V kvízu jsou chyby. Brahmaputra je delší než Ganga a trojúhelník může mít i 3 pravé úhly, když neleží v jedné rovině, ale je narýsován např. na kouli (známý příklad takového trojúhelníku je ten s jedním vrcholem na pólu a dvěma na rovníku, kdy jeho strany tvoří právě rovník a dva poledníky kolmé na sebe na pólu). Takže autorovi či autorce bych doporučil lépe formulovat otázky a pracovat se zdroji.
Na úvod musím napsat, že Gauffovou opravdu nemusím, minimálně doteď mi přišla jako typický "americký spratek" s přemírou sebevědomí. Ale to, co se stalo v tomto zápase, byla jednoznačně křivda spáchaná na ní. Přitom však její reakce nebyla nikterak přehnaná a tato hráčka mě svou reakcí snad začíná přesvědčovat, že by to nemusela být úplně typická arogantní Američanka (jakou je pro mne třeba Serena Williamsová; vzpomeňme na několik jejích hádek s rozhodčími). Naprosto chápu frustraci, kterou po verdiktu umpirového sudího musela Gauffová cítit, a naopak nechápu, proč se výměna neopakovala a bod byl přidělen soupeřce. Tohle byl přesně moment, kdy jeden míček může ovlivnit celý zbytek zápasu. Ponechme stranou chování davu a to, že to následně ovlivnilo i Vekičovou; tohle se prostě nemá stávat a když už, tak musí být možnost, jak to zvrátit (nevyznám se úplně v pravidlech, ale nevím, proč by původní verdikt o přidělení fiftýnu Vekičové nemělo jít změnit na opakování výměny).
Pro všechny "karmisty" tady: s tím losem to rozhodně nebyl žádný promyšlený podvod, osobně myslím, že sám Zverev nevěděl, co řekl. Navíc pak sám pronesl, že je mu to jedno a vzal příjem. Takže ty hlouposti o tom, že ho dohnaly boží mlýny, si nechte od cesty. A stran finále - má pravdu, v pátém setu finálového zápasu je velký rozdíl, jestli je to najednou 3:1 místo 2:2. A panu Ivanu Langerovi: dostat na frak si představuju opravdu jinak, než hrát přes 4 hodiny a 5 setů. To jste si asi spletl s ženským finále.
Nebojím se napsat, že fenomenální, přesto ne vždy a všemi dostatečně doceněný hráč. Jako fanda Realu jsem doufal, že minimálně jednu sezónu ještě hrát bude... Ale chápu i přání končit na vrcholu, ne každý to dokáže. Přál bych mu ještě tři trofeje - Ligu mistrů, Euro a Zlatý míč (ačkoli ten mu stejně nedají, i kdyby druhé dvě přeci jen získal). Díky za vše, Toni, jsi fotbalový génius!
Teď jsem viděl sestřih utkání Real - Neapol a nechápu, co ve veřejnoprávním médiu dělá ten redaktor, který to komentoval. Během šestiminutové reportáže třikrát zaměnil hráče Realu a ještě tvrdil, že Rodrygo, který hraje za Real už pátým rokem, strávil poslední 3 roky v AC Milán. Tvl, když se tím živím a vím, že to sledují tisíce lidí, tak si dám pozor, abych se takhle neztrapnil...
Gratulace Barceloně, o titulu je rozhodnuto. Realu nezbývá než se soustředit na ChL a domácí pohár a alespoň tam uspět (a v případě poháru to trochu Barce vrátit). Nicméně při současné "formě" úplně nevím... V poháru by se musela porazit Barcelona o 2 branky (a pak samozřejmě vyhrát finále), v ChL je v cestě nejen Chelsea, ale následně někdo z dvojice Bayern/City, a ti mají takovou formu, že bych se bál debaklu...
Za sebe říkám, že Kosťuková má pravdu. Apolitický sport nikdy nebyl, není a nejspíš ani nikdy nebude, zvlášť v takových autoritářských státech, jako jsou Rusko, Čína a další. Sport je výkladní skříní režimů v takových zemích a podle toho by se s těmito sportovci mělo jednat. Takže v momentě, kdy Rusko svévolně napadne jiný suverénní stát, všem ruským sportovcům zakázat starty na mezinárodních soutěžích. Jediný způsob, jak se totiž mohou věci napravit, je ten, že ta změna vzejde od Rusů samotných. Kdyby se totiž rozpoutala válka mezi Ruskem a zeměmi NATO, tak i kdyby Rusko prohrálo, tak za pár let to bude úplně stejné jako teď. Tu změnu musejí chtít a taky zařídit sami Rusové. Musejí se prostě kousnout a uvědomit si, že jestli mají být právoplatnou a respektovanou součástí světového společenství, musejí dodržovat základní pravidla, např. právě respektovat jiné suverénní země. Je mi jasné, že spousta Rusů to tak cítí a "jen" se bojí to říct nahlas, jenže bez toho to nepůjde. Příkladem by měli jít právě světoznámí Rusové, sportovci jsou jedni z nejviditelnějších. Proto také obdiv a respekt např. Darji Kasatkinové.
Na celé anketě je poznat, jak se FIFA a UEFA navzájem nesnáší. Cena pro nej hráče Messimu - řekněme si upřímně, že je to hlavně za výkony na MS, mělo-li by se hodnotit spravedlivě celé zmíněné období, za které se cena uděluje, vyhrál by nejspíš Benzema. Totéž u trenérů, ačkoliv tam jsou ti reprezentační oproti klubovým v nevýhodě, takže budiž. Ale cena pro nejlepšího brankáře je skutečně výsměch, tam měl být Courtois jasně vítězem, vychytal ligu i Ligu mistrů, finále proti Liverpoolu je toho jasným důkazem.
Autor by si měl svůj článek po sobě přečíst. Nebo si rovnou zopakovat pravidla českého jazyka ze základní školy. Turnaj rozhodně neskončil pro NÍ, ale pro NI - tu Serenu. Už mi vážně leze krkem, že lidé, kteří za to berou peníze, neumějí správně skloňovat zájmena. A tohle samozřejmě není jediný prohřešek proti spisovnému jazyku, který v článku najdeme.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nechme stranou dlouhodobě špatnou formu United a nekompetentního manažera. Ale titulek článku je naprosto tristní. Odkdy je výsledek 3:0, ve fotbale vcelku běžný, debakl?! Tento výraz by měli pisálkové začít používat až od pětibrankového rozdílu, rozdíl tří gólů rozhodně za debakl označovat nelze.
1 odpověď