Jako člověk s téměř dvacetiletou zkušeností se závodním společenským tancem (tedy standardními a latinskoamerickými tanci) tvrdím, že:
Ve finále to dle mého mohlo být částečně zapříčiněno tím, že Lucie Vondráčková s Lukášem Bartuňkem šli na parket jako první, ačkoli celkově si spíše myslím, že by to dopadlo podobně, i kdyby první nešli. Zejména Tatiana Drexler mne v tomto ohledu zklamala, často páru nic nevytkla a přesto dala 9. Ale takových případů bylo víc - nejen ve freestylu ve finále, ale i v díle s moderním tancem dostaly Vondráčková i Dancingerová absolutní hodnocení v podobě 30 bodů, ale v obou případech měla Vondráčková dostat více, tedy přesněji Dancingerové těch 30 dát neměli. Docela by mne zajímalo, jak by to celkově dopadlo, kdyby od poroty měly obě dámy - amatérky stejné hodnocení, případně Lucie vyšší (ve finále jsem to rozhodně viděl takto). Na toto konto ještě připomínám, že LV je o 11 let starší než MD, a v tomhle věku se to už pozná.
Opakuji ale, že celkově vyhrál ten tanečně nejlepší.
Jenom dotaz. Útok mamby je rychlejší než je postřeh lidského oka?
Získávají lovci mamby imunitu vůči jedu?
Neřekl bych, že je útok jakéhokoli hada rychlejší než postřeh lidského oka. Zkuste si zadat na youtube "Death Adder Strike" (útok smrtonoše, nejrychlejšího hada při výpadu) a uvidíte, že ačkoli je útok velmi rychlý, nepostřehnutelný okem není. Jinak lovci mamb (ani jiných jedovatých hadů) imunitu proti jedu nezískají, ani když jsou opakovaně uštknuti. Naopak alergii na sérum už dostat mohou.
Za mě informačně dost nedostačující. Když už chce někdo napsat článek o podobnosti korálovců a korálovek, rozhodně by měly zaznít pojmy Batesovo a Müllerovo mimikry a to, že i níže zmíněné básničky jsou sice k užitku pro oblast Spojených států a část Mexika, ale dále v tropech, kde jsou korálovci pruhovaní jak se jim zlíbí, to už nefunguje. U korálovky sedlaté také neplatí, že by všechny poddruhy/populace praktikovaly Batesovo mimikry a tedy napodobovaly jedovaté druhy hadů. Napsat také, že všichni korálovcovití hadi jsou vejcorodí, tak to je přímo minela (pakliže autorka myslela jen korálovce samotné, tak si má dát pozor na pojmy, v článku je nic neznamenající pojem koráloví hadi; stejně tak pojem ještěrka se nemůže v češtině jen tak halabala zaměňovat s pojmem ještěr, protože zmiňovaný scink sice je ještěr, nikoli však ještěrka, jak je chybně uvedeno). A mohl bych pokračovat dál...
Za včerejší vypadnutí Lucie Vondráčkové a Lukáše Bartuňka může více věcí. V první řadě hodnocení poroty, a to už z minulého týdne, kdy pro mne nepochopitelně Tatiana Drexler dala páru jedinou devítku. Jejich paso doble ale bylo na 30 stejně jako u Marty Danzingerové. Přidalo se hodnocení z tohoto dílu, kdy pro změnu porota neměla všem třem posledním contemporary tancům dát 30 - minimálně Martě Danzingerové měli hodnocení snížit, protože takhle Vondráčkové ublížili, neboť v něm byla lepší. Další faktor je nešťastný slowfox, kde jde ale chyba za profesionálem - opravdu v choreografii bylo málo čistého slowfoxu. To mu mělo dojít a když ho dle svých slov nemohl napasovat na muzikálovou skladbu Singing in the rain, tak si měl pár rovnou zvolit jinou muziku. Že jim za nedostatek párového tance porota strhne body, bylo nad slunce jasné; přitom kvalitativně měli na víc. No a poslední věc je hlasování. Myslím, že spousta lidí skutečně ztotožňuje herce s postavou, tudíž nesympatická role v Ulici Vondráčkové hlasy nepřinesla. A že StarDance je sice taneční soutěž, ve které ovšem nerozhoduje kvalita tance, potvrzují neustálé postupy Patrika Hartla (faktor bavič) a Martiny Ptáčkové (outsiderka, která ale má progres, navíc faktor Vodička). V minulosti to bylo vidět u mnoha dalších, kteří neměli takové taneční kvality - Schmitzer, Bosák, Pavlásek, Maršálek atd. atd.
Tak samozřejmě když největší 2 výhry Realu za posledních 15 let byly v posledních 2 letech 😂 Ale klidně se můžeme na ty poslední 2 roky podívat detailněji:
Výhry - Barcelona 6:5 Real
Skóre - Barcelona 20:17 Real
Výhry o 3 a více gólů - Barcelona 2:2 Real
Výhry o 2 góly - Barcelona 1:1 Real
Výhry o 1 gól - Barcelona 3:2 Real
Takže sice 2 větší výhry pro Real, ale i tak má stále ve vzájemných zápasech lehce navrch Barcelona i v těch posledních 2 letech... Já si zase nevzpomínám, že by za tu dobu Real dokázal obhájit titul v La Lize nebo ve Španělském poháru nebo dokonce ve Španělském superpoháru. A když zmiňuješ Ligu mistrů tak tu Real vyhrál několikrát hlavně díky tomu, že tehdy nebyl VAR a žádná offside lajna. Jak to dopadlo když se jejich góly z offsidu neuznají jsme viděli včera (0:4). Gól z offsidu ve finále LM proti Atléticu Madrid 2016. Dokonce 2 góly z offsidu ve čtvrtfinále LM proti Bayernu 2017. A následně opět proti Atléticu Madrid v semifinále LM 2017 + plno dalších kontroverzních rozhodnutí ve prospěch Realu. Takže asi tak k tomu že Real dokázal obhájit titul v LM...🥱
V té statistice jednak máte chybu (celkové skóre Realu je 19, ne 17), jednak v ní máte započítány i přátelské zápasy, kdy se rozhodně nejede naplno a v kompletní sestavě (oba vyhrála Barcelona, 1:0 a 3:1). Takže když tohle odečteme, miska vah se přehoupne na stranu Realu. Dále: jistě, nepopírám, že se Realu v těchto situacích připísklo (nebo zpracoval lidský faktor, který VAR nyní odstraňuje), ale kdo ví, jak by ty zápasy i tak dopadly; jako (asi) fanoušek Barcelony musíte uznat, že připískávání velkoklubům se v LM dělo, děje a (asi) i dít bude - takoví fanoušci Chelsea by si s Vámi měli asi o čem povídat, bavíme-li se o Barceloně a jejích triumfech v LM. To bychom se ale asi přeli do nekonečna. Ale opravdu bych ocenil, kdybyste mi netykal, neznáme se a nenabídl jsem Vám to. Já Vám vykáním projevuji respekt, rád bych se ho dočkal i z Vaší strany. Děkuji.
Si zrovna vyjmenoval jediné 2 velké výhry Realu za posledních cca 15 let. Jinak to byla vždy výhra o gól nebo max. o dva, takže ano většinou Real vyhrál jen když to se štěstím ukopal. Během těch cca 15 let Barca porazila Real - 2:6, 5:0, 0:4, 5:1, 0:4 a včera opět 0:4 a to jsou jen zápasy v La Lize.
To, co píšete, z části nelze popřít - statistika je jasná. Je otázkou, kam až do minulosti chcete zajít. V posledních dvou letech rozhodně neplatí tvrzení, že to Real vždy jen "se štěstím ukopal". Nezapomeňme rovněž, že v letech, která zmiňujete, měla Barcelona zlatou generaci okolo Messiho; přesto si nevzpomínám, že by např. zvládla byť jen jednou obhájit titul v LM. A mimochodem, nejsem příznivcem automatického tykání kdekoli, byl bych rád, kdybyste to respektoval. Děkuji Vám.
DNA vs Vardrid .... Barcelona vždy když porazila Madrid , tak ho pokaždý přejela uplně jasně - zatím co RM vyhrál jen když to se štěstim ukopal ...
Tak určitě, odveta semifinále Copa del Rey 2022-23 Barcelona - Real 0:4, finále superpoháru 2024 Real - Barcelona 4:1... To je opravdu "se štěstím ukopali"... Barcelona včera vyhrála zaslouženě a byla lepší, zejména ve druhém poločase. Dovedu si ale představit, že kdyby Real proměnil některou ze šancí z první půle, nebo kdyby si uvědomili, co je to offside (zdravíme Mbappého), mohlo to skončit jinak. Není tady vůbec nikomu nápadné, že tyto velké zápasy docela často končí poměrně velkým rozdílem ve skóre, a přitom někdy má výrazně navrch jedna a jindy druhá strana? Náhoda? Nemyslím si...
Totiž je to celé nešťastně formulované:
Jaký význam má slovo apriori?
a) Předem, dřív, než to bylo ověřeno, v prvé řadě…
b) Poté, následně, po ověření…
c) Když je něco hlavní, nejdůležitější, nejzásadnější...
Ten význam je opravdu, že je něco hlavní a právě proto to říkáme předem...🙂
To není úplně pravda. Termíny apriori a aposteriori zavedl ve svém díle Kritika čistého rozumu Immanuel Kant a týkají se způsobu poznání - apriori jako "z předchozího", tedy v prvé řadě, prvního, a aposteriori jako "ze zkušenosti". Takže tady je naopak odpověď a) jediná správná. U otázky na potenciální/potencionální se to však už říct nedá, podle dnešní pravopisné normy jsou (za sebe říkám bohužel) obě formy správné.
Z latiny : potentialis - možný. Osobně je mi to mírně proti srsti, také by mi líp šlo z pusy potencionální, ale správně to není. Což už dávno vím, tak jsem se nenachytala. 10/10
Vidíte, mně zas nesedí potencionální, ale jazykovědci to vyřešili - dnes jsou již obě varianty možné a pravopisně správné. Sice mě to vytáčí, ale i potencionální je tedy správně.
Ne, Ganga (známá také jako Bhágírathi) je obecně považována za delší řeku než Brahmaputra.
Ačkoli se délky obou řek mohou lišit v závislosti na různých zdrojích a měřeních, většina vědeckých studií a geografických atlasů uvádí Gangy jako delší.
Jak jste již správně zmínil, v neeuklidovské geometrii, například na povrchu koule, mohou existovat trojúhelníky s větším součtem vnitřních úhlů než 180°. V takovém případě je možné, aby trojúhelník měl i více než jeden pravý úhel. V kvízové otázce, kde není explicitně zmíněna ne-euklidovská geometrie, je správná odpověď, že trojúhelník může mít maximálně jeden pravý úhel.
No nevím nevím, ale zatím všude, kde jsem se díval, byla Brahmaputra udávaná jako delší než Ganga. A s tím trojúhelníkem to sice 99 % lidí pochopí tak, že dá jeden, ale není-li jasně řečeno, že jde o trojúhelník v rovině (stačilo by právě napsat jen ta dvě upřesňující slova - kolik pravých úhlů může mít trojúhelník V ROVINĚ? - a žádný spor by tam nebyl), tak je to zkrátka špatně. Když už se ty kvízy dělají pro to, aby se lidé i něco dozvěděli, tak by si to autoři měli ohlídat. Je to třeba podobné tomu, kdybyste položil otázku, kolik skupenství rozlišujeme, a za správnou odpověď byste považoval 3. To se sice pořád učí na školách a většina lidí si to myslí, ale správně to prostě není.
V kvízu jsou chyby. Brahmaputra je delší než Ganga a trojúhelník může mít i 3 pravé úhly, když neleží v jedné rovině, ale je narýsován např. na kouli (známý příklad takového trojúhelníku je ten s jedním vrcholem na pólu a dvěma na rovníku, kdy jeho strany tvoří právě rovník a dva poledníky kolmé na sebe na pólu). Takže autorovi či autorce bych doporučil lépe formulovat otázky a pracovat se zdroji.
Bublina praskla očividně na to nemá a nikdy mít nebude sponzor ji platí od výsledků za rok o ni neštekne ani pes...
To jste se tedy předvedl, takhle odepsat teprve osmnáctiletou sportovkyni - a už v tomhle věku mistryni Evropy. Prostě jí nevyšla jedna jízda, a i tak je šestá na OH. Co jste kdy dokázal vy, když jste takový Nostradamus? Přesně kvůli takovým negativistům, kteří otravují ovzduší svými přemoudřelými výblitky, je společnost v tak otřesném stavu.
Na úvod musím napsat, že Gauffovou opravdu nemusím, minimálně doteď mi přišla jako typický "americký spratek" s přemírou sebevědomí. Ale to, co se stalo v tomto zápase, byla jednoznačně křivda spáchaná na ní. Přitom však její reakce nebyla nikterak přehnaná a tato hráčka mě svou reakcí snad začíná přesvědčovat, že by to nemusela být úplně typická arogantní Američanka (jakou je pro mne třeba Serena Williamsová; vzpomeňme na několik jejích hádek s rozhodčími). Naprosto chápu frustraci, kterou po verdiktu umpirového sudího musela Gauffová cítit, a naopak nechápu, proč se výměna neopakovala a bod byl přidělen soupeřce. Tohle byl přesně moment, kdy jeden míček může ovlivnit celý zbytek zápasu. Ponechme stranou chování davu a to, že to následně ovlivnilo i Vekičovou; tohle se prostě nemá stávat a když už, tak musí být možnost, jak to zvrátit (nevyznám se úplně v pravidlech, ale nevím, proč by původní verdikt o přidělení fiftýnu Vekičové nemělo jít změnit na opakování výměny).
Toni Kroos, přemotivovaný a pro mužstvo ne moc důležitý článek. Alespoň včera. Španělé hrají nejlepší fotbal, ale včera to málem prokoučoval trenér brzkým stažením ofenzivních hvězd. Ze všech pomalu končících hvězd na tomto Euru mi bylo včera líto jen Pepeho, neboť ten byl ve 41 letech mužstvu velice platný, narozdíl od Kroose, Modriče a hlavně Ronalda.
V tomhle zápase byl Kroos přemotivovaný a nehrál tak dobře jako obvykle, ale v ostatních utkáních byl pro Německo přínosem. S Ronaldem souhlasím, bez něj v sestavě by Portugalsko možná Francii porazilo. Modriç taky nehrál vyloženě špatně. Nedal penaltu, ald vzápětí to odčinil.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nedivím se, že se ozvala. Krádež to byla hlavně před třemi lety, vyhrála všechno možné v tak natřískaném sportu, jako je tenis, a porazil ji judista díky jednomu povedenému turnaji, byť olympijskému. A to podotýkám, že Krpálek je sympaťák a vůbec nic proti němu nemám, naopak. Ale prostě ta novinářská nekonzistence je v tomhle ohledu skutečně patrná, viz zmíněné roky 2014, 2021 a letošní.
5 odpovědí