Když chce někdo jednat s oběma znesvářenými stranami, aby si udělal vlastní názor je špatně? Podle by bylo špatně, kdyby bez znalosti věci podporoval jednu stranu. Taky už přichází doba, kdy bude potřeba, aby někdo zvenčí konfliktu pomohl urovnat vztahy a bez znalosti místní situace na obou stranách to přece nejde. Tak proč je tolik nenávisti vůči OSN?
Vypadá to, že tady už do svátků máslo levnější nebude. V létě prý bylo pro krávy moc horko a teď je jin zase zima, takže známe objektivní důvody proč je mléčného tuku méně a tedy máslo tak drahé. U nás v práci jsme se dívali, že polské a rakouské krávy jsou zřejmě otužilejší, protože máslo i bez akce vychází asi na 40,-Kč, takže i když je to od nás za hranice celkem daleko, uděláme výlet a dobrovolníci nakoupí pro sebe i pro kolegy, kteří se už do auta nevejdou. A místní řetězce, ať si to máslo zdraží i na dvojnásobek, pokud to ještě někdo koupí.
Podle mě je článek nejspíš napsaný na objednávku firmy, která prodává plynové kotle nebo je instaluje. Je prokazatelným faktem, že tepelné čerpadlo dodá do vytápěcího systému víc kWh energie než zaplatíte na faktuře. Rozdíl je daný využitím tepelné energie vzduchu v okolí výměníku. Rozčarování nad částkami na faktuře mají příčinu v obrovském zvýšení cen elektřiny i plynu. Pokud někdo přešel na tepelné čerpadlo, nejspíš si sjednal novou smlouvu na elektřinu (už za tu vysokou cenu) a když to srovnává s někým, kdo má plyn zafixovaný ještě v době příznivých cen, je to na inkfart. Ale při srovnání cen energií, které jsou účtovány spotřebitelům v daném období by srovnání mělo vyznít ve prospěch tepelného čerpadla. Záleží ale i na průběhu počasí. Čím větší mrazy, tím víc se zapne přímý dohřev a tam už tepelné čerpadlo nešetří. Ale ani tak při správném výběru typu čerpadla nebudou rozdíly velké. Mám to ověřeno na vlastním systému.
Někde a pro některou skupinu lidí platí, že si najdou práci rychle a dost často i za lepší peníze. Jenže takových není nijak moc. Mnohem častěji se jedná o lidi z regionů, kde práce není široko daleko a zaměstnavatelé to vědí. Nabízejí naprosté minimum. V podobné situaci jsou mladí bez větší praxe. Taky je nikdo moc nechce a finanční nabídka je žalostná. Ti starší mají taky problém, zaměstnavatelé o ně nemají zájem a vezmou je na práci, kterou nikdo jiný nevzal a peníze tomu odpovídají. Tady se musí něco změnit a musí to udělat stát. Pro zaměstnavatele současná praxe vyhovuje a zaměstnanci nemají sílu to změnit.
Pan ministr Hromádka jasně ukazuje, že vůbec nerozumí tomu, co má udělat. Hlavně, že ale předem avizuje jak strašně časově náročné a drahé to bude, Každý, kdo informatice rozumí ví, že i kdyby se muselo začít od začátku, lze to žešit "per partes" a základní funkcionalita může být v chodu do půl roku
Já už si dlouho připadám ve vlastní zemi jako občan druhé kategorie. Je potřeba radikální změna, jenže i když si takovéto zacházení nechceme nechat líbit, nemůžeme vzít spravedlnost do vlastních rukou tím, že přestaneme vkládat do svého košíku zjevně předražené zboží. To zboží totiž potřebujeme a jinde se levněji sehnat nedá. Většina lidí to má do zahraničních obchodů moc daleko. Odliv zákazníků ke konkurenci se nekoná, není kam. Všichni drží basu. Je pravda, že mnoho Čechů je ochotno udělat pro lákavou slevu cokoliv, nemají totiž jinou volbu. Z těch mizerných platů a obrovských cen energií a bydlení jim na živobytí už moc nezbývá. A vláda? Té je to jedno, ze svých platů si nakoupí, co potřebují a ještě hodně zbyde.
5
Sledujících
1
Sleduje
5
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Je tady malý problém. Občané cizích států bez občanství v dané zemi nemají volební právo skoro nikde. Jenže tady jsou desetitisíce lidí, kteří se v zemi narodili ruským rodičům nebo prarodičům a z tohoto důvodu jim není přiznáno místní občanství a nemohou ho získat. To, že nemohou volit se mi zdá značné omezení jejich občanských práv.
4 odpovědi