Ve skutečnosti je to mazaná politická podnikatelka. Dala se do strany, kde vycítila, že má jako bezskurpulózní žena dostatečný prostor. Upozadila nerozhodné muže a uchopila předsednictví této ministrany.
Koncept Spolu pro ní byl požehnáním. Svezla se po zádech ODS a Feriho, který zbláznil mladé Pražáky. Emigrantům v zahraničí se to zřejmě líbí, stejně tak i městským intelektuálům. Je to ale jen nálepka bez obsahu.
Před skutečnou prací a zodpovědností v exekutivě chytře couvla a vmanévrovala se do funkce ve sněmovně, protože to nakonec tak početně ve Spolu i vyšlo. Fakt chytré.
Ovšem chceme to? Je tohle nějaký přínos pro stát? Jen sbírá zahraniční metály a její užitek pro republiku limituje k nule...
Tou aktivistickou publicistikou jste ale mířil vedle. Tu představuje paní Tománková na Primě, kde každý týden v jejím pořadu pindá někdo z ANO a pokud duhý pozvaný oponuje, tak ho stírá... Samozřejmě že na ni kritika Babiše nesměřuje (on napadá skutečné žurnalisty).
Z těch druhých pozvaných lezou jen neudržitelné nesmysly a obhajování lží. Prima určitě aktivistická není!
Máte naprostou pravdu. Navíc si tito nechytří občané neuvědomují, že tu TV budou platit tak jako tak ze svých daní, pouze jim u toho budou dělat politici prostředníka.
Nehledě na to, že kvalitní zpravodajství a publicistiku tu má jen ta ČT, všichni ostatní jsou pralesní liga - viz aktuální zprávy ze Sýrie nebo Ukrajiny (žádné papouškování 10x přemletých zpráv, ale zpravodajci na místě s aktuálními a detailními zprávami) - to je vyloženě světová extraklasa co předvádí lidi jako Stomatová, Borek a další (znalost místního jazyka, apod.)
Oproti tomu jsou žvatlalové z Novy, Primy jen směšní klauni co umí udělat vozemboucha a uvést "borce na konec."
Chrlení detailů jak to dělají Vámi jmenovaní zpravodajové, nemá pro lidi žádný význam. Detaily jsou sice smutné, ale podstatný je celkový pohled na tyto konflikty. A ten jaksi postrádám...
Poplatky za televizi jednoznačně platit.
Pokud státní média bude financovat stát,bude si s nimi pohrávat jakákoliv vláda, přivíráním kohoutků financí a tak je přímo ovlivňovat.
A protože jsem teď vytočil "Babišovce do běla",napíši to tak,aby to pochopily i ty jejich neobjektivní kotrby a dosadím specielně pro ně jméno , které nenávidí.Představte si,že bude u vlády dalších třeba osum let Fialová vláda.A bude si platit televizi z rozpočtu a ovlivňovat tak co se může a co ne.
Pochopili???To by vám jistě vadilo.A proto je nutné,aby jsme si poplatky platili my, občané různých názorů.Ty peníze,co zaplatíme,jsou nic proti tomu,co dáme měsíčně za různé neřesti a to za to stojí.A televizní a rozhl.rada je tam k tomu ,aby to hodnotila a hlídala !Nikoliv politici zvolení na jedno období.POCHOPTE TO PROSÍM!
Pochopil! Pak je asi nejlépe ČT zprivatizovat, v Americe také není žádná tzv. veřejnoprávní TV. Anebo si vzít vzor z veřejnoprávní TV třeba v Německu, Rakousku, Británii. To by asi lidi nebavilo, dívat se na nezáživné regionální zpravodajství. V tom je ovšem ta veřejnoprávnost.
Obsah vysílání ČT nemůže Rada kontrolovat. Finanční hospodaření nemůže také nikdo kontrolovat. Třešničkou na dortu všech nepravostí jsou začerněné smlouvy. Proč asi?
To jste zase nepochopil vy!
"Ale desetitisíce to nebudou, že?!"
Ale jistě, že ano - zjistěte si, jak probíhala asanace nejen v Praze a v Mostě, ale i v řadě dalších měst - prostě soudruzi ty byty od chvíle, kdy je "převzali" od jejich soukromých majitelů, prakticky neudržovali, až byly v takovém stavu, že bylo pro ně jednodušší je zbourat a postavit na zelené louce (byť cizí) paneláky.
"Kdo by to z těch mladých zaplatil?"
A proč by mladí museli hned od začátku bydlení VLASTNIT? Mmch. v tom skvělém socialismu nevlastnil byt prakticky nikdo, vždy bylo pouze užívací právo.
Souhlas. Vlastnictví není optimální cesta, zvláště ne pro mladé ve velkých městech. Ale za současných cen bytů jde logicky i nájemné nahoru a je pro mladé nebo samostatně žijící osoby neúnosné.
Asanace neudržovaných štěničáren probíhala, strhly se hlavně staré pavlačové domy s byty bez příslušenství. V tom byste dnes chtěl bydlet? Asi ne, co?!
Není od věci zmínit restituce, kdy nový režim prvoplánově konal dobro navracením nemovitostí potomkům majitelů, avšak prakticky se jen zbavil této přítěže neudržovaných domů, do kterých by musel investovat miliardy.
Pokud se podíváte na staré fotky Prahy, třeba z konce 19. století, nemůžete si nevšimnout zanedbanosti bytového fondu. Zvláště třeba v dělnických čtvrtích Libeň, Vysočany, Smíchov atd. Dříve se domy postavily, ale pak už se na nich žádné opravy neřkuli rekonstrukce nedělaly. Dnes je to na každém majiteli a jak vidíme, bohatí rekonstruovali a jinde je to hrůza...
"kolik se postavilo bytů v letech 1970-1990"
Akorát vám tam chybí dost podstatná "maličkost", totiž kolik bytů se za stejnou dobu ZBOURALO.
A kolik, že nás to v letech 2000-2020 PŘIBYLO, aby bylo třeba potřeba tak intenzivně stavět??
Kolik se zbouralo, to nevím. Ale desetitisíce to nebudou, že?!
Byty byly potřeba vždy, poptávka nebyla naplněna nikdy a vzhledem ke klesající natalitě by to mělo být jednou z podpor porodnosti. Alespoň ti současní to slibovali.
V současné době se rodí polovina dětí než tehdy, ale byty pro mladé rodiny stejně nejsou. Při ceně 150.000,--Kč/m2 se ani nelze divit, že poptávka stagnuje. Kdo by to z těch mladých zaplatil?
Jistě, proto jsou města narvaná auty, protože jsou plná stranických funkcionářů. Vy jste fakt jen mimoni. 😫
Města jsou narvaná milionovými bouráky pořízenými z našich daní pro současné papaláše, kteří se dostali ke korytům jen díky své stranické příslušnosti. V minulosti se museli spokojit i s Volhou, dneska má každý bavoráka...
"Jistě, podnikový byt dostal ten, o koho měla fabrika zájem. Nefachčenko to nebyl."
A pokud ten zaměstnavatel (což samozřejmě nebyla jen fabraika) vůbec nějaké byty k dispozici měl.
To vám tak nějak z té vaší "inteligentní" reakce vypadlo.
Já jsem tím prošel na vlastní kůži v sedmdesátých letech. V Praze to nešlo, tak jsem musel vzít práci v jiném okrese v podniku, kde byty byly. Myslím, že mi to neuškodilo. Členství v SSM nebo KSČ v tom nehrálo roli. Byty dostávaly dělníci i technici.
Jistě, určitý počet státních nebo družstevních bytů měly i některé úřady v Praze. A nejen státní správa, ale i jiná nepodniková sféra.
Každý se musel nějak snažit jako dnes, ale stát tenkrát pomáhal. Stačí se podívat, kolik se postavilo bytů v letech 1970-1990 a kolik v letech 2000-2020. Slov netřeba...
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Západ nám záviděl dětské domovy? To jsou tedy věci.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Pokud si pamatujete dobu před 35 lety, tak určitě. A nejen to. I zvláštní školy, speciální pedagogy, bezplatné jesle, mateřské školky a zdravotnictví i jiné.
Pravda, Prior se s Neckermanem srovnávat nemohl...