Zajímalo by mne, jak autor nadpisu přišel na to, že ta energie bude zadarmo.
Někdo ty solární panely a elektroniku musí vyrobit, musí je dostat do vesmíru, provozovat a udržovat. Přijímací zařízení na zemi bude taky pěkný kolos, kolem dokola bude nejspíš nějaká bezpečnostní zóna, takže velké pozemky, nejlépe někde v poušti a pak distribuce do obydlených oblastí.
A to všechno něco stojí a bude promítnuto do ceny této energie.
Řeky protékající Panama City denně do moře přinesou 480 tun odpadků, takže tohle je "kapka v moři".
A s těmi škodami oceánu... Panama má evidentně ve zvyku likvidovat odpady v oceánu, tak bych se nedivil, kdyby takto vytěžený odpad naložili na loď a odvezli dál do oceánu a tam vyklopili. Mangrovy zachráněny, cíl splněn.
To se vědělo už v době, kdy je Bartoš zaváděl a hned jsem tvrdil, že to jsou vyhozené peníze.
Utratit desítky milionů na vývoj a další miliony na udržování v chodu (každý úřad musí mít za tím účelem alespoň mobil s aplikací), aby Bartoš vykázal nějakou čiinnost a obhajovat to tím, že si je alespoň lidi zvyknou používat, je podle mne blábol - zvykli by si o nějaký rok později rovnou na ty evropské.
Cituji: „Z dat se ale zjistilo, že tu je poměrně velký počet zaměstnanců, kteří mají u zaměstnavatele hlavní pracovní poměr a k tomu mají u něj ještě uzavřenou dohodu,“ Část z nich jsou ti, kteří třeba po směně v kanceláři ještě na vedlejšák uklidí. Takže zakázat úplně vedlejšák u stejného zaměstnavatele je pitomost a je dobře, že to neprošlo.
Na druhou stranu to může být pěkný šolich, jak snížit odvody za zaměstnance. Nezvýším zaměstnanci plat, ale dám mu to formou fiktivního vedlejšáku, tedy bez odvodů.
Obdobné výkyvy teplot byly před 120000 lety, před 250000 lety... Tehdy za to mohl kdo? Člověk asi ne.
Připadá mi to jako cyklický jev, ke kterému člověk více nebo méně přispěl, možná příchod urychlil, možná ho opravdu svou činností NASTARTOVAL.
Ovšem tvrzení, že takto rozjetý klimatický jev může člověk svým chováním zvrátit, mi připadá jako přehánění a lhaní si do kapsy.
Netvrdím, že ten článek nemá pravdu, vysoké teploty můžou znamenat více požárů a špatný stav lesa, tedy více CO2 a tedy další zvýšení teplot.
Zároveň se rozpouští permafrost a ten uvolňuje metan, další skleníkový plyn, tedy další zvýšení teplot.
Teplejší voda v oceánech pohlcuje méně CO2, tedy ho více zůstává v ovzduší.
Připadá mi, že i když třeba člověk tento proces nastartoval, nemá šanci ho zvrátit. Bude to pokračovat, dokud bude ještě nějaký permafrost. Pak se metan z permafrostu přestane uvolňovat, postupně se v ovzduší rozloží. A pak přijde doba ledová. O něco dříve, nebo později, podle chování lidstva. Ale přijde. A než přijde, budou teploty stoupat.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Vždyť se taky podívejte, absolventy jakých (pseudo)oborů některé ty vysoké školy chrlí a pak se není co divit, že o ně nikdo nestojí.