Tak větší blábol jsem tu snad nikdy nečetl, jen je vidět, že ne vždy člověk s vysokou školou bude mít i vyšší IQ.... Žil jsem v Praze přes 30 let. Ano těžko by mohl člověk od paneláku vystavěném v roce 79 a dostavěném v roce 84 chtít super luxus za minimální peníz, pořadníky byli, ale také vlastní bydlení bylo daleko přístupnější než dnes. Teď se sice developeři snaží stavět ve velkém nikoliv však cíleně pro "nás", ale pro cizince, kteří zde investují do levnějších bytů za účelem pronájmu. Za dob před rokem 89 byla politika bydlení zaměřená, tak aby každý mohl mít své....po 89 se vše otočilo, jak v sektoru státním, tak i soukromém... Prodáme co můžeme a budeme si to pak pronajímat, myšlenka politiky konce 90´ let, protože přeci v USA si také rodiny pronajímají bydlení třeba na několik generací. Prostě my malý Česko nemůžeme mít nikdy nic po svém a vždy máme potřebu lézt do zádele západu :-)
Ano, podnikové byty byly. Já v jednom bydlím do teď. P.Ulrich píše něco o vlastním bydlení, ale vlastní nebyly žádné. V roce 1981 jsem "dostal" od n.p.Liaz podnikový družstevní byt. Zaplatil jsem členský podíl do bytového družstva 24 tis.( cca 6 měsíčních platů) a podepsal pracovní smlouvu na 10 let. Po převratu jsem si byt odkoupil a konečně bydlel ve vlastním. To jen tak pro úplnost co se týká vlastního bydlení
Naši generaci stavitelů (před 89) kritizovala nová generace, že jsme stavěli šedivé králikárny. Měli pravdu. Z šedých králikáren jsou barevným zateplovákem docela pestré sídliště. Co je to nový URAN? Šedivý hnus. Když jedu přes Rybníček a vidím tu šeď, tak je mi nevolno. A tak bych mohl pokračovat celým Libercem.
Podle "studií" našich vědců jsme před 60- 50 lety museli umírat hromadně zhruba v pěti až deseti letech. Všichni topili dřevem, nebo hnědým uhlím, jezdili ve smradlavých autech, na lukách prděli tisíce dobytků, továrny hulily samé jedy no představte si, že jsme tady dodnes. Nyní bydlím na vsi, dříve v paneláku. Tady všichni topí kamny, kotly, krbovkami a z komína nic. Stačí tři roky sušené palivové dřevo. Sjedu z hor do města a dusím se. V onom městě je velká teplárna. A my na horách budeme dostávat pokuty za "čmoudíka". Jakou "uhlíkovou stopu" má 50 km jízdy tanku, každodenní bombardování nejen na UA, výbuchy sopek, zbytečná přeprava zboží napříč kontinenty a napříč oceány ???
Sorry, ja se narodila do rodiny, kde byla čtyři decka. Rodiče postavili dům, velká zahrada a každé léto jsme byli všichni někde na dovolené dokonce třikrát i u moře a zimě jsme jezdili lyžovat do Tater . Ja a segra jsme přes rok chodily plavat s brachove do modelarskeho kroužku a elektro něco kroužku. Všichni čtyři máme vysokou a do života nás poslali i s poměrně slušnou finanční částkou.Dneska by si to ztuha mohli rodiče všechno dovolit se čtyřma deckama
To Váš otec měl ekonomické vzdělání (vekslák) nebo měl vysokou stranickou. Třetí varianta, že nehorázně lžete.
41
Sledujících
0
Sleduje
41
Sledujících
0
Sleduje
Normální člověk neměl v Praze šanci za komunistů koupit byt...
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
PÍŠU TO ZNOVA PRO NECHÁPAJÍCÍ. ZA BOLŠEVIKA NEBYLY BYTY NA PRODEJ, VŠECHNY BYLY STÁTNÍ. POZEMEK NEŠLO KOUPIT . STÁT VÁM HO PRONAJAL NA 99 LET. SOUKROMÝ MAJETEK BYL FUJ.