Jeden by si myslel, že existuje nějaká kontrola efektivního hospodaření. To máte na jedné straně samá výběrová řízení a miliony lejster a na druhé si pak úřad nakoupí nesmyslně drahá auta a nikomu v nadřízeném ministerstvu to nevadí.
Stačí změnit nařízení EU o nutnosti preferenčně odebírat elektřinu z OZE a zkrouhnout ceny povolenek na emise CO2 a problém je vyřešen. Politici nařídili, politici odvolali, jak prosté...
Jediné řešení je omezit množství plastů v oběhu. Bezpečný postup jejich odstranění totiž neexistuje. Recyklace to rozhodně není. Zatím plasty bezstarostně plýtváme- sáčky, výplně krabic e- shopů a další zbyečnosti.
Dělají z toho kovbojku. Přitom pro zdravé mladé lidi se riziko onemocnění touto baktérií blíží nule. A ti s těžkou poruchou imunity si musí dávat bacha pořád.
Problém je, že řada těchto zemí ochotně příjímala americkou pomoc, ale hlásala protiamerické postoje. Tohle si Čína hlídá mnohem lépe, nekecá rozvojovým státům do morálky, ale taky nic neudělá zadarmo.
Tak hlavně x- balíčků sankcí proti Rusku d velkou slávou vyhlašovaných v Bruselu a výsledkem je, že s ním obchodujeme pořád a krmíme válečnou mašinérii, která nás může sežrat. Opravdu ubohý výskedek politiky EU.
Otázka je zda je to legální a zda by to mělo být legální. Minimálně věřitelénzkrachovaných firem by měli hnát exmanažery před soud za obohacení na jejich úkor.
Největší zlo stran nemocí a degenerace populace jsou norské lososí farmy. Jenže kolem toho se musí opatrně našlapovat, tak na první místo dáme globální oteplování, na to lze svést všecko.
Demagogický článek, který míchá ceny pro koncové spotřebitele a zisky energetických firem. Firmy na burze vydělávají a český a německý spotřebitel to platí. Něco přes ČEZ skončí v státním rozpočtu, ale ten z toho chudým drahou elektřinu nezadotuje. Občané na systému tvorby cen v Lipsku jen tratí.
Oni prostě staví všechno, aby výsledný energetický mix pokryl jejich spotřebu i plánovaný rozvoj. Jsou tomoragmatici. EU se id nich liší přísnými restrikcemi na fosilní paliva do aut i elektráren a překotným odstavováním již existujících na úkor současnosti o nějakém rozvoji do budoucna nemluvě.
Kapacita je omedzená a lanovka dopředu vyprodána. Takže cena odpovídá poptávce. To je tržní ekonomika, Vaše rozčilování pramení z nepochopení fungování trhu.
Green deal nemůžeme zrušit, ale je třeba jej korigovat a zpomalit, protože potřebnými technologiemi ještě nedisponujeme, nebo jxou finančně nedostupné. Původní cíle byly orostě příliš ambiciozní. Ta trocha CO2 navíc, která tak vznikne je v celosvětovém kontextu zanedbatelná.
SNS je strana poděsů, mentálně v národním obrození 19. století. Když už se nemůžou hrát na opoziční Jánošíky a sedí ve vládě, je ta jejich klauniáda aspoň dobře vidět.
Za tím je smrtíci kvarteto- cigarety, alkohol, bůček a gauč. A pohodlnost. Lidé s vyšší inteligencí a příjmy prostě o sebe víc dbají a nad životosprávou aspoň občas přemýšlí.
Klasický vhled do fungování ministerstva- tohle se nám nevejde do kolonek, tak to budeme ignorovat. Ať si s tím lidé, obce, firmy, kdokoliv, poradí jak umí... co je nám potom. My máme splněno.
Lovosice jsou město a platí si úředníky, kteří by měli umět politikům říci, zda je na něco potřeba vyhláška, nebo stačí nařízení. To ndní vesnička o 300 lidech, kde starosta dělá všechno. Takže si za to můžou jen sami.
Bylo by zajímavé napsat v kontrastu něco o tom texaském Austinu, s podobnou míriu odchodu furem a přiblížit tamní problémy vzhledem k opačnému politickému zbarvení radnice proti Friscu.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Problémem je Ugandská vláda a nefugující ekonomika, ne klima. V sousedních státech se tohle v takovémto rozsahu neděje.