Ono to vypadá, že je to hrozný nápad. Ale vezměme to z jiné strany a ze zkušenosti od sousedů. Proč to může fungovat v Německu? Protože tam nejde koupit řidičák v hypermarketu. Protože funguje dopravní policie, odpovědné dopravní inspektoráty a soudní systém. A pak je zde množství a kvalita vozovek, včetně jejich údržby. Policie nekompromisně hlídá nepřetržitě, a nejen v předem vyhlášených a oslavovaných akcích. Přestupky nejen odhaluje, ale i řeší. A co není v její působnosti okamžitě předává dál, kde to zase bezodkladně řeší, včetně rychlé reakce příslušných soudů. A pak je možné otevřít vyšší rychlost na komunikacích. Ale to by musel u nás stát nejenom plánovat, ale i konat. Dnes, více než dříve ale stát pracuje podle osvědčeného : co nelze udělat, lze naplánovat.
V tomto článku je spousta nepravd. Základní je, že obchod mezi přímým výrobcem, dodavatelem a spotřebitelem energií je průhledný, a je zde jasně vidět, zda někdo s cenou spekuluje. Burza je obrovský švindl, který nezaručuje nic, jen zisky pro dobře informované spekulanty. Ceny na burze neodrážejí výrobní náklady, přiměřený zisk a solidní ceny. Zkrátka : když např. ČEZ prodá elektřinu na burzu, dostane svou prodejní cenu. Dále už s tím nemůže nic dělat, dále už vydělávají jen spekulanti. Takže jsou jen "kecy", že stát nemůže podrazit soukromé spoluvlastníky ČEZu tím, že by omezil dodávky na burzu na přebytky nad náš vnitřní trh. Tito vlastníci a Samotná státní část by dostala stejný zisk, jako při prodeji na burzu, jen by to skříplo pár spekulantů, určitě napojených na rozhodování státních Orgánů (a tím i správní a dozorčí rady ČEZu), a tito si bezpracně mastí kapsu. Ale na ně se zdanění nadměrných zisků vztahovat nebude.
Kolik už bylo rezolucí odsuzujících anexi Golandských výšin, Palestinských území a zakládání židovských osad na okupovaných územích? A co se stalo? Nic. Vše je neustále okupováno a anektováno. Americký prezident Biden dokonce v rozporu s rezolucemi OSN uznal Golanské výšiny jako součást Izraele. Takže : když dva dělají totéž, tak to není totéž?
Je to nesmysl- Podle toho budou moci "podávat" jen uražení neangažovaní advokáti, notáři, kteří mají málo kšeftú a pod. Veřejnost ne, i když o tom bude vědět i s podrobnostmi. Takže opět jeden zákon jen pro mocenský boj, kdy advokáti v partajích budou moci atakovat nepřátelskou partaj a pod. Tento zákon nic nespraví, protože je to nový lex Babiš. Nadnárodní korporace budou mít u vlastníka uvedenu zahraniční právnickou osobu a tak stále dokola, až se objeví vlastník ve státě, kde tato povinnost není. A zcela jistě se tato povinnost nebude vztahovat na banky, že.
Mám dojem, že tento skeč není také objektivní. Nechci hájit Albert. Podfuků tam je dost. Ale stejné masné výrobky, tzv. křehčené, se prodávají ve všech řetězcích, i v Makru a JIPu. Musíme si uvědomit, že zde nejde jen o snížení poctivé hmotnosti masa. Jde o největší kšeft s vodou na našem území. Kdysi se uvádělo, že největší úspěch marketingu byl přesvědčit lidi, aby pili místo vody z vodovodu, která stojí 7 až deset haléřů za litr, tedy 0,07 až 0,1 Kč/l, aby pili tutéž vodu z plastových lahví za 7-10 Kč/l, tedy 1000x dráž. Ale spočtěme si to u masa. Masa se prodají tiusíce tun, tedy i tisíce kubíků "křehčící" vody. Vezmeme-li ta levnější masa, jako je vepřové, a v "akci" za 100 Kč/kg, jsme u ceny 100,000,- Kč/m3 vody, která je do toho napíchána, zakoupena je za 70-100 Kč/m3. To je kšeft. Předpokládám, že dnes zpracovatele a prodejce "masa" asi nejvíce bolí hlava z toho, jak to udělat, aby se k tomu křehčení maso vůbec nepotřebovalo, a jak nás přesvědčit, že smažený vodní steaknebo karbenátek je to pravé.
Jsem již postarší jinoch, který pamatuje předchozí socialistické zřízení. Nejenže jsme si všechno potřebné maso vyráběly a chovali u nás doma (včetně mléka a pod.), ale existovalo množství kontrolních mechanismů a státních orgánů, jako např. Výbor lidové kontroly, které nepřetržitě sledovaly kvalitu potravin. U každého masokombinátu a jatek byla pobočka hygieny a veterinární kontroly. Něco takového by tehdy nebylo možné. V r.1989 jsem také jásal, dnes se stydím. Centrální úřadu jen schvalují vyjímky pro zahraniční firmy a řetězce, proti zájmu občanů.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Mám dojem, že NATO má reguli, která zakazuje přijímat za člena stát, který je v té době účastníkem válečného konfliktu. Zelenskyj to musí vědět. Jen zdržuje.