Takové krmení masokostní moučkou z nemocných zvířat? Přidávání močoviny do siláže, postřik řepných řízků Sulkem, dnes nemyslitelné! Vyváželi se ven, kde byly podobné praktiky povoleny.Nebo obsah antibiotik v mase! Taky si pamatuji prodejny s masem a výrobky z nuceně poražených zvířat, říkalo se jim" Nouzovky". A lidi nakupovali a mlaskali! A když mluvíte o hygieně, viděl jste někdy roštové stáje? Skot tam chodil a ležel ve sračkách od telete až do dospělosti.Vás asi oslovily: Slunce, seno, jahody!
Jmenovalo se to Nucený výsek. Říkalo se tomu Nutky. Nicméně tam bylo maso tzv 2 jakosti, bylo ze zvířat, které si třeba zlomila nohu. Ta pošramocená část do prodeje nesměla. Vše bylo pod dohledem vetrináře. Masa bylo míň , tak se muselo zužitkovat všechno. Dnes by to zvíře zbytečně skončilo v kafilerii. Maso z Nutky bylo mnohem levnější, a stávali tam fronty lidé z lepší společnosti, protože tam většinou šli koupit ledvinky, játra a jiné nedostatkové části. Je zajimavé, že občas tam šla koupit i konina, skopové apod.
Problém se vleče už od 90. let. Každý kdo měl díru do zadku chtěl dělat hospodu. A být z ní milionářem. Restaurace ve světě nikde nejsou o zbohatnuti, ale o živobytí. Většinou také majitel v té hospodě také maká. Z pokrivenych představ těchto zlatokopu nám tu do dneška zůstalo množství hospod a restaurací, které jen stěží utáhnout náklady. Není totiž málo konzumentu, je moc hospod. Opravdu si nemyslím, že v této době je nutná saturace hospodama v okresním městě o 25 000 obyvatelich ve výši cca 30+ provozoven poskytujicich stravování. To je prostě moc.
Tohle bylo možné na starých hliníkových sudech, ty se vážily protože se stávalo, že objem sudu trochu uletěl. Ale v současných KEG je přesně tolik piva, kolik má být. To že tam pivovary dávají pár kousků navíc je blábol non plus ultra.
Na starých hliníkových sudech ale vždy byl vyražen přesný obsah v litrech. Nemnohdy se stávalo že hekťák měl 106l, tedy 212 piv. Samozřejmě se účtovalo těch 212.
Pokud si někdo myslí, že ten prodejce má enormní zájem poslouchat blbé kecy o tom, jak je to drahé, tak to rozhodně ne. Celý problém není na straně stánkařů, ti se jen musí přizpůsobit okolnostem. pronájem v řádech desetitisíců až statisíců na pár dní za pár metrů čtverečních je ta opravdová zlodějna. prodejce pak musí zaplatit ještě i sebe a pomocníky. A poslouchat ty kecy kolem, bohužel.
Zeptal bych se - od jaké ceny vína se v něm nevyskytují shnilé hrozny? Strojový sběr by je měl vyřadit, ale prý to moc nefunguje.
V malém množství shnilé hrozny nevadí, ono to překvasí. Strojově to sebere všechno. Pokud se jedná o značková vína, tak tam každý hrozen projde rukama a třídí se. Proto je také cena takového vína úplně jinde. Řekl bych, že všechna vína označená jako zemská nebo jakostní nikdo netřídí. A pokud je dobrý rok, tak ani ta výběrová.
Neříkejte, že když je kilo za dvacet, tak výrobní cena litru je 30 Kč To je možná cena hroznů ne vyroby
Nevím nakolik znáte průmyslovou výrobu těchto vín. Pokud máme hrozen za cca 20kč/kg již natrhaného, tak drcení a lisování je hned. Dnes už jsou mechanismy, že přímo z vinohradů odvážejí mošt. Další zpracování je v tak velkém množství, že opravdu není tak nákladné. Ale bavíme se o těch sudových vínech. Nikoliv o jakostních vínech s přívlastky.
1
Sledujících
2
Sleduje
1
Sledujících
2
Sleduje
Nejlepší byl koňský salám, ten šel na dračku.To maso ale bylo z velmi stresovaných zvířat, což se muselo odrazit na kvalitě masa. Krávy z vyhřezlými dělohami, polámané kosti, polomrtvé zvířata a staré kusy.Když jsme vezli doma odchované býky na jatka, Tak se zvážily a hned odklonily do soukrkotců pro vybrané zákazníky.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jj, to souhlasí. My zase kupovali prasata domu tak, že se nechala přerůst přes jateční váhu, čímž už také nebylo maso zařazeno do běžného vyseku a brzo rano před zabijackou si to prasatko jako napotvoru zlomilo kopytko. A bylo za 15kc za kilo.