Drtí je natolik, že neustále přibývají obory, kde jsou světovou špičkou.Třeba ve výrobě čipů jsou díky těm sankcím pozadu. Ale nedávno jsem četl zprávu, že si podali patent na UV litografii, kde jim právě ty sankce bránili se dostat pod 5nm technologii. To bude, jak se zdá, brzy minulostí a i pevninská Čína dožene Tchajwan v 3nm čipech.
Ano, jen malá oprava, uprchli DO své domoviny a zjevně proto jak se kolonizátoři a utlačovatelé všude chovali. Bez rozdílu Britové nejvíc, ale Španělé, Portugalci, Nizozemci, prostě všichni se v koloniích chovali strašně. A pak se nelze divit, že tyto národy naslouchají Putinovi a Číně, nevědí že je to to samé, ale vědí co tam dělali ti před nimi. Pořád obdivujeme monarchii Británie, soubor zločinů na celém světě a pod nádherou hnus.
Tak vzhledem k tomu, že tam žili po generace, tak to byla už jejich domovina a vlastní Francie jim již byla dost vzdálená. To je jak "naši" Sudeťáci. ti zde žili po stovky let a Německo ze kterého přišli nepovažovali za svoji domovinu. Oni už byli německy mluvícími Čechy. ostatně do půlky 19. století se národnost nerozlišovala.
Krása na vyvoz a doma chrli ještě stare Passaty 1,6 TDI jak o život.
Tak ono to s tím chrlením tak hrozné nebude. BYD vyrábí miliony aut ročně. Vyrábí víc elektroaut ročně než TESLA.90% v Číně prodaných elekteoaut je od nich. Tolik Passatů1.6TDI se tam určitě nevyrábí. BYD vyráběl cca 2.5 milionů aut v minulém roce. Vesměs elektroauta.
Tři Sestry o tom dokonce složily píseň Štrozok.
Ale sranda je, že už dneska štrozoky nejsou k vidění. Já, když jsem byl malý, tak jsem u babičky na štrozoku spal. Totiž štrozok se musí plnit slámou, ale ne z kombajnu, ale slámou která byla vymlácena cepy, aby stébla zůstala rovná a nepolámaná. To předpokládalo posečení kosou, nebo alespoň samovazem a sušení v panácích. U nás jsem panáky neviděl minimálně padesát let Při spaní se tam udělal takový důlek podle těla a peřina člověka uzavřela. Ta stébla byla jednak pružná a také dobře tepelně izolovala.No a každý rok se tam náplň obnovila. Bylo to zdravé a pohodlné spaní.
Vypadá to podobně jako při volbách Clintonová - Trump, tehdy také naši novináři vytvářeli dojem, že to bude hladké vítězství Clintonové, a pak to bylo obrovské "překvapení". Odhaduji, že tehdejší aktivistické a velmi neobjektivní "zpravodajství", které dělal pro ČT pan Řezníček, byl také jeden z důvodů, proč ho z USA odvolali.
No tehdy jsem měl dojem, že Řezníček je členem volebního štábu Clintonové a zpravodajství pro ČT má jako vedlejší zaměstnání.
Takto formulovaný článek je typickou ukázkou, jak je novináři ovlivňováno veřejné mínění. Už jen titulek vytváří dojem negativního postoje k republikánskému kandidátovi, jako by Trumpova čepice mohla za incident, přičemž potyčku s vysokou pravděpodobností vyprovokovala demokratka, jíž se čepice nelíbila. Poslední věta "Server Independent uvádí, že kvůli pokrývce hlavy se už dříve dostali Trumpovi příznivci do konfliktu s voliči demokratů." rovněž evokuje dojem, že na vině jsou republikáni, kteří si dovolují nosit tuto čepici. V žádném případě nelze napsat, že "kvůli pokrývce hlavy byli Trumpovi příznivci napadeni voliči demokratů", což by bylo určitě blíže pravdě.
Takovými "soft" prostředky se ovlivňuje klima ve společnosti. I na formulace je třeba dávat pozor.
Naprostý souhlas! Já jsem jen zvědavý, jestliže vyhraje Trump, tak co si počnou naši novináři? Převléknou kabát jako vždy a začnou z nich být republikáni a nebo budou ve svých názorech konzistentní?
5
Sledujících
2
Sleduje
5
Sledujících
2
Sleduje
Tak je otázkou času, kdy se v Itánu ta vláda imánů zzhroutí. Na rozdíl od jiných muslimských státna východ i jih od nich mají vzdělané obyvatelstvo, která se nenechá věčně perzekuovat.
1 odpověď