Ředitel a zakladatel obecně prospěšné společnosti Kverulant.org
Pan mistr se asi neomluví. Na síti X uvedl: „Rozumím tomu, že jízda s majáčky kohokoliv kromě vozů IZS je citlivé téma. Rád bych veřejnost ujistil, že toto právo, které mají členové vlády proto, aby se mohli maximálně věnovat plnění pracovních povinností, využívám v souladu s tím a jen ve výjimečných situacích." Odkaz
Mimochodem: Navzdory deklarovaným úsporám a rekordnímu státnímu dluhu si poslanci od roku 2023 opět zvýšili platy. Průměrný plat činil 121 tisíc hrubého měsíčně. Průměrná částka vyplacená na náhradách činila téměř 170 tisíc korun měsíčně. Měřeno poměrem k průměrnému platu se čeští poslanci mají lépe než němečtí zákonodárci. Kverulant proti této rozežranosti protestuje. Odkaz
Příští týden zveřejníme jmenný přehled poslaneckých platů a náhrad za rok 2023. Bude to dosti výživné čtení. Navzdory rekordním dluhů ČR si v roce 2023 zvedaly platy hned třikrát. Pokud nechcete tuto zprávu zmeškat, napište si o Kverulantův mailový občasník: Odkaz …
Regály do knihovny za 28 milionů
V kapitole investičních nákladů utratila sněmovna 85 milionů korun, z toho 39 milionů za stavební úpravy, 30,5 milionu za stroje, přístroje a zařízení a 6,2 milionu stálo pořízení software.
Kverulant zjistil, že v kapitole stroje, přístroje a zařízení se mimo jiné skrývají takové položky jako „Modernizace reproduktorové soustavy v sále A111“ za 1,34 milionů korun, „Vybavení prostor archivu PS interiérovým nábytkem – Holešovice za 795 tisíc a „Mobilní knihovní regálové systémy Holešovice“ za 27,53 milionů.
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) si nákladem téměř jedné miliardy v roce 2023 postavil v pražských Holešovicích nové sídlo. Právě tam se přestěhovala parlamentní knihovna a archiv sněmovny. To vše by asi bylo v pořádku, pokud by to celé nebylo na dluh. Státní dluh, navzdory vládní rétorice, lámal rekordy. Ministerstvo financí uvádělo za rok 2022 dluh 2 895 miliard a za rok 2023 dokonce 3 111 miliard korun.
Omluva opět nebude
Echo24 informovalo o reakci Markéty Pekarové. Podle kanceláře Poslanecké sněmovny Kverulantův článek „zavádějícím způsobem směšuje nesouvisející informace z různých let a různých volebních období“.
„Pokud jde o náklady za rok 2023, tak připomínáme, že v tomto roce dobíhaly investiční akce, které byly započaty dříve a dokončeny byly právě v loni. Vícenáklady a zejména vysoká inflace pak způsobily velký nárůst cen. Jedná se například o dokončení oprav fasád, nutnou rekonstrukci kotelen, rekonstrukci datové kabeláže, nezbytné náklady na kyberbezpečnost a digitalizaci, vybavení prostor Kanceláře Poslanecké sněmovny v objektu NKÚ v Praze-Holešovicích atd,“ píše ve vyjádření Martina Lustigová, vedoucí sněmovního oddělení médií a PR. A jedna z položek, která podle ní nejde ovlivnit, jsou náklady na platy a náhrady, protože je upravuje samostatný zákon.
V současnosti čelí Kverulant propadu příjmů a nárůstu nákladů za právní služby a jakákoliv podpora by nám přišla velmi vhod. Příští týden nás v jednom dni čekají hned dva soudy. Žalují nás překupníci kulometů a Všeobecná zdravotní pojišťovna. Oba za to, že o nich nepěkně píšeme. Prosíme pomozte nám finančním darem. Odkaz 1
Na sklonku roku 2020 kardinál Duka převedl v rozporu s církevním právem na soukromou nadaci Arietinum, kterou založil, majetek církve v hodnotě nejméně čtvrt miliardy korun. V srpnu 2021 pak byly takto zcizeny další církevní pozemky v hodnotě nejméně 170 milionů korun. Mimo to byla za Duky vybudována rozsáhlá neprůhledná vlastnická struktura firem, kam byl vyveden další majetek církve. V květnu 2022 byl Duka z funkce primase českého konečně odvolán, ale tunelování pokračuje dál. Nejnověji jsou z majetku farností vyváděny do soukromé nadace Arietinum lesy jednotlivých farností, které jsou podřízeny pražskému arcibiskupství. Církevní představitelé a zejména Duka nesou zveřejnění Kverulantových zjištění velmi nelibě a s Kverulantem se opakovaně soudí. Duka chce od Kverulanta 3 miliony korun a omluvu. Tento soud stále běží. Odkaz 1
Mapa a seznam byly aktualizovány 1. ledna 2024, ale uveřejnit lze jen ty pokuty, které jsou již v právní moci. Od provedení kontroly do nabytí právní moci to někdy trvá dlouho. Stává se, že provozovatel se proti rozhodnutí ČOI schválně odvolává jen proto, aby se na Kverulantův seznam dostal co nejpozději a pak poukazuje na to, že pokutu dostal už před dávnou dobou. Právě proto na seznamu najdete i pokuty, které byly uloženy za starší prohřešky. Příkladem takového jednání je čerpací stanice RoBiN OIL z Kladenské čtvrti Dubí.
Na státní svátek 28. října 2023 prezident Petr Pavel, sám armádní generál ve výslužbě, jmenoval do generálské hodnosti 16 osob. Například plukovníka PhDr. Dušana Gáče, MBA, ředitele Vazební věznice Brno, do hodnosti brigádního generála; plukovníka Mgr. Davida Chovance, prvního zástupce generálního ředitele Generálního ředitelství cel, do hodnosti brigádního generála; či plukovníka Mgr. Petra Matějčka, ředitele Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, do hodnosti brigádního generála.
Do generálských hodností byli povýšeni dokonce i lampasáci ve výslužbě. Plukovník ve výslužbě Mgr. David Dlouhý, Ph.D., rektor Policejní akademie byl povýšen do hodnosti brigádního generála ve výslužbě. Plukovník ve výslužbě Mgr. Petr Špaček, bývalý náměstek ředitele Bezpečnostní informační služby pak do hodnosti brigádního generála ve výslužbě. V souvislosti s povyšováním papalášů v záloze obzvláště bolestivě vyniká jako pokrytecká promluva prezidenta Pavla při jmenování do generálských hodností: „Vím, kolik je za tím práce, kolik je za tím různých i drobných neúspěchů, kolik je za tím nepříjemností spojených se stěhováním, spoustou změn, ale také kolik je za tím úsilí pro naplnění všech předpokladů odborných, kvalifikačních, lidských, protože generálské hodnosti se už nedávají za známost. Dávají se opravdu za výkon. Dávají se za splnění všech podmínek.“
Několik lidí nám napsalo, že jsme v článku POSLANCI BABIŠ, BLAŽEK, ČERNOCHOVÁ A DALŠÍ NECHODÍ DO SNĚMOVNY, ALE PLAT A NÁHRADY ZA TO BEROU nenapsali, že Andrej Babiš všechny své platy, včetně premiérských, dává matkám samoživitelkám. Nenapsali a to ze dvou důvodů:
Vojtěch Razima, ředitel Kverulant.org
Dovoluji si upozornit, že watchdogová organizace Kverulant.org žaluje ministryni obrany Černochovou za to, že tají informace o pětkrát předražených nákupech kulometů za 1,5 miliardy. Podrobnosti jsou zde: Odkaz
Pekarová Adamová vyhrožuje Kverulantovi: Okamžitě odstraňte článek, který je vůči mně kritický, nebo vás sněmovna zažaluje Odkaz
OMLUVA
Omlouváme se panu poslanci Lubomírovi Brožovi (ANO) za to, že jsme v článku: „Pekarová Adamová slíbila na provozu sněmovny ušetřit 40 milionů, ale náklady byly naopak o 141 milionů vyšší“ jeho jméno omylem zaměnili za pana poslance Jaroslava Bžocha (ANO). Poslanec Brož, na rozdíl od poslance Bžocha, na žádné zahraniční cestě nebyl. Ve všech textech jsme to opravili, bohužel v tiskové zprávě, která již odešla dnes dopoledne, to již opravit nešlo. Správně je tedy tato věta: „O krásné třetí místo v ostré konkurenci se dělí tři poslanci, a to Pavel Žáček (ODS), Jaroslav Bžoch (ANO) a Michal Ratibořský (ANO).“
NEDIVÍME SE
Když se snažíte Faltýnkovi a Kalouskovi sebrat trafiku, kterou si zařídili v podobě monopolu PVZP na pojištění léčebných nákladů cizinců, nemůžete se divit, že se brání. Nedivíme se, jsme rádi. Placený PR článek, který se „ohrazuje proti záměrně nepravdivým informacím“ je pro nás ujištěním, že svoji práci děláme dobře a oba kmotry jsme zasáhli na citlivém místě.
Kverulant nebyl jediný, kdo se vydal na Pražský hrad zkontrolovat plnění slibů: Odkaz 1
Ředitel a zakladatel obecně prospěšné společnosti Kverulant.org
4
Sledujících
0
Sleduje
Ředitel a zakladatel obecně prospěšné společnosti Kverulant.org
4
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Na problematiku reklamy ve veřejnoprávních médiích máme velmi podobný názor: Odkaz
1 odpověď