Problém se vleče už od 90. let. Každý kdo měl díru do zadku chtěl dělat hospodu. A být z ní milionářem. Restaurace ve světě nikde nejsou o zbohatnuti, ale o živobytí. Většinou také majitel v té hospodě také maká. Z pokrivenych představ těchto zlatokopu nám tu do dneška zůstalo množství hospod a restaurací, které jen stěží utáhnout náklady. Není totiž málo konzumentu, je moc hospod. Opravdu si nemyslím, že v této době je nutná saturace hospodama v okresním městě o 25 000 obyvatelich ve výši cca 30+ provozoven poskytujicich stravování. To je prostě moc.
Pokud si někdo myslí, že ten prodejce má enormní zájem poslouchat blbé kecy o tom, jak je to drahé, tak to rozhodně ne. Celý problém není na straně stánkařů, ti se jen musí přizpůsobit okolnostem. pronájem v řádech desetitisíců až statisíců na pár dní za pár metrů čtverečních je ta opravdová zlodějna. prodejce pak musí zaplatit ještě i sebe a pomocníky. A poslouchat ty kecy kolem, bohužel.
Výrobní cena hroznů rozhodně není 40-50kč/kg. Výkup dává cca 20kč/kg podle úrodnosti roku. Dále je třeba si uvědomit, že sudová(stáčená) vína se dělají z lehčích vysoce plodících a neredukovaných odrůd. prostě co naroste, to se sklidí. Takže výrobní cena litru takového vína je u nás cca někd kolem 30kč, v Maďarsku do 20kč/l. Cemový rozdíl je dán v tom, že u nás se většinou musí vína doslazovat, což jižněji nemusí. Další nesmysl je, že to musí být vždy patok. Bude to normální konzumní, někde nazývané stolní, víno určené pro běžnou konzumaci. Na vyšší gurmánský zážitek je třreba si koupit víno s přívlastkem.
Jedině s čím bych souhlasil, je volba přes identitu občana, tzn. elektronicky. Papírově je to zneužitelné a napadnutelné. Pokud přes bankovní identitu mohu vyřizovat se státem mnohem důležitější osobní věci, tak volby by zajisté šlo zprovoznit také. A rozhodně by to stálo míň než platit tisíce lidí ve volebních místnostech. Dalším benefitem pak je možnost volby odkudkoliv. Třeba z chaty.
Problém není jen v pečivu, tam jsem ho ani popravdě nepostřehl, ale ve všem jiném. Dobré brambory mají markety "zakázané" prodávat, hrstka dobrých přesypaná zelenými , vevnitř plesnivými hlízami. Plíseň se tvoří hlavně tím, že jsou omývané a sejme se tím ochranná vrstva a mechanickým poškozením. To samé se děje u pomerančů, mandarinek, často už plesnivých a shnilých. Jablka, papriky a další zboží nevyjímaje. Pak se není čemu divit, že lidé přehrabávají a snaží se koupit aspoň trochu vyhovující zboží. Sám to tak dělám a dělat budu. A na invektivu vyskladňovače, proč se přehrabuju v bramborech jsem odvětil, že se z těch zelených hrůz nechci otrávit.
Ale také jste zapomněl, že existují 80, 60 ,40 % nákladové paušály, čímž řemeslník, používající minimum nářadí několik let si snižuje daňový základ, čímž neplatí daň ze mzdy v takové výši, jak zaměstnanec. A vlastně o celkových odvodech státu i s tím zaměstnavatelem ( musí se to započítat) OSVČ platí podstatně, ale opravdu podstatně méně. Pomocí daňových optimalizací, prostě zaplatí jen to nezbytné minimum, ale zaměstnance stát oškube jak kuře. A s tou obehranou písničkou o dovolených a pod. Zaměstnavatel, když nabírá zaměstnance , počítá s tím že bzaměstnanec bude v práci jen 11 měsíců, ale platit mu bude 12. Pokud mu propočty vycházejí, přijme ho. OSVČ déle fungující si také zhruba už může, a měl by si udělat finanční plán na rok. A i on může počítat s tím, že bude dělat jen 11 měsíců a část zisku si v těch 11 měsících odložit na ten měsíc volna, tak jak to ostatně stejně dělá.. Dovolená totiž není nic jiného než část zadržené výplaty měsíců předešlých.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zapomněli na oblast kolem města Eger. Přímo v Egeru krásné lázně, v nejbližším okolí v každé vesnici nějaké. Nejhezčí snad v obci Damien. Oblast je známá vinařstvím, mnoho lidí jistě zná červené vino Bikaver.