Nejlepší způsob, jak maskovat svou neschopnost je vymýšlet nesmysly. Nezaznamenal jsem nic, čím by tento pán prospěl jako ministr našemu zdravotnictví. Ovšem nápadů, jak ho zhoršit, má evidentně dost. A tento je jeden z těch ,,nejlepších". To už si rovnou můžeme všichni léčbu platit sami a pojištění nepotřebujeme, protože prakticky všechny úrazy a velká část onemocnění jsou způsobena nějakou chybou, porušením něčeho nebo nevhodným chováním.
A kde je chcete stavět?! Větrník si nemůžete postavit jen tak na louce a čekat, že bude něco vyrábět. Na většině území naší republiky se jejich stavba vůbec nevyplatí, na některých částečně a je jen pár míst, kde se to skutečně vyplatí. Ovšem místa, kde se to vyplatí, jsou většinou v blízkosti přírodních rezervací nebo jde o lokality s poměrně zachovanou přírodou. Takže podle hesla: ,,Zabij bobra, zachráníš strom." zachráníme přírodu tím, že jí zničíme.
Rád bych věděl z čeho tento nezávislý autor (Iniciativa pro zálohování 😄) čerpal informace. Zatím jsem nenarazil na žádnou odbornou analýzu, která by tvrzení o výhodnosti zálohování potvrdila. Vždy čtu jen informace ,,jedna paní povídala" s tím, že všechny odpůrce rovnou autor označuje za padouchy, kteří nemyslí na planetu. Tento článek není výjimkou. Přitom celé to zálohování od začátku vypadá jen jako klasická zlodějina, kdy budeme všichni muset platit něco navíc, někdo si nahrabe, ale žádný přínos to mít nebude.
Mám pocit, že si mnozí představují, že když je dítě s rodičem doma, tak je přivázané k topení a to nejspíš celý rok. Žádný sociální kontakt, žádné hřiště, babičky... Což je samozřejmě nesmysl. Je to jen na rodičích. Co já vidím v okolí, tak mají děti, které jsou déle doma, mnohem pestřejší sociální kontakty, než jejich vrstevníci, které ráno rodiče dají na hlídání a odpoledne vyzvednou.
Politici, chtěli zrušit čtvrtý rok, tak bylo potřeba to ,,vědecky" podpořit. Nic jiného bych v tom nehledal. Srovnávat možnosti před dvaceti lety a dnes, nedává smysl a tak je vliv na dnešní děti jen hrubý odhad.
Vytvořil se problém pro problém a zapadly ty vážnější věci, jako je obtěžování, opilci a agresivita některých cestujících. Zírání je těžko uchopitelný pojem a je pouze jednou z obtěžujících věcí v hromadné dopravě. Špinaví a smradlaví spolucestující také nejsou žádná výhra. Možná bych byl i radši, kdyby někteří lidé méně smrděli a víc zírali. Kampaň tak klidně mohou ukončit, protože žádný smysl mít nebude. Zasekneme se v úvahách, které jdou úplně jiným směrem než by bylo žádoucí a to jen proto, že ten, kdo jí navrhoval měl problém rozlišit mezi závažnými skutky a těmi relativně neškodnými, byť nepříjemnými.
Mravenec unese 20x tolik, kolik váží, slon 1,7x. Z toho vypývá, že mravenec je silnější slona. Až na to, že slon unese kmen stromu, ale mravenec ne. Je to asi stejné, jako ty přepočty na počet obyvatel. Kdyby ČR přestala existovat, tak to na světové klima žádný vliv mít nebude. Kdežto chování Číny může mít vliv zcela zásadní. Druhá věc jsou možnosti ČR a možnosti Číny. Naše směšné říčky, pár kopečků, kde fouká vítr a půl roku pod mrakem. Co s tím chcete dělat?! Kde máte nějaký veletok pro vodní elektrárnu, moře pro větrné elektrárny nebo přílivové elektrárny, poušť pro solární panely?! Nikde! Čína je s možnostmi úplně jinde.
To je tak, když někdo nechápe realitu dnešního světa. Tohle by mohlo v určité míře fungovat za minulého režimu, ale dnes?! K smíchu! Hranice jsou otevřené, alkohol se nekazí a není problém si tak nakoupit zásoby třeba v Polsku. No a ten, kdo si nenakoupí v zahraničí, tak se jistě obejde na černém trhu, stejně jako je to u jiných drog. Jen pak zase budeme řešit metanolové aféry a podobné věci.
Autor píše o komunistickém převratu, ale ve skutečnosti největší škody napáchala okupace v roce 1968! Netvrdím, že náš průmysl byl před revolucí ve všech směrech na světové úrovni, ale rozhodně byl konkurenceschopný. Proč myslíte, že Němci koupili Škodovku?! Asi proto, že nás jim bylo líto 😄 . Stejně tak bylo prodáno mnoho dalších podniků, které fungují do dnes. A fungují právě proto, že byly prodány přímo. Problém privatizace byl v tom, že se vůbec neřešilo, co se privatizuje, kdo to dostane a v jakém stavu ten podnik je. Mnoho podniků skončilo jen proto, že neměly dost kapitálu, i když byly zakázky, ale nebylo za co vyrábět, protože se tak nějak ,,zapomnělo", že za minulého režimu se peníze přerozdělovaly jinak. Devastace v některých odvětvích možná začala s rokem 1948, ale privatizace to místo nápravy dorazila nebo chce-li definitivně zničila! Byla to jen jedna velká všivárna a zlodějina.
Každý rok se objeví několik velmi sporných zakázek spojených s armádou (předražené, neodpovídající kvalita...) a většina z toho se zamete pod koberec, tresty padají spíš výjimečně. Nejdřív by tedy bylo potřeba něco udělat s tím chlívem, který v armádě resp. jejích zakázkách panuje a pak řešit další prostředky. Za současné situace povede přidání peněz jen k tomu, že se víc rozkrade, ale vybavenost naší armády se výrazně nezlepší.
S tou kritikou jste trochu přestřelili. Nebo mi snad chcete tvdit, že si paní téměř každý den kupuje vodu pro kojence, když nemá sílu a auto, takže těžko bude kupovat několik 1,5l lahví, že jí nevadí cena cca 23 Kč za kus, kdežto převaření vody z koutku je pro ní neskutečně drahé a doteď kupovala Rajec?! 🙂 Cituji: ,,Vše, co je ve skle, je těžké. Já nemám auto a jako důchodce ani sílu. Vodu si doma převařuji, což mě samozřejmě stojí vyšší spotřebu energie a také peníze.". Z toho mi spíš přijde, že paní mluvila o svém nákupu a životě obecně a balenou vodu vůbec nekupuje!!!
Platby kartou vyhovují hlavně karetním společnostem a bankám. Každého platícího bezpracně obírají o peníze, protože obchodníci si samozřejmě poplarek za terminál rozpočítají do ceny zboží. I kdyby to bylo jen 1%, pořád platíte o to 1% víc. Je to celé trochu zlodějina, když uvážíte, že převody mezi účty jsou dnes většinou zdarma. Naštěstí obchodníci už hledají jiné cesty a doufám, že nakonec karetní systém, jak ho známe dnes, skončí v propadlišti dějin dřív než hotovost.
Povedl se vám pěkný propagandistický článek, ze kterého je jasné, že nemůžete rozumět lidem, kterým se na USA něco nelíbí. Část z toho je pravda, větší část polopravdy. Jenže svět není černobílý. USA prakticky vždy kopou samy za sebe tj. dělají hlavně to, co je výhodné pro ně. O nějaký blahobyt ostatních jim zase tak moc nejde. Nevidím žádný důvod, proč bychom měli přehlížet jejich přešlapy mj. situaci na Blízkém východě, na které mají obrovský podíl, jen proto, že udělali také něco dobrého.
Přestaňte nám věšet bulíky na nos. Dokud nebude náhrada v podobě JE nebo jiného stabilního zdroje, tak uhelné elektrárny potřebujeme. Větrné elektrárny, ani solární panely, plnohodnotnou náhradou za uhelné elektrárny nejsou.
Větrné elektrárny, stejně jako solární panely, jsou v zimě použitelné pouze v omezeném rozsahu. Uvědomte si, v jaké části světa žijeme! Navíc pro větrné elektrárny v ČR NEJSOU! podmínky. Za ideálního stavu mohou pokrýt pouze 12% spotřeby a to za cenu poškození mnoha lokalit se zachovalou přírodou.
Pokud skutečně ministr požaduje něčí potrestání, tak je na zvážení, jestli by neměl v této funkci skončit. Je to z jeho strany nehorázné vyhrožování, které by si jako ministr rozhodně neměl dovolit. Ministr může tak maximálně žádat prošetření, o případných trestech se bude rozhodovat na základě toho, zda k nějakému porušení zákona došlo a rozhodovat o nich bude někdo jiný.
Bohatě by stačilo opravdu začít poslouchat co chce ,,lid" a ne si pořád jet svoji ,,písničku". To by sebralo populistům vítr z plachet.
Bohužel přístup dnešních liberálních ,,demokratů" (a nejen liberálních) je tlačit svou myšlenku ,,přes mrtvoly", přitom vykřikovat něco o demokracii, dehonestovat odpůrce nesmyslnými názvy a tvářit se jako spása světa. Pak se nedivte, že populisté posilují, protože ti alespoň dávají lidem malou naději, že je někdo bude poslouchat (byť to většinou také není pravda).
A teď si představte, že úplně stejně to funguje na celém světě. Všude se najdou lidé, kteří za peníze udají i vlastní babičku. U nás se to však neuvěřitelným způsobem zveličuje, kdežto statečnost jiných se často zlehčuje. Pro názornost můžeme použít třeba atentát na Heydricha. Kolik lidí v tom bylo zapojeno a nebýt Čurdy, mučení a velké dávky smůly, tak Němci atentátníky nechytli. Přitom těm lidem šlo o životy nejen vlastní, ale celých rodin! Nakonec za to i zaplatili, ale mnozí ani přes mučení neudali nikoho, raději zemřeli. Nedělejte tedy z Čechů udavače, nejsme ani lepší, ani horší, než jiné národy.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Pardubice roky staví obchvat, aby přestaly být jedním z největších dopravních špuntů v ČR a když se ,,jim" konečně podaří něco jako obchvat začít stavět, tak si vedle toho nechají naplánovat arénu, hotel a možná sídliště, takže v budoucnu město zůstane dál solidně ucpané. Tím spíš, že stadion bude pro 22 tis. diváků. Na druhou stranu tady zbyde městský hokejový stadion, ze kterého mohou radní udělat třeba tržnici.
Mimochodem roky se město s Dědkem hádá o dluhy spojené s hokejem, přičemž jde o desítky milionů. Takže by mě vážně zajímalo, na čem bude tento megaprojekt vydělávat. Na hokeji to určitě nebude.
2 odpovědi