Už dnes nízkopříjmový odvádí výrazně méně, než ti s vyššími příjmy. Když by se to uskutečnilo, tak můžeme čekat dva efekty: odborníci a vedení firem se přesune do jiného státu - to opravdu dnes není problém. A druhý efekt - výrazně vzroste práce mimo systém tak, aby z výdělků nebylo nutné odvádět daně. No a kdo si našetřil na dům, toho zdaní ještě znovu.
Těžko říct, nakolik je to jen akademické cvičení a nakolik by se našla nějaká vláda, která by tenhle hazard chtěla podstoupit.
Tak ještě zaveďte, že na VŠ může každý kdo dokončí základní vzdělání a nemusí mít ani maturitu a určitě jich tam víc odstanete. No a taky doporučuji rozšířit o další gendrové, socilogické a podobné obory - tam je vlastně jedno, jestli tam někdo chodí nebo ne a můžou rozdávat diplomy rovnou. A ještě udělat takovou VŠ přímo třeba v Chánově, ať to nemají daleko.
Vždy jsem byl spíš odpůrcem Eura - ale když v roce 2013 Singer začal nesmyslně zvedat kurz koruny aby prodražil všechny dovozy a následně Rusnok v roce 2017 vydal 4 biliony korun aby rozpoutal inflaci, tak jsem názor změnil. Tohle bylo totálně špatně (a tvrdil jsem to už v té době) a kdybychom v té době měli Euro, tak by to udělat nešlo. Mohli jsme si ušetřit nejhorší projevy inflace nepřišli bychom o 50% úspor (za tu dobu do dnes) i když je jasné, že by inflace stejně byla a přišla, ale mohla být poloviční.
Tak to, že víc hledají zaměstnání ve státní správě, svědčí mnohem víc než o hledání pevné pracovní doby (odporuje flexibilitě, kterou článek tvrdí, že ji chtějí) o tom, že nechtějí moc pracovat. Ano, intenzita práce ve státní správě je oproti soukromým firmám opravdu jinde. A smysluplnost práce taky.
Myslím, že tohle je prostě paranoia jak vyšitá. Varovat aby si někdo nenabíjel telefon na letišti, protože mu někdo do telefonu něco vloží je už naprosto mimo.
Možné je sice leccos, ale při běžném chování je riziko tak minimální, že je v podstatě zanedbatelné.
A mimochodem, nikdy není jisté, jestli právě antivirový program neudělá víc škody než užitku - třeba právě Avast se sbíráním a prodejem dat uživatelů docela proslavil, takže tyhle rady jsou spíš k horšímu.
Tak zkusím vzpomenout na dobu, kdy mi bylo těch 26 let. Vlastní bydlení v této době neměl nikdo. I pronájem byl téměř nemožný. Kamarád sice měl od 2 let věku zažádáno o družstevní byt (25 let čekací doba normál), ale stejně stále neměl šanci, protože v pořadníku, které družstvo dělalo, neměl dost bodů - nejvíc se dávalo za členství v KSČ a to nebyl. Takže i se dvěma dětmi měl smůlu a žili u rodičů v 2pokojovém bytě.
Nejsnažší cestou k vlastnímu bydlení bylo koupit nebo jinak získat pozemek a svépomocí si něco postavit. Natahat z pole kamení, koupit písek a cement a betonovat základy atd.... - samozřejmě na vesnici, ve městě typicky Praha ani tahle možnost nebyla.
A nebyla ani možnost jet do toho zahraničí.
Pořád se dnešní mladí mají několikrát lépe, než my tehdy.
Hlavně je legrační to stoupání hladiny oceánu. Mnohem větší vliv, než roztátí nějakého ledovce na pevnině (roztátí ledovce na moři nemá vliv vůbec žádný), má zasypávání a stavby v mořích. Jestliže se do moří nasypou kilometry krychlové písku a betonu jako v minulých dvou desetiletích (umělé ostrovy staví kde kdo - nejen SAE a Čína, ale třeba i Evropské státy jako Holandsko a teď ohlásila i Belgie), tak se zákonitě hladina moří zvedat musí a to i bez jakéhokoliv vlivu roztávání ledovců.
Docela rád bych věděl, co vlastně chtěl tímto autor říct. Jasné to z článku není - alespoň ne mě. Snad jen jedno jediné - průzkumům je zbytečné věřit - a v podstatě je taky zbytečné je dělat a je to jen vyhazování peněz oknem za něco, co nemá žádnou vypovídající hodnotu a lidi by tomu rozhodně věřit neměli.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Autem téměř nejezdím, jenže když potřebuji jet ze západního okraje Prahy někam do hradeckého kraje a potřebuji auto, je to víc než hodina přes Prahu a pak stejný nebo kratší čas do cíle. Skutečně je to katastrofa - stačí se podívat jen na Radlickou, co se s původně dvoupruhovou komunikací bez semaforu stalo - 1 pruh v celé délce a 7 semaforů po cca 100-150 metrech. Nemluvě o tom, že Radlická radiála měla být hotova v roce 2012 a díky všem anonistům a pirátům se s ní nezačalo dodnes.