Nejednalo se o nějaké překvapení pro normální cestující, jak by se snad mohlo zdát z článku. Šlo o akci, na kterou byl pronajat jeden z vozů šestnáctivozové soupravy rychlovlaku Nozomi. Abyste se jí mohli zúčastnit, bylo třeba si zakoupit vstupenku, která obsahovala i jízdenku. Na sedadla u okénka stála 33 000 jenů, na sedadla u uličky s lepším výběrem 50 000.
Pro srovnání, normální jízdenka s rezervací místa na danou relaci stojí 14 720 jenů.
V japonském článku se píše, že vlak v Komagome stál jen 15 minut, za kterých přesunuli cestující do ostatních vozů, prohledali inkriminovaný vůz č. 8, nic nenanšli a uzavřeli jej pro cestující.
Jednalo se nejspíš o mládě tohoto hada:
Pozn: Linka Jamanote není žádná rychlodráha, ale okružní městská linka, která dosahuje maximální rychlosti okolo 100 km/h, ale to jen na několika delších mezistaničních úsecích.
Jakožto cyklista vím, že jsem oproti autům hůře vidět, tak se snažím nejen na kruháčích sledovat ostatní auta, jestli mi opravdu dávají přednost, protože už se mi nejednou stalo, že mě zaregistrovaly až na poslední chvíli. Rozhodně nechci nijak zpochybňovat vinu řidiče, ale pokud by cyklistka i na poslední chvíli alespoň zatočila doleva, když už nestihla zabrzdit, mohla srážce zabránit, nebo ji alespoň zmírnit.
Lidé už nevstávají podle slunce, ale v pevnou hodinu. Letní čas je tedy taková hrubá snaha, jak aspoň trošku vstávání přizpůsobit změnám délky dne - když slunce vychází dříve, lidé budou moci vstávat dříve - přijde mi to tedy přirozenější, než mít celý rok čas stejný.
Mimochodem, v Japonsku mi letní čas chybí - v červnu se stmívá už po sedmé, takže když jsem měl ještě pevnou pracovní dobu, vůbec jsem si denního světla neužil, naproti tomu se rozednívá zbytečně brzy.
Daleko závažnější ovšem na tom celém je to, že na podobná vyjádření čeká ruská domácí propaganda, která toto video naservíruje jako fakt, aby tím dále prohlubovala nenávist vůči západu a posílila zkomírající chuť Rusů bojovat s Ukrajinou, kterou Česko podporuje. Nebo, aby si dokonce připravilo půdu pro možné budoucí útoky na cíle dále na západ.
Skoro by se mi i chtělo tvrdit, že jsou tyto výroky učiněné přímo na ruskou objednávku, i když jsou to samozřejmě jen mé domněnky.
Tak já jsem se musel o náhradu nákladů za ubytování dohadovat i s Japan Airlines, když jsem na něj měl nárok, protože to bylo na letu z EU. Samozřejmě jsem si ho musel zajistit sám. A to je Japonsko vyzdvihováno jako etalon kvality péče o zákazníka.
To že se o cestující nepostará egypstká nízkonákladovka na letu z Egypta mě tedy vůbec nepřekvapuje, i když chápu že to muselo být nepříjemné. Určitě ale klobouk dolů před německými hasiči.
Mimochodem, na kompenzaci by nárok nebyl ani u EU společnosti, protože důvodem bylo počasí. Byl by nárok pouze na zajištění ubytování a stravy.
Tady snad nikdo nechápe jednoduché zásady ruské doktríny. Cokoliv se děje na území Ukrajiny, jakkoliv je to krůté, si buď způsobují sami Ukrajinci a jejich spojenci, nebo je naprosto nezbytné pro svržení tamního "fašistického" režimu.
Jakmile však dojde k útoku na ruské území se sebemenší škodou, je to ohavný teroristický čin, který by měl okamžitě odsoudit celý "civilizovaný" svět, a na který by mělo Rusko rázně odpovědět, a to zničením minimálně několika nemocnic, školek a útulků pro opuštěná koťátka.
Japonsko již více než před dvěma roky jednostranně zrušilo bezvízový styk se všemi zeměmi, se kterými jej mělo. To samé by měly udělat minimálně i státy Schengenského prostoru. Za současné situace si totiž Japonci mohou vesele cestovat po světě bez víz, ale cizinci k nim nemůžou. A to ani s vízem, protože pro individuální turistiku se nevydává.
Klasický japonský přístup: Navenek hazard neexistuje, vše je podle pravidel. Ve skutečnosti jsou herny pačinko kolem všech větších nádražích a jsou permanentně plné. Dokonce ráno před otevřením se stojí fronty, každý si chce vybrat ten nejnověji instalovaný automat, který "hodně dává". Za rohem každé herny je stánek, v Tokiu se jmenují "TUC", kde vám vyplatí za výhru hotovost. Spousta kancelářských pracovníků tady dělá do pozdního večera, potom jdou chlastat nebo hrát pačinko, pár hodin se vyspat a zase do práce. O víkendu můžou na pačinko hned od rána.
Co se týče loterií, tak nejen, že jsou na ně stánky snad na každém rohu, ale dokonce v tomto odvětví podnikají i banky. V internetovém bankovnictví na vás vyskakují reklamy, že si můžete pomocí pár kliknutí vsadit přímo z bankovnictví. Co víc, můžete si nastavit pravidelné sázení třeba každý týden, peníze se vám automaticky strhnou z účtu.
Ještě se divíte, že je v Japonsku tolik závislých na hazardu?
Podle ranních zpráv jsou hlášeni 2 mrtví a 126 zraněných. Cunami bylo nakonec jen do 30 cm, oproti předpovídanému jednomu metru.
U soupravy na šinkansenu byla aktivována záchranná brzda, i přes to ale až na jeden vůz celá vykolejila. Cestujícím se sice nic nestalo, ale museli v nakloněném vlaku bez elektřiny čekat 4 hodiny na vysvobození. Na části Tókaidó šinkansenu z Nasu-Šiobara do Morioky je zastaven provoz, obnova bude trvat minimálně v řádu dnů. V Japonsku se nedá obnovit provoz jen po jedné koleji, jako v Česku, protože veškeré návěštění apod se staví pro provoz jen v jednom směru. NAD se obvykle nezavádí, cestující se musí dopravit jiným způsobem.
Pro všechny, co tady horují pro zavedení trestu smrti, bych rád uvedl, že před měsícem a půl zaútočil tady v Tokiu ve vlaku člověk nožem a zapálil za jízdy vnitřek vagonu. Důvod byl ten, že chtěl zabít co nejvíc lidí, aby byl odsouzen k trestu smrti. Můžete namítat, že ten člověk byl psychicky narušený, a takové případy jsou naprosto ojedinělé. To by mi ale nebylo nic platné, kdybych zrovna v tom vlaku byl. V té době jsem vystupoval z protijedoucího vlaku asi o dvě stanice dál...
I psychicky zdraví lidé, co páchají trestnou činnost, si obvykle nepřipouští, že budou zadrženi, natož odsouzeni, takže to, že jim hrozí trest smrti, je obvykle neodstraší.
...."Ale toho, kdo jsou jeho političtí protivníci, si je velmi dobře vědom,” poznamenal exprezident.
To je ale hlavní problém současného prezidenta, ať už je zdravý nebo nemocný. Stále někoho označovat za protivníka, různě nálepkovat, bojovat proti němu a také se mu mstít.
Proto se nelze divit, že ho tolik lidí nemá rádo a přeje si jeho odchod z úřadu. Je těžké se smířit s člověkem, který proti vám aktivně bojuje.
Byl jsem na ní. Před startem vás varují, že musíte mít hlavu opřenou správně o opěradlo, jinak se zraníte. Kamarád (Slovan), co na ní byl se mnou, si pak ještě pár týdnů stěžoval, že se mu divně točí hlava. Těch drobných zranění tedy mohlo být víc i v minulosti, jen se o nich nevědělo.
Jinak je to docela show, odpočítávají start jako při startu rakety, při nule se to jakoby porouchá a vy stojíte na místě, pak to zničehonic odstartuje, prostě nic pro slabé povahy.
Celý ten park je poměrně extrémní, i když třeba horskou dráhu "Fujiyama" jsem si vyloženě užíval. Počítejte ale s tím, že většinu času strávíte ve frontách, na dobré atrakce klidně i několik hodin na jednu jízdu.
Ta japonská čísla nakažených jsou ale zákonitě podhodnocená. Aby tady v Japonsku mohl vůbec být někdo otestován, musí mít příznaky a ještě se v minulosti setkat s někým nakaženým. Pak mu teprve přes specializovanou linku umožní podstoupit test zdarma. PCR test z vlastní kapsy stojí klidně 8 000 Kč v přepočtu. Naproti tomu v Česku se všichni rutinně testují, aby mohli do práce nebo do hospody.
Jenom doplním:
A ještě z vlastní zkušenosti: V Japonsku sice odplivávání není úplně běžné, ale určití lidé, hlavně pánové středního a staršího věku, to občas dělají. Určitě to není něco, co by se běžně pokutovalo.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To, že neměl v úmyslu krást, bylo evidentní už jen proto, že zaplatil čokolády 40x dražší, než je ta samotná taška, která je ale z celého nákupu nejvíc vidět.
Je to celé trochu absurdní, ale pokud na to má řetězec právo a stojí jim to za to...
Nakonec, revizoři v pražské MHD se k turistům svého času chovali v podobném duchu.
1 odpověď