Nejsem expert, tak ať mě když tak někdo, kdo expert je, opraví. Co se týká otázky 2: "Že je mlýn vyjmenované slovo a píše se v něm tvrdé Y, víme asi všichni. Ypsilon je i ve slovech s mlýnem příbuzných. V jednom, které je zdánlivě příbuzné, ale ve skutečnosti není, lidé často chybují. Ve kterém z následujících slov je měkké I po L použito správně?" Jde o to tvrzení, že mlýn a mlít nejsou příbzná slova. Já si pamatuji, že někdo z učitelů vysvětloval, že mlýn a mlít jsou příbuzná slova. Obě mají kořen ml-. Rozdíl je v tom, že ve slově ml-ýn je ml- s příponou -ýn. Ve slově ml-ít je -ít normální přípona pro infinitiv.
Proč se čím dál více Čechů staví na stranu Ruska? Není to tak dávno, co jsme se s velkou slávou závislosti na ruském impériu, které se tenkrát jmenovalo Sovětský svaz zbavili. Máme teď ekonomické problémy, ale to má celý svět, a proč? Protože je válka, kterou Rusko začalo. Ze světového hlediska pořád patříme mezi státy s vysokou životní úrovní, tak si toho važme. Rozhodně jestli si někdo myslí, že když nás opět ovládne Rusko, že to bude lepší, tak se hluboce, hluboce mýlí.
Beru to tak, že slavíme konec druhé světové války. Rusko nás neosvobodilo, Rusko nám přijelo nahradit jednu diktaturu diktaturou jinou. Osvobodit nás mohli američané, mohli dojet do Prahy dříve než Rusové, jenže na základě úmluv mezi hlavami mocností jim to bylo zakázáno. Škoda. Nemuseli nám tu pak vládnout rudé zrůdy. Mohli jsme mít demokracii a naše už tehdy silná ekonomika by mohla dále vzrůstat.
"...během slavné scény, kdy Ladislav Smoljak vypráví historku s vodníkem a mlýn pracuje, ve skutečnosti odříkával údajně protipožární bezpečnostní poučku." Tohle se sice říkalo v pořadu Veselé příhody z natáčení 2, ale zjevně to nebylo míněno vážně. Pochybuji, že je v požárních předpisech například napsáno "Veškerý hasící personál i nehasící vyháníme ze mlýna slovy: Jedeš dolů, jedeš dolů".
Otázka 2 není dobře formulovaná. Znění je "...Jak se jmenoval první lidský výtvor, který zdárně přistál na měsíčním povrchu?..." S odpovědí se to má takto: Měsíčního povrchu dosáhla jako první sonda Luna 2, sonda sice byla dopadem zničena, ale měkké přistání ani nebylo plánováno. Cílem bylo dosáhnout měsíčního povrchu (což není nic jednoduchého) a tento cíl se zdařil. Takže přistání sondy Luna 2 bylo zcela zdárné a správnou odpovědí je Luna 2. Pokud je očekávána odpověď Luna 9, pak musí být otázka přeformulována takto: "...Jak se jmenoval první lidský výtvor, který měkce přistál na měsíčním povrchu?..."
Ono v tom mrzkém rozlišení v jakém obrázek publikovali je vůbec problém něco poznat. Další katastrofa bylo, že ho převedli do formátu jpg. jpg je nevhodné na obrázky, které obsahují jednobarevné plochy, rozostří se.
Krom námitek co už sem napsali ostatní by mě zajímalo, zda bílá ovce může nebo nemůže mít černý ocas. Viděl jsem ve Skotsku bílé ovce s černou hlavou. Nejsem zoolog a už vůbec se nevyznám v plemenech ovcí, takže nevidím jasný důvod, proč jiné plemeno ovcí by nemohlo být bílé s černým ocasem.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
"Foton je tzv. polní nebo také výměnná částice, která je dle kvantové teorie zodpovědná za elektromagnetické interakce. Tyto interakce mají konečný dosah a působí pouze na elektricky nabité částice." Není pravda. Elektromagentická interakce má dle současně všeobecně přijímané fyziky nekonečný dosah.