Faktem je, že se Rusové v Sýrii specializovali na bombardování nemocnic. v každém městě okupovaném teroristy jich vybombardovali několik desítek. Říkal jsem si, že kéž by u nás byla tak rozsáhlá síť nemocnic jako v Sýrii. Naše média přebírala zprávy toho Syřana co bydlel v nějaké ohradě na periferii Londýna a ten pravidelně hlásil, kolik nemocnic bylo v tom kterém městě zase vybombardováno.
👍
Jestli má někdo představu, kolik stojí asanace měsíční krajiny zničené těžbou uhlí, musí seznat, že se to v dnešní době prostě nevyplatí. Století páry je už dávno za námi. Měli bychom ale co nejdřív začít těžit lithium, to je surovina, které je ve světě, na rozdíl od uhlí, málo, a dá se na ní navázat vyspělý zpracovatelský průmysl.
A lithia se dá vyrobit energie?
18
Sledujících
0
Sleduje
18
Sledujících
0
Sleduje
To je celý problém referend. Referendum se zavedlo do zákonů, ale nikdo nenaučil obce jak si zákon právně vyložit. Pak vzniká tento kocourkov. Tady nejenže nebudou mít příjem z větrníků, ale zcela určitě budou mít dluhy na několik rozpočtů až jim investor vyčíslí škodu. Aby se obce nedostávali do těchto problému museli by se u každé plánované stavby občanú ptát jestli o tom chtějí hlasovat v referendu. Jinak hrozí, že si občan xy na referendum vzpomene až po podpisu smlouvy. Logicky by v takovém případě nemělo být referendum možné, ale zjevně na to zákon nemyslí. Takový postup nejen stavby pozdrží, ale i prodraží. Proto se ptám jestli ještě pořád máme zastupitelskou demokracii nebo jsme tak nějak bez povšimnutí přešli na demokracii přímou ?
16 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No, tak ať připadné sankce zaplatí ten, co podepsal smlouvu a nikoho se neptal.