Už asi deset roků užívám stejné léky na předpis a čas od času si musím pořídit nové balení. Zatímco praktická lékařka mi pošle elektronický recept přes SMS, do lékárny kvůli tomu musím dojít pokaždé osobně. Samozřejmě bych uvítal možnost zaslání poštou, role lékárníka je v tomto případě nulová, jen to zvyšuje náklady zdravotnického systému.
To je další z dlouhé řady špatných ekonomických rozhodnutí v hospodaření státu. Sektor státních zaměstnanců, ke kterým patří i učitelé, by ve zdravé ekonomice neměl mít vyšší platy než sektor podnikatelský. Už dnes je u nás rovnováha vychýlena ve prospěch státních zaměstnanců. Do ekonomiky se tak dostanou další peníze nepodložené zvýšenou produktivitou práce, což jen přiživí inflaci. Vyvyšovat učitelskou profesi o 40 procent nad ostatní a odsuzovat tak nepřímo jiné, aby nemohli mít více než např. 0,6 průměrné mzdy, je sobecké a nespravedlivé. Ve zdravé společnosti by měly spolupracovat všechny profese a nesnažit se získávat skupinovou výhodu na úkor jiných.
Domnívám se, že by se Ukrajině mělo pomáhat jen na principu dobrovolnosti. Ať se konají sbírky, ať se dá lidem, kteří to považují za svou prioritu, možnost platit zvláštní daň, ale neposílat do cizí země peníze z vysoce deficitního státního rozpočtu a zadlužovat tak naše potomky na několik generací.
Při současné vysoké inflaci je zřetelně vidět slepá ulička různých penzijních připojištění a soukromých důchodových "pilířů", které se u nás kdysi velmi propagovaly. Zatímco státní důchod se vám alespoň nějak valorizuje, soukromé penzijní fondy vám na inflaci nepřidají ani korunu, takže dávka jimi vyplácená ztrácí reálnou hodnotu. Spořte si na důchod!
Uniká mi důvod, proč by se všichni váleční uprchlíci neměli po skončení bojů zase pokojně vrátit domů na Ukrajinu a budovat svou vlastní zem, kterou si teď jejich muži brání proti Rusům. Není přirozené,aby člověk zůstával, pokud to jde,v zemi, kde se narodil? A není to věc našeho svrchovaného rozhodnutí, zdali nebo koho z cizinců a za jakých podmínek zde necháme dlouhodobě žít? Může to být i legitimní téma pro nejbližší volby.
Já bych řekl, že pokud Ukrajinci utíkají před válkou, mohli by zůstat krátkodobě v první bezpečné zemi, aby se po skončení bojů mohli snadno vrátit do svých domovů. Pokud ale chtějí využít situace k trvalé emigraci, neměli by se divit, že musí projít běžným azylovým řízením, které nějakou dobu trvá, má řadu podmínek a může skončit i odmítnutím žadatele.
Já si myslím, že předčasné ukončení smlouvy na dobu určitou ze strany dodavatelů energií bylo protiprávní, bylo to porušení smluvního vztahu, a že by měli být dodavatelé odpovědni za škody, které tím způsobili odběratelům. Tedy že by měli uhradit odběratelům minimálně rozdíl mezi původně sjednanou cenou a cenou u DPI za spotřebovanou energii po celou dobu nedobrovolného setrvávání zákazníků v režimu DPI, dokud se nepodaří přejít k standardnímu jinému dodavateli. Podal už někdo žalobu k soudu?
Snad by také mohli začít dělat statistiku, zdali nebo v jakém procentu jsou mezi nově nakaženými, jejichž stav vyžadoval hospitalizaci, lidé, kteří už dříve covid prokazatelně prodělali. Těchto lidí už je u nás minimálně 1,6 milionu. Nakolik je oprávněné, že se jim uznává imunita jen 180 dnů, a potom se i na ně vyvíjí nátlak, aby se hlavně očkovali nebo donekonečna testovali, pokud si třeba jen chtějí jít zaplavat do krytého bazénu? Ostatně při výletu na Slovensko vás před karanténou osvobodí jenom dvě dávky očkování, a prodělaný covid tamější úřady vůbec nezajímá. 🙁
"Pak je tu ještě cesta dramatického zvýšení daní v tomto roce." - Proč tedy v této krizové situaci například rušili superhrubou mzdu a dramaticky snižovali daně z příjmu v tomto roce? Stát se topí v dluzích, a učitelům - státním zaměstnancům - se přidává na absurdních 130 % průměrné mzdy ostatních lidí? Tato vláda přijala řadu zásadně chybných rozhodnutí. Kde rostou dluhy, tam se ztrácí svoboda. Jednotlivce, rodiny i státu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Myslím si, že v době, kdy u nás ještě válka není, by měli lidé s politiky v čele maximalizovat své úsilí pro to, aby válka nevznikla, a ne se jenom chystat na to, jak ji vést a vyhrát. Bohužel i vyhraná válka přinese obrovské utrpení a zmar i vítězné straně. Udělali naši politici už všechno, co se dalo, aby se předešlo nepřátelství, aby se obě strany nedráždily, aby se dojednaly podmínky obnovené spolupráce, aby se mohlo dál na obou stranách normálně žít? Ještě je pořád čas velké válce zabránit. Obávám se ale, že nakupováním granátů se toho nedosáhne.