsou FVE tak výnosné? Když energetická soustava v zimě potřebuje zdroje na pokrytí spotřeby odběratelů, tak FVE prakticky nic nedodávají. Proč se něco dotuje, když to nepomáhá zajistit službu pro provoz ČR. Stát by měl dotovat jen ty zdroje, co dokáží zajistit dodávku elektrické energie v každém okamžiku po celý kalendářní rok. Energetika je služba, kdy v každém okamžiku musí být rovnováha mezi spotřebou a výrobou elektrické energie, To FVE neumí. Potom se musí stavět další zdroje na výrobu elektrické energie a kdo tyto další zdroje za majitele FVE zaplatí ?
Neustále v tomto státě řešíme chyby předchozích vlád. Peněz energetika vytváří dost, jen se nesmyslně utrácejí na projekty, které energetickou soběstačnost ČR nezajistí. Za státní peníze byly postaveny 2 jaderné bloky v Temelíně, včetně příslušenství pro další dva bloky. Cena 100 mld. Kč. V ČR jsme uměli vyrobit a postavit skoro všechno. Jen málo zařízení pro JE se dovezlo z Ruska. Za stejnou cenu se mohly postavit bloky č. 3, 4. První chyba. Česká vláda pod vedením pana Petra Pikharta zrušila výstavbu 3. a 4. bloku v Temelíně. Další chyba je rozhazování zisků: 1) emisních povolenek, 2) nedobrovolná platba 7% příspěvek na OZE z prodané elektřiny, kterou musíme všichni platit. Stát podporuje zdroje, které dokáží vyrábět elektrickou energii v létě. Dodávka, elektrické energie je služba. Tuto službu nemá ČR zajištěnou v zimě a do zdrojů, které dokáží tuto službu v zimě zajistit, stát žádnou podporu nedal. Dle odhadů se takto neúčelně vyhodilo cca 800 mld. Kč. Dnes už má ČR nadbytek fotovoltaických elektráren. Finance, které stát získává z emisních povolenek a z nedobrovolné daně na podporu OZE měl stát investovat do státního podniku, např. Dukovany 2 a nepotřebuje řešit co udělá z ČEZem. Chyba začala již za vlády Petra Pikharta a další vlády neřeší energetiku jako základní služba pro chod státu. Stávající směřování ČR v energetice vede jen k zdražování a inflaci.
řeší se jen dva druhy odpadu. Celkem je plastů mnohonásobně více. Systém sběru odpadů lze ještě zlepšit. Např. někde jsou jen kontejnery na plasty, ale nejsou tam nádoby na plechovky. Někde by to chtělo častěji vyvážet kontejnery na plasty. Další rezervy jsou ve způsobu zpracování odpadu. V přírodě neleží jen lahve a plechovky. To co by se nevrátilo do obchodů, tak stejně musí zajistit úklid obce na svém území. Ve skutečnosti někdo vidí možný zisk z nevrácených plastů a plechovek a obcím to nic nepřinese. Služba pro občany se tímto novým způsobem spíše zhorší.
Obchod je služba jako jiná v rámci státu. Statisíce občanů jsou zaměstnáni ve směnných provozech, které jsou v provozu po celý týden, proč mají mít obchodní organizace výjimku? Zájem státu by mělo být zlepšovat služby pro občany ČR. Omezování prodejní doby není zlepšování služeb občanům. Vláda by měla nařídit, jak velký má dostat příplatek zaměstnanec za práci ve dnech pracovního klidu, alespoň by zisk obchodních společností neodcházel do zahraničí. Nelze se odvolávat na Německo, tam po válce mocná církev měla zájem, aby lidé chodili v neděli do kostela,
Když nechceme uhelné elektrárny, je si třeba říci, že žádný zdroj elektrické energie není ideální. Jen musíme budovat takové zdroje, které zajištují službu dodávky elektrické energie v každém časovém okamžiku po celý kalendářní rok. Fotovoltaika je nám v zimě k ničemu, když není schopna zajistit potřebný výkon do energetické sítě. Větrné elektrárny jsou lepší řešení, dokáží vyrábět elektrickou energii i v zimě i v noci.
Každá změna by měla zlepšit službu pro zákazníka. Toto zálohování PET lahví a plechovek, ale službu zákazníkům nezlepší spíše to bude horší. Tato změna řeší jen dva druhy odpadů, ale neřeší to další druhy odpadů. Bude to vyžadovat další náklady, které by bylo lepší investovat do zlepšení stávajícího systému sběru odpadů.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Katolická církev byla spojena s mocí Habsburků a tak církevní konkurence musela být zakázaná. Habsburkové měli příbuzenské svazky, aby nepřišli o moc a majetek. To svědčí o charakteru tohoto rodu.