Už by mohli přestat strašit lidi. Ano demografická linka je jasná ale jen tak mimochodem už tak se odchod do důchodu od doby Husákových dětí a jejich mládí prodloužil,další věcí je že se zvedá produktivita práce at vláda podporuje robotizaci a zase se ten tlak zmírní ,přesto neříkám že by se pomalu nemohl zvýšit věk odchodu do důchodu ale opatrně a s ohledem na zdravotní stav a skladbu práce v Čechách. Současná vláda odchod do důchodu totálně zkazila když na toto nebrala absolutně ohled a hnala nemocné lidi do práce svou nekonečnou smyčkou což vyvolalo odpor části veřejnosti takže ted bude problém i se schválením něčeho rozumného. A danit důchody je nesmysl ,to jako stát vydá peníze a pak si na daních vezme část zpátky podle hesla proč to dělat jednoduše když to jde složitě?
Produktivita práce se sice zvětšuje ale ruku v ruce s tím jde navyšující se složitost/kvalita výrobků (a to nemluvím jen o spotřebitelských produktech).
Nesvádějte všechno na důchodce podívejte se na vaše vládnutí kam to dospělo za posledních 35let .Sami si přidáváte desetitisíce vyhazují se peníze oknem za zpackané projekty ti co nepracují a nikdy nebudou se mají lépe než by tomu bylo naopak .Ti důchodci ať minulí nynější či budoucí do rozpočtu odvedli a odvádějí a vy jen rozdáváte na nesprávných místech a nesprávným.Vašim jednáním jen děláte čím dál větší generační rozbroje
Naopak, současní důchodci s velkou pravděpodobností odvedli méně, než kolik nyní dostávají. To je velká chyba průběžného systému. Pokud by měl každý svoji hromádku, kterou během svého života vydělal (odevzdal na sociálním pojištění), tak by to bylo spravedlivé.
Na tu problematiku jde koukat z mnoha různých pohledu, ale nejvíc mě fascinuje schizofrenie českého národa, kdy křičíme zastavme migraci, ale zároveň děti nechceme. Je nutno si tedy říct, že bez migrace by tu za chvíli nebyla ani noha... Jak z toho ven?
Více profesí se automatizuje, ať už výroba tak administrativa. Pro stejné množství výrobků bude potřeba méně lidí. Proč si sem imigrovat cizince, když ani s vlastními občany nedokážeme finančně hospodařit?
V zahraničních zrádcích je to v pohodě a za mě to udělala dobře, kdyby měli mozky, tak na to přijdou 🙂) a hlavně kdyby se podívali na pár sérií. Zrádci po sobě na konci z 90% jdou, tak by je to mohlo napadnout. Ale asi to tolik neznají.
Je ale rozdíl se označovat stejně jako věrní a nebo při odhalení říct že zrádce je ten a ten.
Všem doporučuji shlédnout tuto reportáž na Primě po pádu lanovky v Itálii. O tom že není nainstalovaná automatická brzda veřejně mluví správce areálu ! Tudiž je nemyslitelné říct, že o tom nikdo nevěděl!
Brzdu odmontovali nejspíše proto, protože při cestě lanovky nahoru, dojde za podměrným sloupem k zhoupnutí lanovky, čímž se na chvíli odlehčí tažné lano a brzda se tak mohla aktivovat.
Ve vyšetřovací zprávě se píše o tom, že to lano urezlo v místě kde je lanovka připojená. V tomto místě je kryt, do kterého zatékala voda. Jelikož prý nemazali originálním olejem ale dle nález VUT vyjetým olejem, tak došlo ke korozi.
Všechno je zaviněné ametérismem a laxností provozovatele. Přitom lanovka byla velmi zisková a na tyto údržby měla dostatek prostředků.
Už to vidím, jak všichni pláčou, že v Praze je draho. V pohraničí je taky draho a všechno z ruky, práce je málo placená. Je na to standardní odpověď. Přestěhujte se za prací.
Takže stejná rétorika. Přestěhujte se kde je levněji.
Jde o to, že jiná doručovatelka firma nabídne řidičům v Praze víc než v krajích, ale Česká pošta bude mít soudem dané že to samé udělat nemůže. Takže buď Česká pošta nesežene v Praze řidiče, nebo budou v krajích předplaceni.
Rád bych věděl, kdo tyhle dluhy jednou zaplatí. Za 35let kvetoucí demokracie a budování kapitalismu, jsme zatím dělali jen dluhy, aniž bychom platili jedinou korunu. Žijeme na úkor svých dětí a vnoučat. Zřejmě to tady nikomu nevadí. Plánuje se další zadlužování. Tenhle svět mi rozhodně nevyhovuje.
Proto je kapitalismus po socialismu tak přitažlivý, protože se zvýšila životní úroveň, bohužel na úkor zadlužení
Nechci vám do toho házet vidle, ale silniční daň neplatí žádné osobáky už třetím rokem 🙂 Holt je vidět, že se vyznáte 🙂
Je jedno jestli to pan nazval silniční daň nebo spotřební daň na palivo, smysl ne stejný, je to poplatek na udržování komunikaci, který el. auta neplatí, ikdyz ji využívají minimálně stejně.
Rytmicky, co dva až tři měsíce, proběhne médií zpráva, že učitelé berou až 50.000 - hrubého měsíčně. Moje sestra, zástupkyně ředitelky na jedné ze základních škol, toto důrazně při našich hovorech na toto téma dementuje. Několikrát jsem viděla ty aktuální tabulkové platy a 50.000,- hrubého tam vážně běžně není. Je to v průměru 35.000- 40.000,- hrubého (!) měsíčně. Proč se v médiích takto lže? Proč Vy, zástupci asociací základních a středních škol proti této lži nevystoupíte??? Proč to nedementujete??? Vždyť veřejnost je vládou a médií masírována proti Vám, pedagogům. Přestaňte už konečně mlčet!!!
Protože k tabulkovému platu ještě patří osobní ohodnocení, bonusy a jiné příplatky, které to dorovnávají na tento udávaný platový průměr?
Myslím, že pokud by ty obory nebyly potřeba, tak nevzkvétají, to je zákon trhu, ne? Ale vy si dejte základku radši ještě jednou a buďte rád, že tam někdo zůstal učit, protože daňoví poplatníci se skládali - měkké i.
Zrovna nedávno se psalo o tom, jak je za posledních 10 let vystudovaných tuším 22 tisíc sociálních pedagogů .. což samozřejmě znamená velké loby aby našli práci, alias se jim vytvoří ve školách pracovní místa. To opravdu není zákon trhu. Co se týče technických oborů, to je smutná kapitola. Na strojařinu na Liberecké univerzitě byla kapacita 400 lidí, přihlásilo se 250 a po prváku nás bylo 120. Pak se těžko tvoří ekonomika s vyšší přidanou hodnotou.
Počítejme společně: 16 miliard korun výdajů na platy děleno 12 měsíci – a teď ještě vydělte výsledek počtem úředníků. Výsledek – 58 tisíc korun!
Zhruba tolik práce si s výpočtem dali autoři studie. Nezískali od úřadů detailnější anonymizovaná data,
takže nemohli zjistit, kolik vydělá referent, vedoucí oddělení,
ředitel odboru, vrchní ředitel sekce nebo státní tajemník.
XX
Nějak expertovi uniká pointa a rozvádí průměr do šířky a plameně mystifikuje.
Pokud tedy lidé berou méně, kam se ztrácí ten zbytek vynaložených peněz ??
Mám-li určitý počet lidí, pak je průměr jednoduchý a vypovídající
a je jedno, kdo dělá šéfa a kdo vrátného.
Máme divné experty.
Hlavně v tom chybí provozní náklady. Alias nájem, vytápění, ostraha, IT systém, úklid, obměňování vybavení .. takže vůbec bych se nedivil kdyby náklady na jednoho zaměstnance byly +100%, protože výplata zaměstnanci není jediný výdaj.
Učím hudbu, malé děti i ty větší. Jestliže necháme AI, aby životní prostor zaplevelila odvozenou šmírou, tak co bude s motivací těch, co se učí na něco hrát? Učení hry na hudební nástroj má zásadní vliv na psychomotorický vývoj a posouvá děcka na další level. Chceme to vážně zahodit? Hodnota spočívá v samotném procesu učení, vše ostatní je jen bonus. AI proces učení nahrazuje...
Kolik dětí hraju hudbu proto aby se tím živilo? Kolik dětí hraje fotbal, hokej, basketbal aby se tím živilo? Dělají to protože je to baví. A pokud to bere takhle, tak se na to dá dívat i opačně, že to přitáhne nové programátory.
Otázka pro ty více přemýšlející, pokud by síla gravitační síla na povrchu byla o velikosti "1", tak když bych se blížil středu (těžišti) koule, tak by se mela velikost blížit nule, protože hned za středem se změní směr, že ? Dá se ale definovat v jakém místě by gravitační síla měla největší velikost ? Protože dále od zemského povrchu se zase velikost pomalu blíží nule. Průběh je tedy od nuly, přes "1" opět k nule, musí mít tedy ale někde maximum ?
14
Sledujících
0
Sleduje
14
Sledujících
0
Sleduje
Tím jen upozorňujeme na slabost a neschopnost našeho průmyslu vyrobit dostupný elektromobil.
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Máme málo vysoce vzdělaných techniků a taky málo velmi nevzdělaných lidí do výroby. Čína má oboje a proto se jí tak daří.