Článek ideální pro věčné remcaly. Jak zde píšou i jiní, cena známky je jen jedna z forem financování výstavby a údržby. Výnos ze známek u nás je 15 miliard cca. Roční rozpočet ŘSD je 80 mld, takže buď si zaplatíme za známku, nebo se to vezme z daní. Je to jedno. A tak vzývané Švýcarsko bych vůbec nezmiňoval. Právě třeba kvůli silničním daním. Třeba Gotthardský železní tunel financovaly tak, že proste zdanily nákladní auta. Ani Poláci nestaví dálnice kouzlem. Hodně se mluví o tom, jak třeba zbrojí a staví infrastrukturu. Ale dělají to v zásadě kombinací EU dotací, vlastních zdrojů (daně) a půjčky.
Udělat si program na boji proti woke tématům v zemi, kde klasická západní "woke" témata, jak tihle říkají, netlačí žádná relevantní strana, to je výkon. Jinak nic moc pozitivního nevidím. V zásadě se netají nesnášenlivostí každého, kdo je od nich politicky nalevo, což jsou skoro všichni a sice třeba Filip Turek nemá rád nálepky, ale zrovna nálepku komunista rozdává každému, kdo s ním nesouhlasí...
Je to prostě problém toho, že strany nemají lidi. On je to problém ve všech stranách. Jen v ANO, kde je to jen o Babišovi, je těch lidí ještě méně, aby je měl šéf pod kontrolou. Já jsem dost zvědavý, co bude za rok. Jestli Babiš dodrží to, že aktuální hejtmani mají smůlu nebo budou najednou rezignovat. Což třeba čekám od Konečné nebo Turka v EP. Ale samozřejmě je to věc voličů.
Příběh našeho zdravotnictví bude lehký. Lidi nebudou chtít reformu, protože si myslí, že reforma rovná se omezení a zdražení péče. A tak přijde to omezení a možná zdražení samo. Pokud se teda neobjeví nějaký politik, který do toho řízne a řekne proč a jak. Takový tady ale po příštích volbách nebude a budeme jen 4 roky čekat zas.
Trochu mi to už přijde jako paušalizace. Ani, mladí řešil duševní zdraví daleko více než generace dříve, protože je v tomto ohledu dále osvěta u možnosti. Na druhou stranu není to jen výsada této generace. Pozoruji, že tomuto tématu se dost věnuje i generace jejich rodičů (především ženy), kdy si kolem 40 - 50 uvědomují, že jejich život není úplně ideální a právě pomocí terapií a sebepoznání si život rovnají k obrazu svému. A pro všechny škarohlídy, co to tu jen kritizují, nejprve se mrkněte na to, co třeba takové terapie obnáší a co se ja nich řeší. Opusťte představu, že na ní chodí samí mladil s depresemi, ale prostě lidé, co chtějí jen vědět, proč se v různých situacích cítí, tak jak cítí, z čeho pramení strachy.
2
Sledujících
2
Sleduje
2
Sledujících
2
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tohle téma je a bude třaskavé. V dětství jsem to schytával. Hlavně s matkou jsme dost bojovali. V rodině byl neklid a nervozita, a tak se podepsalo na nás oběma. Někteří tady glorifikují tělesné tresty, jak jsou skvělé. Možná tak pro dospělého, ale malé dítě tam spíš do pochopení nemá. Já osobně jsem nechápal, proč a rodiče jsem za to nenáviděl. Daleko radši bych i v pozdějším věku uvítal klidné řešení. Bohužel jsme to neuměli. Po letech jsme se o tom s rodiči otevřeně bavili, řekli jsme si oba pohledy a to bylo fajn. Jinak psychické dopady jsou a jsou zřejmé. A může to být třeba nízké sebevědomí a navazování manipulativních vztahů v budoucnosti. Jinak se zde řeší jen chování dětí a tresty za to, ale ty příčiny chování jsou v rodinách. Agresivní dítě není samo od sebe, ale muselo to někde vypozorovat, nebo je to jen zas ventilování násilí, které jemu dělá někdo jiný (jiné díte/rodiče).