Tento zákon se řeší od roku 2011, v roce 2012 byl přesně stanovený termín zákazu používání starých kotlů 1 a 2 emisní třídy na rok 2020, od té doby se prodloužil do roku 2024. Nevidím absolutně důvod nadále podporovat nezodpovědné ignoranty a nechat je dále zamořovat celé obce. Můj strýc měl starý litinový kotel druhé emisní třídy, důchodce, s tetou moc peněz nikdy neměli a již od roku 2012 má vyměněný kotel 3 emisní třídy na uhlí. Vystál si v roce 2012 frontu na dotaci od 4:00 hodin rána při -10 stupních až do 10:00 hod, kdy se dostal do budovy. Chodí do sklepa co 10 dní a nikoho netráví rakovinotvornými aromatickými uhlovodíky. Ve starém domě protopí cca 25 tisíc v dnešních cenách za uhlí, ve starých litinových radiátorech a samozřejmě s vyměněnými ventily s tlakovou a teplotní regulací. Pokud někdo nemá dost inteligence si vyřídit dotaci a dát do tepla cca 25 až 30 tisíc za teplo v zimě, tak, ať se odstěhuje do bytu a prodá barák. V Polsku jsou desítky typu kotlů na hnědé uhlí s postupným automatickým přikládáním, dokonce emisní třídy 5, za ceny již od 20 000,-Kč na koruny.
To je dobrej rozbor. Pán by měl jít do "politiky" 😉😉😉
Máte špatné informace. Rozvaděč a jeho zapojení musí splňovat připojovací podmínky distributora a v těch se jasně praví, že rozvaděč musí být technicky upraven k montáži spínače HDO. Bez něj Vám nízký tarif nebude přiznán. Dělám revizního technika 30 let a vždycky tomu tak bylo.
Je to tak 👍 Když to nebude připravené elektroměrák odjede a nahlásí závadu a nic neosadí.
Tak nevím jak s tímhle spalováním ropy.
Dle zákona o ochraně ovzduší je od 1. 9. 2024 zakázáno provozovat kotle, které nesplňují minimální požadavky uvedené v příloze č. 11 k tomuto zákonu, v objektech určených k bydlení (rodinné domy, bytové domy, stavby pro rodinnou rekreaci). V ostatních objektech je zákaz platný od 1. 9. 2022. Příloha č. 11 obsahuje minimální emisní požadavky na emise oxidu uhelnatého (CO), organických látek vyjádřených jako celkový organický uhlík (TOC) a tuhých znečišťujících látek (TZL).
Dala bych jim pokutu opakovaně:
Kontroly bude provádět příslušný odbor obecního úřadu obce s rozšířenou působností. V případě podezření na přestupek budou pracovníci úřadu kontaktovat přímo provozovatele. Za porušení zákazu provozu kotle je možno udělit pokutu 50 000,-. Úředníci mohou provádět kontroly na místě, neumožnění vstupu na kontrolu může být pokutováno stejně jako porušení zákazu. Pokuty je možno ukládat i opakovaně.
Světu mír a slunce v duši. 😀
Děkuji za upřesnění 🙂 Našla jsem na Netu.
Předkové rodiny Fabergé používali původně příjmení Favri a pocházeli ze severní Francie. Po roce 1685, kdy král Ludvík XIV. zrušil nantský edikt, který zaručoval náboženskou toleranci, byli jako protestanti (hugenoti) v převážně katolické Francii, nuceni zemi opustit. Jejich jméno se postupně vyvíjelo přes Favry, Fabri či Fabrier, až se nakonec ustálilo jako Fabergé. Všechna tato jména vycházejí z latinského faber, což znamená výrobce nebo kovář, odkazující na dlouhou tradici řemeslné činnosti v jejich rodině.
Přibližně v roce 1800 se Pierre Favry usadil v městečku Pärnu v dnešním Estonsku. V roce 1814 se mu tam narodil syn Gustav.
Gustav se přestěhoval do Sankt Peterburgu, kde studoval šperkařství s významnými ruskými šperkaři, a nakonec si na ulici Bolšaje Morskaja č.12 otevřel vlastní klenotnictví. Gustav si vzal za ženu Charlotte Jungstedt a v roce 1846 se jim narodil syn Peter Karl Fabergé.
Zajímavost ze Dvora Králové:
Pokud chtějí na vlastní oči spatřit mistrovské dílo podobné tomu, kterému na konci 19. století vdechl život ruský zlatník a klenotník Carl Fabergé, u královen Češi na dveře klepat nemusí. Stačí se jen vydat do Dvora Králové nad Labem na Trutnovsku. Zdejší Galerie minerálů ukrývá jednu z novodobých verzí Fabergého vejce.
Pod dílem vysokým sedmadvacet centimetrů je podepsán zlatník Valentin Kornějev, který jej speciálně vytvořil pro svého dlouholetého kamaráda a zakladatele Galerie minerálů Luboše Blahu. „Je to originál ve stylu Fabergého. Jedná se vlastně i o poctu jeho dílu. A troufnu si říct, že je možná i honosnější než některá, která vyrobil,“ říká u vitríny se vzácným kouskem Blaha.
Výroba šperku zabrala klenotnickému mistrovi původem z Moskvy půl roku. A předcházelo jí dlouholeté přátelství. „S Valentinem se známe přes čtyřicet let. Je to dva roky, co mi takhle před Vánocemi nad sklenkou vína povídá, že za tu dobu, co se známe, mi vlastně ještě nic nevyrobil. A tak vzešla myšlenka na Fabergého vejce,“ popisuje vznik idey Blaha.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
V 67 letech....nechápu 😞 Potomci mají po možném dědictví. Docela balík peněz.
1 odpověď