Zase další odborník, který asi neví, že dodávka elektrické energie je služba, která musí fungovat v každém časovém okamžiku po celý kalendářní rok. Proto se dříve stavěly zdroje elektrické energie, které dokázaly dodávat levnou elektrickou energii, dle spotřeby ČR, v každém časovém okamžiku po celý kalendářní rok. FVE jsou nejméně spolehlivé zdroje elektrické energie. Kolik by muselo být instalováno výkonu ve FVE, abych pokryl odběr ČR cca 11000 MW v zimním období jen z FVE? Nedokážou to zajistit. Proto se musí stavět další zdroje elektrické energie. Tak musíme investovat do dalšího zdroje a proto máme vysokou cenu elektrické energie, musíme stavět dva zdroje elektrické energie. Fotovoltaiku používat tam, kde to má ekonomický smysl. Od roku 2005 musí odběratelé nedobrovolně platit na OZE, ale cenu elektrické energie to nesnížilo. Stát tak neekonomicky na dotacích vyhodil cca 600 mld. Kč.
Kdyby dříve majitelé fotbalového klubu Dynamo České Budějovice převedli klub panu Tomáše Sivoka, tak v Budějovicích by se dnes hrál dobrý fotbal a měli by z toho užitek všichni. Pan Sivok by sehnal hráče tak, jak to dělají dnes v Liberci. Pana Sivoka, jako schopného manažéra, zaměstnala Sparta Praha. Následně odešli další schopní manažéři z Budějovic. Následně i někteří hráči.
Příroda sama ukázala ve své popsané historii co sníží teplotu na naší zeměkouli. Na začátku šestého stolení a na začátku 19 století došlo k velkým výbuchům sopek a do ovzduší se dostalo velké množství sopečného prachu. Došlo k velkému poklesu teplot na celé zeměkouli. Díky tomu, že máme čistější ovzduší, tak dopadá na zemský povrch více sluneční energie a méně se jí zachytí v atmosféře, více jí dopadne na zemský povrch, od kterého se ohřívá vzduch. Potřebujeme, aby se vypařovalo více vody a tak vznikaly mraky. Původně měla EU budovat FVE na Sahaře. Energie z těchto FVE (na pouštích) by se mohla použít na transport vody na zavlažování suchých oblastí ve světě. Mělo by to tyto klady: Vypěstovaly by se potraviny a např. Afričané by nemuseli utíkat do Evropy. Odpařená vody z polí, lesů, pastvin by přispěla ke vzniků mraků, které by snížily dopad sluneční energie na zemský povrch. Tuto fyziku poznáváme běžně. Když je zatažená obloha, tak je chladněji. V jasných dnech je tepleji. EU by se měla zaměřit na VTE v Severním, Baltském moři a na pobřeží Atlantického oceánu. Vítr tam fouká v noci i zimě. FVE vyrábí jen, když svítí slunce, tak se pro stabilitu energetické soustavy nehodí.
Vedení EU i naše české vlády od roku 2001 se "odborně" snaží zlikvidovat v energetice to, co je pro provoz energetiky přínosné. Začalo to rokem 2001, kdy česká vláda pod vedením pana Petra Pitharta zrušila dostavbu 3. a 4. bloku na Temelíně. První dva bloky a příslušenství pro čtyři bloky s americkým řídícím systémem, byly postaveny za 100 mld. Kč. Dnes prosíme svět, aby nám postavil dva bloky v Dukovanech. Další ránu energetice dali naši politici v roce 2005 přijetím zákona č. 180/2005 Sb na podporu OZE. Chceme nahradit uhelné elektrárny, ale budujeme FVE, které nejsou schopny nahradit uhelné elektrárny. Politici neznají fyzikální zákony provozu energetické soustavy ČR. První zákona je: Dodávka elektrické energie je služba. Druhý zákon: Spotřeba a výroba elektrické energie musí být v každém časovém okamžiku po celý kalendářní rok v rovnováze. Třetí zákon: Ukazatel rovnováhy sítě je kmitočet 50Hz za 1 sekundu. Tak si občane dosaď, jako jediný energetický zdroj FVE, a vrátí se život v ČR o tisíc let zpět.
Výroba energie ze sluneční energie je výborná myšlenka, ale realizace této myšlenky spíše České republice přináší více škod než užitku. EU měla původně budovat FVE na Sahaře, tam jsou vynikající podmínky na výstavbu FVE. Energie z FVE je výhodná např. pro zavlažování atd. Provoz všeho, co nemusí mít nepřetržitou dodávku elektrické energie. Energetická síť ČR potřebuje zdroje, které umí okamžitě vyrábět elektrický proud, dle spotřeby celé ČR. Tím dotované FVE nejsou. Ještě to musí občané dotovat ve fakturách za elektřinu.
Nedají protože zato může stát, který nedostatečně hlídal objekt a samozřejmě největší vinu má firma,která tam zbraně měla! Vypadá to, že se tam ztrácely zbraně a střelivo a jak to vyřešit aby se nic neprokázalo bylo nutné objekty zničit!
Dle některých informací patřil sklad munice a zbraní Vrbětice pod vojenské opravny. Ty mají personál jen na hlídání budov opraven. Takové organizační schéma může vytvořit jen vojenský analfabet. Bojové jednotky, které by měli hlídat takové objekty posílala ČR hlídat do ciziny.
Na vojně jsem před hodně lety byl. Jako zastupující výkonný praporčík jsem denně psal rozkaz, jehož součástí bylo i bojové rozdělení a to obsahovalo strážní službu. Denně po rozkaze se měnily stráže a ty jednaly jen s tím, kdo znal heslo dne. Heslo jim vydával náčelník štábu. Strážáci byli celych 24 hodin separováni ve straženém objektu ve speciálním domku, u kterého byla brána. Ve stráži bylo tolik lidí, aby jedna třetina právě hlídala, jedná třetina se připravovala a jedna odpočívala/spala plus velitel stráže. Všichni měli ostré. Občas někomu ujely nervy, resp. se lekl a napral to ostrýma do nějaké zvěře v křoví. Místní obyvatelé objekt obcházeli s respektem. A to prosím platilo za "hloupých" komunistů. Mám pocit, že nám dnes velí ti, co si tenkrát vyběhali modrou knížku. Co pane Koudelka? Máte potuchy jak se stráží muničák?
souhlas
Pro mně je to zcela zřejmá "inventura" po zjištění, že je vše blbě! Vůbec se nikdo nesnažil o to, posbírat součásti ze zničených zbraní a samopalů? On žádný ze samopalů nezmizí nebo se nevypaří. A to jaderný výbuch opravdu nebyl, zbraň je vyrobená z vysoce legovaných ocelí! Kdyby se někdo snažil o pořádnou inventuru proč by nemohl občan vědět, do jaké míry inventura po výbuchu dopadla? Takže znovu: zbraně zmizely kam? Zabezpečení objektu jedna velká NULA! Někdo porušil co se dalo! A proč? Aby všem utekl pravý důvod, který stejně normální lidé tuší?
Souhlas. Proč se také ve zprávách neuvádí, kdo měl za povinnost hlídat muničák? Jak se prováděli kontroly zabezpečení muničního skladu? Když jsem byl na vojně, tak dozorčí pluku v noci se bál jet na kontrolu muničního skladu. To byly dříve hlídané hranice. Dnes je státní hranice volný průchoďák, o to by měla být lepší ochrana muničního skladu. Dají odpovědné orgány ČR odpověď?
Dámi a pánové bohužel tento zlodějský zákon proti poctivým lidem
jenž podporuje zloděje,podvodníky někdo z MS a poslanců,senátorů
nechal připravit a prosadit aby měl dopad na lidi, a víte proč,protože
vy sami jste tyto lidi z politických stran zvolili /podívejte se kdo tento
návrh dal do sněmovny a jak kdo z politických stran hlasoval pro něj.
Je to vaše hloupost že jste tyto strany zlodějské volily.Jinak o proti
dnešku se moc nezměnily.
souhlas
Rektor řeší další neřešitelnou stížnost na Ševčíka. Celý článek je pochybný. Rektor může řešit jen to, co souvisí s výukou na fakultě (škole). Posezení v čajovně nebylo součástí výuky a rektor musí takovou stížnost studenta Sosny odmítnout. Tato stížnost nesouvisí s výukou na fakultě. Je to občanskoprávní spor, řešení to má. Pokud to rektor neudělal, tak je to chyba rektora, měl odkázat studenta Sosnu na příslušné veřejné orgány, které takové spory řeší. Je podivné proč se student Sosna neobrátil např. na Policii a obracel se na rektora VŠE?
Přirovnání k zaplacení oběda. Pan autor by měl napsat co je ten oběd. Ten oběd v energetice je 1 kWh. Jaderná elektrárna v té době vyráběla 1 kWh za 85 haléřů. Vy jste za 1kWh (ten Váš oběd) dostávali cca 12 Kč. Tak jste prodávali předraženou elektrickou energii (předražený oběd), a nyní chcete, aby ten předražený oběd Vám stát zaplatil.
Zálohování PET lahví je jen vytváření výhody pro určité výrobce, kteří mají spočítaný zisk z nevrácených PET lahví a kvalitní suroviny z těchto lahví a plechovek. Nevrácené lahve a další plastový odpad budou muset nadále uklízet obce, které přijdou o výhodně obchodovatelný odpad. Takže občan zaplatí 2x. Zavedení nového systému zaplatí MŽP, ale to jsou původní peníze všech občanů. Podruhé to zaplatí občan v poplatku za sběr odpadu, protože obce méně utrží za prodej odpadu a náklady na sběr odpadu zůstanou stejné.
Když jsou FVE pro ČR tak finančně výhodné, viz stát přijde o 141 mld. Kč, tak proč se na FVE dává dotace, když jsou FVE tak výnosné? Když energetická soustava v zimě potřebuje zdroje na pokrytí spotřeby odběratelů, tak FVE prakticky nic nedodávají. Proč se něco dotuje, když to nepomáhá zajistit službu pro provoz ČR. Stát by měl dotovat jen ty zdroje, co dokáží zajistit dodávku elektrické energie v každém okamžiku po celý kalendářní rok. Energetika je služba, kdy v každém okamžiku musí být rovnováha mezi spotřebou a výrobou elektrické energie, To FVE neumí. Potom se musí stavět další zdroje na výrobu elektrické energie a kdo tyto další zdroje za majitele FVE zaplatí ?
35
Sledujících
0
Sleduje
35
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
to ze je F35 pro nas zbytecna investice je dokonale videt na soucasne valce. Pro NATO to muze byt prinos, kdy maly a relativne chudy stat zaplati tu nejdrazsi techniku aniz by mela pro jeho vlastni obranu vyznam. Stealth letectvo je vyslovene utocna technika, ma smysl pro akce daleko od naseho uzemi v tylu nepritele. Pokud se fronta priblizi k nasemu malemu statecku, nebude odkud startovat, protoze znicit leteckou infrastrukturu na par stovek kilometru je ten nejmensi problem. Zpolitizovana a zbytecna investice, ktera jen vice vycerpava nasi oslabenou ekonomiku a zadluzeny stat. Cokoli, cokoli jineho by pro nasi obranu melo vyssi efekt. Odkaz
7 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Souhlas. ČR měla od NATO úkol vybudovat budovat pozemní síly a ne útočnou leteckou flotilu. Zbytečně vláda zadlužila ČR do roku 2060. Údržba, opravy, modernizace F35, které dostaneme až v roce 2035.