Naskýtá se otázka, jestli tam autor vůbec osobně byl. Teplicko-adršpašské skály tvoří jeden ucelený skalní komplex, kam se dá vstoupit buď ze severu z Adršpachu, nebo z jihovýchodu od Teplic nad Metují. Běžný turista zvládne projít celý komplex během jednodenní návštěvy. Tvrzení, že Teplické skály jsou hezčí než Adršpašské je asi podobně hodnotné, jako že východní část Prachovských skal je hezčí než západní. Když už tam jsem, projdu to celé a úsudek si udělám sám. Souhlasit se dá s tím, že za návštěvu to určitě stojí.
Většina faktů je správně opsaná ze správných zdrojů, takže článek působí docela přesvědčivě. Až do chvíle, než autorka článku zkusí přispět vlastní troškou do mlýna a uvede příklad skladby Rolling Stones, kde má podle ní být patrný vliv blues. Bohužel si vybrala jednu z mála písní, kde to blues fakt není. U Led Zeppelin se taková chyba udělat nedá, ti to blues mají prakticky všude. Rolling Stones skoro taky; Paint It Black je jednou z mála, kde je více než blues cítit vliv hudby Indie a Blízkého východu (Brian Jones tu hraje na sitár). Proto se tahle píseň uvádí jako příklad stylu raga rock.
Článek vykresluje majitele malých solárních elektráren jako sobce, kteří se pakují na úkor ostatních. Největším problémem je ale přístup státu, který se snaží tento zdroj energie dlouhodobě podporovat tím nejhorším možným způsobem. Štědré dotace na pořízení jsou nesmysl, který pomůže napakovat se firmám, co tyto elektrárny instalují. Ty si o dotaci jen navýší svou koncovou cenu, jejich náklady jsou oproti prodejním cenám mizivé. A ano, i přes bohatou dotaci pak majitel nové solární elektrárny zaplatí za její pořízení stovky tisíc, což je investice, která se již při dnešních cenách energií a jejich struktuře (navýšení podílu pevné složky) za dobu životnosti elektrárny nevrátí. Pokud budou prodejci majitele solárních elektráren ještě dále penalizovat, bude to mít jediný dopad: i ti, kteří již soláry mají, je prostě raději odpojí, aby se jejich ztráty dále neprohlubovaly. Kdyby stát ty peníze místo do dotací nalil do kompenzačních opatření, bylo by to pro celý systém zdravější. Mluví se o nových přečerpávacích elektrárnách (jen mluví), ale mnohem jednodušší a účinnější gravitační elektrárny nikdo ani nezvažuje. Přitom máme řadu zavřených hlubinných dolů, které se k tomuto účelu nabízejí. Když je elektřiny málo, spouštím do velké hloubky těžké závaží a vyrábím elektřinu. Když je přebytek, závaží vytahuji a "nabíjím". Jednoduché, může to okamžitě reagovat na disproporce mezi výrobou a spotřebou elektřiny a osvobodit obchodníky od zmíněné penalizace za odchylku. Ale ono bude jednodušší přenést penále na solárníky, že?
Biflování do matematiky nepatří. Hejného metoda má skvělé výsledky, ale je potřeba dítě trochu usměrňovat. Je to vždy o učiteli. Vaše dítě má asi smůlu, že nemá dobrého učitele ve škole, jinak by se nemohlo stát, že si neví rady s úkolem. A další smůlu, že maminka neumí logicky uvažovat. Pokud nechápete jednoduchoučký příklad s autobusem, tak byste v běžném IQ testu totálně propadla. Bohužel bych s Vámi v tomto ohledu souhlasil - spíše než 140 by Vám vyšlo o 50 míň. Nikdy jsem ale neslyšel o případu, kdy by se vysoce nadprůměrný intelekt přirozeně s věkem propadl na vysoce podprůměrný. Buď máte nějaký zdravotní problém, nebo jste těch deklarovaných 140 dosáhla v nějakém neautorizovaném testu, které kolují po internetu a ve skutečnosti neměří vůbec nic.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Autorka zřejmě v Josefově dlouho nebyla. Z Prahy do Jaroměře je to autem za necelou hodinku díky prodloužení hradecké dálnice.