Prezident Pavel je neuvěřitelný pokrytec. Je to k smíchu a dobrá komedie, jak je proti a jak zdůrazňuje, že je potřeba přírodu a ornou půdu chránit. A jak je potřeba respektovat názory místních a výsledky referenda atd.atd. A současně přitom jedním dechem zákon schválil a podepsal. To je neuvěřitelné a vypovídá to o jeho charakteru. Kdyby jen trochu myslel vážně, co píše a říká, tak by nikdy nemohl tuto věc schválit a podepsat. Gigafatory je obrovská stavba a investor, který je podle ministerstva zatím stále tajný, stejně jako to, co se tam bude vyrábět (i když novináři píší o výrobě baterií), pro výstavbu továrny požaduje plochu téměř 400 fotbalových hřišť na té nejúrodnější rovinaté půdě a na velké ploše lesa. Navíc tento gigant má stát místním v podstatě hned vedle domů a zahrad. To je neuvěřitelné a nikdo cizí si to ani neumí představit. Taková ignorance místních obyvatel a arogance moci snad nebyla ani za socialismu. V gigafactory má vzniknout údajně 7 500 pracovních míst. Pro vesničku, která má 700 obyvatel a nulovou nezaměstnanost to jistě bude velké terno. Obrovitou továrnu jim vrazí přímo před okna domů a ještě jim ministerští úředníci vysvětlují, jak to budou mít dobré a výhodné. Navíc dotčené území je chráněnou krajinnou oblastí. Takže vymyšleno naprosto geniálně. Zřejmě absolventy obzvláště zvláštních škol. Jinak si to nelze vyložit.
Jen by mě zajímalo, komu autor svým neobjektivním a nekonzistentním článkem chtěl posloužit. Kromě toho, že je to nepochybně antiBabiš, nám servíruje zvláštní statistiku, podle které bychom rozhodně neměli v zahraničí nakupovat žádné potraviny, protože tam je přece dle jeho sugesce neúnosně draho. Jinými slovy, jeho statistika, jak se lidově říká, jsou zřejmě jen přesné součty nepřesných čísel.
Státního obchodníka by bylo potřeba zřídit nejenom pro plyn, ale i pro elektrickou energii. S cílem dosažení nejnižších koncových cen pro zákazníka, bez všech zbytečných překupníků, kteří jen zvedají cenu. Navrhuji, aby se na našem trhu nabízel jak plyn z Ruska, tak i z jiných zemí světa. A zákazníci by si mohli vybrat, zda chtějí kupovat plyn z Ruska např. za 12,- Kč/1m3, anebo třeba z USA, Norska, Kataru atd. např. za 30,- Kč/1m3. Případně by to mohlo být cenově naopak. To by bylo správné a hlavně demokratické. Ať má možnost každý odběratel, každý občan možnost výběru. Ať si sám určí, co nakoupí a od koho - jako je tomu u všech ostatních nákupů.
Předmětem časté a přitom neoprávněné kritiky se stávají ti účastníci stavebního spoření, kteří platí stavební spoření a nečerpají úvěr. Jenže právě na tomto principu je založena činnost stavebních spořitelen. To znamená, aby mohl jeden plátce stavebního spoření čerpat úvěr a něco třeba rekonstruovat ve svém obydlí, tak musí např. dalších deset (teď jsem si vymyslel to číslo, ale stavební spořitelny to mají přesně spočítané) právě nečerpat žádný úvěr, aby to fungovalo. A tento nutný princip se velmi málo zdůrazňuje. Takže bez pasivních spořitelů by nemohl nikdo čerpat ze stavební spořitelny stavební úrok. Je to jednoduché, jedni spoří a druzí čerpají úvěry a utrácejí peníze těch, kteří v daném okamžiku spoří.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Myslím, že za tu jejich vstřícnost je nejvyšší čas se na Chorvaty vykašlat. Němci to už udělali dávno, přestože mají násobně větší příjmy než Češi.
1 odpověď