Nesnáším lumpárny bez ohledu na stranickou, náboženskou či jinou příslušnost lumpa.
„Kdo chceš hýbat světem, hni sám sebou.“ — Sofoklés -496 - -406 př. n. l.
„Jestliže lékař pojmenuje tvou nemoc, neznamená to ještě, že ví, o co jde.“ — Murphyho zákon
.
„Vážený pane, žádáte mne o radu. Přečetl jsem si rukopis Vašeho románu a mohu Vám odpovědně říci: Jezte víc ryb! Obsahují fosfor, který podle mínění lékařů napomáhá rozvoji inteligence. Soudím, že by Vám stačily dvě velryby střední velikosti. S pozdravem Mark Twain“
Už moje babička říkávala: Když nenajdeš u Stejskala, u Vejskala nehledej. Češi jsou známí svým stěžováním, kňouráním a nadáváním na všechno, kromě starých poměrů - za těch to vždy bylo lepší. Takhle se vzpomínalo před válkou na Rakousko, po válce na První republiku a teď jsou i tací, kteří by se dušovali, že za komoušů to bylo lepší. Proti tomu, když se zeptáte Američana jak se má, tak řekne: Great! To je ten rozdíl, který se projevuje i u vlastních výkonů. Místo kňučení by měl každý začít sám u sebe, pak i ekonomika půjde nahoru.
„T. G. Masaryk říkal „nebát se a nekrást“. To jsme trošku zkrátili na „nebát se krást“. Ostatně už za tatíčka Masaryka se zpívalo: „Nade hradem, pode hradem, kradu, kradeš, krade, kradem“.
Starý kočí v Chýňově říkával: „Pane doktore, rakouský vorel, ten zobal, ale náš lev, ten žere.““ — Karel Schwarzenberg
„Kdo si nepamatuje minulost, je odsouzen k jejímu opakování.“
Odkaz )
Slovenská republika vznikla v důsledku německé agrese vůči Československu a přes svou formální samostatnost patřila po celou dobu své existence mezi satelity podléhající Třetí říši.[3][1] Samostatnost na Druhé republice vyhlásil slovenský sněm 14. března 1939. Jako spojenec nacistického Německa se Slovenská republika zúčastnila druhé světové války na straně Osy.[4] Ve zdejším totalitním politickém systému hrála vůdčí roli Hlinkova slovenská ľudová strana, která ovládala slovenskou společnost i díky svým monopolním organizacím, kterými byla Hlinkova garda či Hlinkova mládež.[5] Ľudácký režim se během války zkompromitoval perzekucí židovského obyvatelstva, která vyvrcholila zapojením se Slovenské republiky do tzv. konečného řešení židovské otázky prostřednictvím vyvezení většiny slovenských Židů do nacistických koncentračních a vyhlazovacích táborů.[6]
V souvislosti s vojenskou porážkou nacistického Německa bylo rozhodnuto i o zániku Slovenské republiky. Ta fakticky zanikla poté, co bylo 3. května 1945 celé její území dobyto vojsky Sovětského svazu a jejich spojenců. Slovenská vláda, která uprchla do rakouského exilu, pak definitivně kapitulovala 8. května.[7
Otázkou je, kde končí DPH z balíčků z Činy. Jestliže ho vybírají státy, kde překročilo hranici EU, kolik z 4,8 miliard DPH což by mělo být 15 % z hodnoty 32 miliard balíčků uvedených v článku asi skončilo v české státní kase ? Takže čeští zákazníci platí DPH, které inkasuje kdo ? Aby to s výběrem cla nedopadlo podobně.
Coby chirug s 58 letou praxi jsem jednoznacne zastancem euthanasie , ktera neni legalni jenom v Kanade , nybrz i ve Svycarsku ( Dignitas , Exit etc. ) ale i u nas v nemecku Dignitas v Hannoveru.
Kazdy clovek musi mit pravo rozhodnout o svem osudu, stejne jako kazda zena o svem embryu.
Ja osobne coby 82 lety lekar-chirurg nemam naprosto zadny strach ze smrti, ale strasny starch z bolesti.
Clenstvi v Dignitas povazuji osobne za dobre i kdyz to neni jiste lacine.
V nadhernem filmu" Mar adentro" ( more v nas ) , rezie Alejandro Amenabar z r. 2005 si spanelska herecka hvezda Javier Bardem asi ve 20 letech pri skoku do melke vody zlomil krcni obratel s konsekutivni quadruplegii ( nemohl hybat ani jednou koncetinou , byl samozrejme totalne inkontinentni , ale hlava byla perfektni, bojoval 27 let za to , aby mu byla umoznena asistovana sebevrazda, az se mu to nakonec podarilo.
Bohužel to asi není nejlevnější a pochybuji, že by na to u nás přispěli, když zrušili i pohřebné, což byla poslední věc kterou pro daňového poplatníka mohli udělat.
Přitom by stačlio, aby nejlevnější pohřeb uhradila ČSSZ jako poslední důchod.
Jsou hry a hry,
Některé člověka trénují (mozek, zrak, pohotovost ...).
Jsou takové, že pro pokračování v hraní je třeba splnit nějaké cvičení(násobilka, zopakování zobrazených obrazců ...). Bohužel si někdy pokračování hry můžete také zaplatit.
Některé hry po skončení můžete znovu spustit po časovém intervalu např, 4 hodiny a nebo si zaplatit.
Několikrát jsem viděl, jak rodič dal dítěti v kočárku na hraní mobil, aby měl klid.
"Co jsi z úst vypustil, ani párem volů nedostaneš zpět,"
.
V knize: BACHMANOVÁ, Jarmila a SUKSOV, Valentin. Jak se to řekne jinde: česká přísloví a jejich jinojazyčné protějšky. Vyd. 1. V Praze: Knižní klub, 2007. 381 s. Universum. ISBN 978-80-242-1878-6 můžete nalézt obdobné přísloví, která jsou zařazena do kategorie "duševní stránka člověka; hloupost, roztržitost, unáhlenost, lehkomyslnost".
Do této kategorie patří přísloví:
Vypuštěné slovo a rozlitou vodu nikdy neschytáš.
Propovíš-li slovo plaše, tisíci koňmi ho nevtáhneš zase.
Co z úst jak vrabec vyletí, žádnou měrou zase nevletí.
Kdo jednou ptáka z ruky pustí, na střeše ho těžko uchytí.
Domníváme se, že přísloví "Co jsi z úst vypustil, ani párem volů nedostaneš zpět" vyjadřuje, že člověk by měl přemýšlet nad tím, co říká, protože slova, která řekne unáhleně, lehkomyslně už nikdy nemůže vzít zpátky a člověk, kterému byla určena, si je bude pamatovat, byť se za ně můžeme omluvit.
„Život je příliš krátký a náš svět příliš malý na to, abychom z něho dělali bojiště.“ — Phil Bosmans belgický spisovatel a kněz 1922–2012
.
„Válka je způsob, jak rozbít na kousky anebo vystřelit do stratosféry či potopit do hlubin moře hmotné statky, které by se jinak daly použít k dosažení nadměrného pohodlí mas a v důsledku toho nakonec i k jejich nadměrné inteligenci.“ — George Orwell anglický spisovatel a novinář 1903–1950
„Chránit mír znamená nechtít válku. Ale chránit mír znamená i statečně sáhnout ke zbrani proti tomu, kdo by mír, klid, lidskost, lidskou důstojnost a svobodu každého našeho občana chtěl ohrozit.“ — Edvard Beneš druhý československý prezident 1884–1948
„Nejlepšími lékaři na světě jsou dr. Střídmý, dr. Klidný a dr. Veselý.“ — Jonathan Swift anglo-irský satirik 1667–1745
.
„Rozhodnutí dojít si k lékaři znamená vědět, co vám je a jak se to má léčit, v opačném případě mrháte časem svým i časem lékaře.“ — Murphyho zákon
.
„Čas na který jsi k lékaři objednán, není časem kdy přicházíš na řadu, ale časem odkdy začínáš čekat.“ — Murphyho zákon
.
„Polovina z toho, co sníme, udržuje naživu nás, druhá polovina lékaře.“ — Egyptské přísloví
Steve McQueen zemřel ve skutečnosti na infarkt a Charles Bronson na Cardiovasculární myopathii ve spojení s Alzheimerem. A mýlíte se i v klasifikaci přirozeného úmrtí. Infarkt je přirozené úmrtí, pokud se jedná o vyšší věk
Při příčínách úmrtí se mi většinou vybaví: "Zemřel s Covidem nebo zemřel na Covid ?"
American acting legend Yul Brynner started smoking when he was only 12 years old. In 1983, at age 63, he found a lump on his vocals cords. Test results indicated that while his throat was fine, he had inoperable lung cancer. In 1985, two years after discovering his disease, Yul Brynner passed away.
9 Months before his death, Yul gave an interview on Good Morning America that became one of most famous anti-smoking commercials in history.
Ministr se jich zastal.
No protože to dělá také a vůbec se nestydí.
Na zvracení tahle novodobá šlechta.
Svoloč arogantní
Ještě že to nezdůvodnil tím, že kdyby měli státní úředníci vyšší plat pak by si povolenku jistě koupili a nebyli by uplatitelni.
. Bohatství je jako mořská voda, čím víc piješ, tím větší je žízeň.
Nesnáším lumpárny bez ohledu na stranickou, náboženskou či jinou příslušnost lumpa.
„Kdo chceš hýbat světem, hni sám sebou.“ — Sofoklés -496 - -406 př. n. l.
4
Sledujících
3
Sleduje
Nesnáším lumpárny bez ohledu na stranickou, náboženskou či jinou příslušnost lumpa.
„Kdo chceš hýbat světem, hni sám sebou.“ — Sofoklés -496 - -406 př. n. l.
4
Sledujících
3
Sleduje
Letová způsobilost a provozní spolehlivost
Jaromír Schindler
ČVUT | 1977