Poslední doba ledová skončila ca 9700 let před naším letopočtem a od té doby probíhá oteplování. Toto oteplování se nazývá doba meziledová a nastává každých přibližně 100 tisíc let.
Velmi by mne zajímalo, jak někdo přišel na to, že dobu meziledovou způsobil člověk masivním spalováním fosilních paliv (9700 před naším letopočtem???) a hlavně že ji tím, že fosilní paliva přestane používat, zastavíme.
Člověk možná ten cyklus ovlivnil/urychlil, ale to je tak všechno, doběhne nezávisle na lidstvu do konce, jako už mnohokrát v historii.
Vše bylo už vynalezeno, je možné zrušit patentové úřady, vykříkovali na konci 19. století v USA.
Zhruba stejně nesmyslný mi připadá výrok "skončil zlatý věk televize" na základě jednoho nebo několika nepovedených TV seriálů. I v minulosti se vyskytovaly dobré seriály, které si pamatujeme, průměrné i propadáky.
Cituji: "Praktický dopad EPBD na chalupy bude ale podle ředitelky aliance Šance pro budovy Marty Gellové do velké míry záviset na implementaci této směrnice do české legislativy a přesných pravidlech a případně i výjimkách."
A v tom je ten problém. České implementace jsou obvykle alibistické, ve stylu "papežštější, než papež" a vzhledem k tomu, že v té směrnici EU rekreační objekty vyjmuty nejsou (na rozdíl od historických budov), tak se doceka bojím, co vyleze z pera našich politiků.
Marek Vošahlík tvrdí: "Budovy, které se nepoužívají po celý rok, tedy typicky chaty a chalupy, součástí fondu nebudou."
To říká on svůj názor, ale opakuji, ve směrnici EU taková výjimka stanovena není.
Tedy je dobré, že se o tom mluví, třeba se některý politik probudí.
Pokud byly ty dividendy tady zdaněny, tak je to ještě dobré.
Že je nereinvestují, už je smutnější (za Fialy zvedli korporátní daň, tedy ochota reinvestovat klesla, že?)
Nejhorší případ je, když zahraniční firmy vyvádějí zisk do zahraničí (například za pronájem značky obchodního řetězce) a daní je v zahraničí, protože tam mají nižší daně, než v předaněném Česku.
Nějak mi uniká ta vtipnost odpovědi. A ani ten šach mat nikde nevidím.
Každému podnikateli v této republice jezdí mráz po zádech z Fialovy myšlenky, že by měl platit německé platy jenom proto, že si o to zaměstnanci řeknou bez toho, aby se zvýšil výkon české ekonomiky. A nebo se tomu smějí jako špatnému vtipu.
Na tom je divná jediná věc - že se nad tím někdo pozastavuje. Je to běžná praxe řetězců, "přepálit" cenu, aby se za 14 dní mohla objevit akční cenovka, například "sleva 50 procent" a pak už bude za normálnější cenu.
Do tothoto kompromisu řetězce natlačili lidi, protože milují "slevy", a ČOI, která kontroluje "skutečnost" slev.
Nejsou akumulační kapacity a dlouho nebudou, takže je potřeba solární boom přibrzdit, jinak nás nekonečné dotace přivedou na mizinu.
Zelené opojení opadá, politici začínají střízlivět a ptát se, jak dlouho bude nutné dotovat technologie, které měly být dávno díky masové výrobě soběstačné. Ale tady jde samozřejmě o boj o dotace a snadné zisky.
No a proslovy premiéra Fialy... Vy je snad berete vážně? Ten člověk od svého zvolení říká to, co se mu zrovna hodí, co lidi v danou chvíli na daném místě chtějí slyšet.
Kmitající křídlové profily? Když si představím jaký hluk dělá třeba kus igelitu vlající ve větru, bojím se, že to bude hlučné.
Ve Skotsku, v zemi zídek, dává takové řešení smysl, nahradí kilometry zídek kolem pastvin těmito turbínami. Ale co pak udělají se stovkami tun kamene z těch zídek?
Nevýhodu vidím v tom, že nejdou natáčet, tedy budou fungovat jenom při určitém směru větru a další problém, když jich postaví dlouhou řadu, tak se vítr zvedne nad ně a bál bych se, že účinnost klesne.
Ať postaví stometrovou řadu, rok ji provozují, vyhodnotí výsledky a pokud to bude za něco stát, investoři se pohrnou.
Opozice podle článku udělala z Fialy symbol všech problémů, zdražování, zhoršování životní úrovně, neplnění vládních slibů.
Nic nového na světě, pětikoalice se o to samé dlouhodobě snaží s Babišem ("za všechno může Babiš").
Ovšem připadá mi, že tady se opozice ani moc snažit nemusela, premiér si naběhl na vidle sám.
Když si zaměstnanci podle Fialova návrhu řeknou o dvojnásobné platy a zaměstnavatelé na to teoreticky kývnou, tak už nevyvezeme ani hřebík. Zahraniční obchod se ocitne v masivním deficitu a padne měna a budeme na tom jako předtím, jenom inflace sežete všem lidem všechny rezervy.
Takže buď se stejným počtem lidí vyrobí firmy dvojnásobek zboží (masivní robotizace a automatizace), nebo změní sortiment vyráběných produktů na výrobky s vyšším ziskem (například vyrábění komponent pro automobilky není žádná výhra, ceny jsou automobilkami stlačené na minimum).
Ani ta robotizace, ani ta změna zaměření českého průmyslu není záležitost čtyř roků.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Aha, a když mi dojde energie na cestách, tak mi topinkovač doma bude na dvě věci. Obyčejná levná powerbanka pak udělá větší službu.