To, že neměl v úmyslu krást, bylo evidentní už jen proto, že zaplatil čokolády 40x dražší, než je ta samotná taška, která je ale z celého nákupu nejvíc vidět.
Je to celé trochu absurdní, ale pokud na to má řetězec právo a stojí jim to za to...
Nakonec, revizoři v pražské MHD se k turistům svého času chovali v podobném duchu.
Bohužel neberete v potaz jinou věc (a tady bohužel mluvím z vlastní zkušenosti)(nás takle přepadli s videem)
To, že neexistují zombíci, a nejedná se o apokalypsu, je asi jasné v prvém okamžiku, ALE...
...dokážete poznat, že ten útočník co na vás útočí s nožem v masce zombie/santa klauze/klauna, je prankový herec, nebo zloděj/narkoman/džihádista, co má na sobě masku proto, aby nebyl poznat při páchání trestné činnosti!?
To se ho mám zeptat, je ten nůž umělý, nebo jste magor co mě chce zapíchnout doopravdy a má masku aby ho nepoznali?
Mě se to stalo! Nás přepadli v maskách a s noži(takovými těmi co se zasunou dovnitř), a než někdo zařval, že to je prank, tak s ním kamarád bývalý profi boxer vytřel tak, že mu zlámal hnátu!
Jak jsem psal níže, jednalo se o akci ve vyhrazeném vagonu, na kterou jste si musela koupit vstupenku s jízdenku, žádné překvapení.
Nejednalo se o nějaké překvapení pro normální cestující, jak by se snad mohlo zdát z článku. Šlo o akci, na kterou byl pronajat jeden z vozů šestnáctivozové soupravy rychlovlaku Nozomi. Abyste se jí mohli zúčastnit, bylo třeba si zakoupit vstupenku, která obsahovala i jízdenku. Na sedadla u okénka stála 33 000 jenů, na sedadla u uličky s lepším výběrem 50 000.
Pro srovnání, normální jízdenka s rezervací místa na danou relaci stojí 14 720 jenů.
V Británii se možná soudní cestou domouhou náhrady vzniklé škody chybným rozhodnutím personálu, v Česku rozhodně ne, dcera má s tímto své zkušenosti v době covidu, všechny doklady měla v pořádku, potřebný test do země kam cestova byl platný, personál rozhodl, že platný není a nepustil ji do letadla, v Česku vymalováno, nikdo se s vámi nebude bavit.
To se stalo za COVIDu i v Německu. Letěl jsem domů do Japonska s jedním Němcem, který měl vyřízené všechny potřebné dokumenty pro, tuším, pracovní pobyt, ale na check-inu ho odmítli. Šel znovu na ambasádu, kde mu potvrdili, že má vše v pořádku, tak to zkusil za pár dní znovu a vyšlo to.
V té době se nedalo za účelem turistiky do Japonska cestovat vůbec.
V Česku je to skutečně o hubu jet na kole. Mám toho naježděno na kole víc než dost i mimo republiku a můžu říct že pro českého řidiče je cyklista drátěná veš, která nemá na silnici co prohledávat. Nikde jinde jsem tohle nezažil.
Jezdím na kole v Česku a Japonsku, a musím říci, že v Japonsku je to horší, hlavně v Tokiu a v prefektuře Ibaraki.
Ne. Většina machanismů v letadle je blokovaná a lze je aktivovat až v určitm specifickém okamžiku. Tato otázka napadá i mě - jak je možné, že bylo možné aktivovat skluzavku v normálním režimu při nástupu do letadla, bez odblování pilotem nebo nouzovým přistáním?
Po nástupu do letadla posádka zavře dveře a aktivuje skluzavky (uslyšíte "slides armed and cross-checked"). Pokud tedy potom někdo nouzový východ otevře bez toho, aby skluzavky zase deaktivoval, tak se samozřejmě vysunou. Emergeny může totiž nastat kdykoliv, třeba i při čekání na ploše se může v letadle něco vznítit a bude jej potřeba evakuovat.
Pokud se dostanete pod to hypermoderní pozlátko, kterým se Japonsko navenek prezentuje jako hypermoderní společnost, zjistíte, že se tu používá spousta archaických technologií. Kromě disket a faxů třeba papírové vkladní knížky k účtům, osobní razítka, část obchodů bere jen hotovost, karty se někde ještě čtou přes magnetické proužky atd.
...ještě jsem zapomněl na půjčovny CD/DVD/BD.
Nerozumim.
Tim se jako chtelo rict, ze v Japonsku se jeste donedavna pouzivaly diskety?
v Japonsku???
v Japonsku???
to jako v TOM Japonsku?
Pokud se dostanete pod to hypermoderní pozlátko, kterým se Japonsko navenek prezentuje jako hypermoderní společnost, zjistíte, že se tu používá spousta archaických technologií. Kromě disket a faxů třeba papírové vkladní knížky k účtům, osobní razítka, část obchodů bere jen hotovost, karty se někde ještě čtou přes magnetické proužky atd.
V japonském článku se píše, že vlak v Komagome stál jen 15 minut, za kterých přesunuli cestující do ostatních vozů, prohledali inkriminovaný vůz č. 8, nic nenanšli a uzavřeli jej pro cestující.
Jednalo se nejspíš o mládě tohoto hada:
Pozn: Linka Jamanote není žádná rychlodráha, ale okružní městská linka, která dosahuje maximální rychlosti okolo 100 km/h, ale to jen na několika delších mezistaničních úsecích.
a co třeba kamery a velké pokuty? to by bylo 10x lepší a elegantnější
V Japonsku se pokuty za drobné přestupky, jako je odhazování odpadků, přecházení na červenou apod. nedávají. Společnost tu nepaměti fungovala na principu sebekontroly, lidé si nechtějí udělat před ostatními ostudu. Teď už to ale někde fungovat přestává.
dle čeho uvažujete pojem "malý segment"? počet spojů, přepravených cestujících, osbkm........
Běžný Japonec jezdí šinkansenem buď na služebky, nebo jednou do roka na dovolenou, pokud tedy nemá hluboko do kapsy a nejede nočním autobusem.
Zato jezdí každý den do práce a zpět přeplněným vlakem, jehož interiér má konfiguraci starých vozů pražského metra, akorát sedačky jsou polstrované. To je mu ovšem jedno, protože si většinou stejně nesedne.
Bydlím v Pekingu, na rande jsem už s pár slečnama byl, ale ani jedna se mě na plat nezeptala, ale zase tady vážně nějaká rovnoprávnost neplatí, automaticky vše musí platit muž..
Děkuju za osobní zkušenost. Slyšel jsem to z několika zdrojů, ale je možné, že to platí spíš někde v provinciích nebo už to platit přestává. Také bych si tipl, že holky, co randí s cizinci, mívají trochu jiná kritéria.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tento komentář byl smazán uživatelem.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jak kde, v Japonsku nebo na Tchaj-wanu jsou k cizincům většinou ohleduplní ještě víc.