Nesnáším lumpárny bez ohledu na stranickou, náboženskou či jinou příslušnost lumpa.
„Kdo chceš hýbat světem, hni sám sebou.“ — Sofoklés -496 - -406 př. n. l.
Jistě. A hlavně byli k dispozici na rozkaz. Neměli možnost odmítnout. Prostě otrocká síla k dispozici.
Já jsem odmítl jet jako velitel vozu se smetím mimo okruh posádky(to směli pouze vojáci z povolání). Byl jsem předvolán k veliteli útvaru a byl jsem poučen, že voják nejprve splní rozkaz a potom si může stěžovat. Proto jsem byl možná převelen k VÚ Kramolín, který pomáhal stavět JEDU.
Zkusil tady někdo nereagovat na jakoukoliv myšlenku a následný koment kohokoliv? A pouze číst? Nic více. Jen číst. Lidi. Vy si vlastně nezasloužíte dobrou zemi s dobrou vládou a dobrý život. Tolik arogance, náckovství, sprostoty, totální žumpy a dna, jak se tu jeden k druhému chováte . Tolik neúcty k jiným životům a názorům. K člověku jako takovému. Vzali jste si tu boží moc rozdělovat lidi dle vlastního posuzování na dobré a špatné. Vůbec si,ani neumíte představit, na chvíli se zastavit, že ten komu tu nadáváte je jinak skvělým tátou, strýcem, bratrem, dědečkem, mámou atd. Co nikomu v životě neublížil. Denně se lopotí někde v práci, jako Vy. Potkáváte se u lékaře, na nákupech, na úřadě.Je to váš soused s kterým jste třeba seděli včera na pivu a bavili se o práci a holkách a dobře jste si rozuměli. Jedna věta tady, co vůbec nemůže vykreslit skutečnou povahu a hodnotu daného člověka a Vy by jste možná dokázali i zabít, kdyby Vám ho přivedli do sekyrárny a Vy byli ve funkci. Vytáhněte si, už hlavy ze zadnic. Není Vám hanba?Kdo Vám k tomu dal právo? Ztracený národ. Vůbec si neuvědomujete, kde jste se dostali. Nechte toho. Dokud je ještě čas. Český národ si sobě sám naubližoval, už dost. Nemyslíte? Skrze lidi, jako Vy.
Můj přítel František, co bydlí u řeky, ten co má půjčovnu lodí,
nekoupí noviny, jak je rok dlouhý, říká že mozku to škodí.
,
Komanči dokázali postavit jadérku do deseti let. Teď nás nechají Korejci možná postavit do jadérky silnici.
Třeba v roce 1982 dělalo na stavbě JEDU i čtrnáct set vojáků Československé lidové armády.
Zdroj: Odkaz 1
Vzpomínky tří veteránů: Cesta do pekla a zpět.
.
Jaké jsou autentické vzpomínky veteránů na "sovětský Vietnam"? V době, kdy si Rusko a ostatní postsovětské státy připomínají 30 let od konce války v Afghánistánu, hovořili tři z nich se zpravodajem Tiscali.cz v Rusku o svém válečném i poválečném osudu.
.
Podle oficiální statistiky v Afghánistánu od prosince 1979 do února 1989 sloužilo 620 tisíc příslušníků sovětské armády.
-
Předpisy švýcarské armády stanoví, že si vojáci drží svou výstroj a osobní potřeby doma, a to včetně přiřazených zbraní (i zbraní automatických) s počtem nábojů nepřesahujícím padesát kusů. To proto, aby byl v případě mobilisace voják okamžitě připraven.
Vojenské cvičení třikrát ročně
Povinně připraven k vojenské službě je každý muž od 19 do 34 let, do 36 podřízení důstojníci a do 52 let pro vyšší a štábní důstojníci. Dobrovolně se může do služby v armádě hlásit žena i muž po dovršení osmnácti let.
,
Způsobilost vykonávat vojenskou službu je definována: „Splňuje fyzické, intelektuální a psychické požadavky na vojenskou službu nebo službu v oblasti civilní ochrany a je schopen vykonávat službu, aniž by škodil sobě nebo jinému.“ Kdo nebyl takto shledán, není odveden, ale musí platit až do třiceti let tříprocentní dodateční daň z příjmu.
.
V roce 2016 švýcarské federální shromáždění odhlasovalo snížení počtu lidí v armádě na 140 tisíc, ale zároveň zvýšení vojenského rozpočtu o 2,4 miliardy švýcarských franků
Plně profesionálními složkami švýcarské armády jsou pouze letectvo (Švýcarské vzdušné síly). Výcvik bojového pilota se děje už od jeho šestnácti let. Dále jsou profesionální speciální jednotky AAD, cvičené podle vzoru britské SAS.
R.1976 při povinné 3 týdenní praxi v AZNP Mladá Boleslav se mi udělalo špatně po obědě(karbanátek). Zdravotní sestra se mne zeptala,jestli nejsem alergický na alkohol. Nalila mi panáka lihu a poslala mne zpět k pásu. Já se cestou přes halu zpět na pracoviště 2x vyzvracel do beden kolem kterých jsem šel.
Když jsem já chodila do školy, učila jsem se pouze ruštinu, dokonce jsem z ní musela maturovat, v 9. třídě jsem měla půl roku výhradně ruský zeměpis a jediné, co mi to dalo, je nechuť, ba přímo nenávist k ruštině. Nevidím proto důvod, proč by se dnešní děti měly ruštině učit. Podle Vašeho komentáře jste ještě poměrně mladý, tak se ve svých názorech na věc jistě neshodneme. Ale to není výtka, prostě jenom konstatuji.
Nezapomenu jak nám někdo z Ruska v hodině MDH- dějiny mezinárodního dělnického hnutí v ruštině na VŠST Liberec vykládal, že církev bolševikům, když se dostali k moci, nabízela, že budou hlásat: "Komunismus je carství boží a všechny cesty vedou k němu."
To byl první a poslední případ, kdy jsem ruštinu v životě použil.
Kdysi někdo řekl: ! "Zdravotnictví je zdarma, ale ne zadarmo."
Když máte rehabilitaci v zařízení, kde vás operovali, tak to trvá něco přes týden. Když jste na rehabilitaci jinde, což si musíte zařídit sami před operac, trvá to 3 týdny i více(nejspíše do doby,než mají dalšího pacienta na vaše místo).
--
Nový ceník doplatků lůžkové rehabilitace
Od 1.1.2025 platí nový ceník doplatků za os/noc
Cena lůžka v jednolůžkovém pokoji 800,- Kč
Cena lůžka ve dvou a třílůžkovém pokoji nové budovy (Bethesda) 600,- Kč
Cena lůžka ve dvou a třílůžkovém pokoji staré budovy (LRS) 500,- Kč
Cena lůžka ve čtyřlůžkovém pokoji (LRS) 300,- Kč
---
V lázních se vloni za rezervaci konkrétního termínu nástupu platílo 2000 Kč. Za den pobytu se připlácelo 200 Kč. R. 2014 se připlácelo 100 Kč na den za stravu a lázně byly zkráceny na 3 týdny,
Nesnáším lumpárny bez ohledu na stranickou, náboženskou či jinou příslušnost lumpa.
„Kdo chceš hýbat světem, hni sám sebou.“ — Sofoklés -496 - -406 př. n. l.
4
Sledujících
3
Sleduje
Nesnáším lumpárny bez ohledu na stranickou, náboženskou či jinou příslušnost lumpa.
„Kdo chceš hýbat světem, hni sám sebou.“ — Sofoklés -496 - -406 př. n. l.
4
Sledujících
3
Sleduje
Odkaz 1
.FYI
Odměna
Finanční odměna vojáků základní služby (VZS) se nazývala služné, dobově hovorově žold. Tato odměna byl odstupňována podle hodnosti, v roce 1964 např. činilo služné vojína 75 Kčs, svobodníka 80 Kčs, desátníka 90 Kčs a četaře 100 Kčs měsíčně. V návaznosti na inflaci bylo služné do roku 1991 třikrát zvýšeno, ekonomické podmínky vojáků základní služby však zůstávaly nuzné.[5] Za stravu a ubytování vojáci neplatili.